Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Opady

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  Rain 7°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  Opady 7°C 2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/W tym tygodniu poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia?

Radio Plus Radom

W tym tygodniu poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia?

14 maj 2018 / Tekst

W ciągu najbliższych dni mamy poznać kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia. Poinformował nas o tym Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, który był gościem Bilansu Dnia.

Wojciech Skurkiewicz
Wojciech Skurkiewicz

- Naszego kandydata na prezydenta Radomia przedstawimy w najbliższych dniach – zadeklarował minister Skurkiewicz. Według naszych nieoficjalnych informacji w najbliższy piątek, w Radomiu będzie przebywał premier Mateusz Morawiecki. Nie jest wykluczone, że szef rządu przedstawi nazwisko osoby, która będzie ubiegała się o fotel prezydenta miasta.

- Mamy dwa wyzwania w Radomiu. Zwycięstwo w wyborach prezydenckich i do Rady Miejskiej, aby mieć możliwość samodzielnego rządzenia w mieście. Liczymy, że w każdym okręgu wyborczym zostanie wybranych po 3 naszych kandydatów, by mieć większość w Radzie Miejskiej. Jeśli chodzi o naszego kandydata na prezydenta, będzie godnie reprezentował nasze miasto. Mieszkańcy oczekują, że Radom będzie mógł się rozwijać szybciej. Czas skończyć z tym marazmem inwestycyjnym. Bo wiele rzeczy przed nami do zrobienia. Dlatego nasz kandydat będzie mocną osobą, mającą silną pozycję m.in. w rządzie – mówił pełnomocnik ds. wyborów samorządowych w Radomiu.

Jak PiS zamierza zjednoczyć środowiska prawicowe w Radomiu? - Rozmawiamy z wieloma środowiskami. Jesteśmy otwarci na współpracę. Efekty tych rozmów będą widoczne, kiedy zaprezentujemy kandydatów do Rady Miejskiej – poinformował Wojciech Skurkiewicz.

Wiceminister obrony narodowej poinformował również, że pierwsza przysięga w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbędzie się 27 maja o godzinie 12:00 na Placu Corraziego w Radomiu. - Po wielu latach nieobecności wraca do Radomia tradycja składnia przysięgi żołnierskiej. Jesteśmy zdeterminowani, by tworzyć piąty rodzaj sił zbrojnych w Polsce – powiedział gość Bilansu Dnia.

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne pokazy lotnicze Air Show w Radomiu. - To będzie wielkie święto polskiego lotnictwa z udziałem zespołów akrobacyjnych z ponad 20 krajów. W czwartek i piątek w Dęblinie odbędą się obchody z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa, natomiast w sobotę i niedzielę odbędą się pokazy lotnicze w Radomiu – powiedział wiceminister MON.

Wojciech Skurkiewicz poinformował, że zakończone zostały rozmowy z udziałem wojska i ministerstwa infrastruktury w sprawie zbliżającej się modernizacji lotniska na Sadkowie. - Kierowałem zespołem negocjacyjnym ze strony wojska. Mamy wynegocjowane wszystkie zapisy porozumienia i umowy operacyjnej lotniska w tym zakresie. Teraz czas na ruch na linii PPL i gmina Radom – powiedział Wojciech Skurkiewicz. Z wiceministrem obrony narodowej Wojciech Skurkiewiczem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  7°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  7°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Vox
"Bananowy song"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4