W tym tygodniu poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia? Audycje Radiowe - Radio Plus Radom
Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 20 Sie 2018

  Częściowe zachmurzenie 31°C 17°C

 • 21 Sie 2018

  Częściowe zachmurzenie 25°C 13°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/W tym tygodniu poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia?

Radio Plus Radom

W tym tygodniu poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia?

14 maj 2018 / Tekst

W ciągu najbliższych dni mamy poznać kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia. Poinformował nas o tym Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, który był gościem Bilansu Dnia.

Wojciech Skurkiewicz
Wojciech Skurkiewicz

- Naszego kandydata na prezydenta Radomia przedstawimy w najbliższych dniach – zadeklarował minister Skurkiewicz. Według naszych nieoficjalnych informacji w najbliższy piątek, w Radomiu będzie przebywał premier Mateusz Morawiecki. Nie jest wykluczone, że szef rządu przedstawi nazwisko osoby, która będzie ubiegała się o fotel prezydenta miasta.

- Mamy dwa wyzwania w Radomiu. Zwycięstwo w wyborach prezydenckich i do Rady Miejskiej, aby mieć możliwość samodzielnego rządzenia w mieście. Liczymy, że w każdym okręgu wyborczym zostanie wybranych po 3 naszych kandydatów, by mieć większość w Radzie Miejskiej. Jeśli chodzi o naszego kandydata na prezydenta, będzie godnie reprezentował nasze miasto. Mieszkańcy oczekują, że Radom będzie mógł się rozwijać szybciej. Czas skończyć z tym marazmem inwestycyjnym. Bo wiele rzeczy przed nami do zrobienia. Dlatego nasz kandydat będzie mocną osobą, mającą silną pozycję m.in. w rządzie – mówił pełnomocnik ds. wyborów samorządowych w Radomiu.

Jak PiS zamierza zjednoczyć środowiska prawicowe w Radomiu? - Rozmawiamy z wieloma środowiskami. Jesteśmy otwarci na współpracę. Efekty tych rozmów będą widoczne, kiedy zaprezentujemy kandydatów do Rady Miejskiej – poinformował Wojciech Skurkiewicz.

Wiceminister obrony narodowej poinformował również, że pierwsza przysięga w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbędzie się 27 maja o godzinie 12:00 na Placu Corraziego w Radomiu. - Po wielu latach nieobecności wraca do Radomia tradycja składnia przysięgi żołnierskiej. Jesteśmy zdeterminowani, by tworzyć piąty rodzaj sił zbrojnych w Polsce – powiedział gość Bilansu Dnia.

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne pokazy lotnicze Air Show w Radomiu. - To będzie wielkie święto polskiego lotnictwa z udziałem zespołów akrobacyjnych z ponad 20 krajów. W czwartek i piątek w Dęblinie odbędą się obchody z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa, natomiast w sobotę i niedzielę odbędą się pokazy lotnicze w Radomiu – powiedział wiceminister MON.

Wojciech Skurkiewicz poinformował, że zakończone zostały rozmowy z udziałem wojska i ministerstwa infrastruktury w sprawie zbliżającej się modernizacji lotniska na Sadkowie. - Kierowałem zespołem negocjacyjnym ze strony wojska. Mamy wynegocjowane wszystkie zapisy porozumienia i umowy operacyjnej lotniska w tym zakresie. Teraz czas na ruch na linii PPL i gmina Radom – powiedział Wojciech Skurkiewicz. Z wiceministrem obrony narodowej Wojciech Skurkiewiczem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 20 Sie 2018

  31°C 17°C

 • 21 Sie 2018

  25°C 13°C

ARTYSTA TYGODNIA

Nie bądź taki szybki Bill

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4