Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 lutego - św. Konrad z Piacenzy, pustelnik
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 1°C -3°C

  • 20 Lut 2018

    Pochmurno 1°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Więcej historii, większa świadomość

Radio Plus Radom

Więcej historii, większa świadomość

10 listopad 2017 / Tekst

Patriotyzm zaczyna się w rodzinie i w szkole. Tu kładzione są fundamenty. Dyrektor Zespołu Szkół w Goździe Sławomir Czyż cieszy się, że nowa podstawa programowa zwiększa nacisk na nauczanie historii.

 

- W nowej podstawie programowej wychowania patriotyczne, nauczanie historii w szkole podstawowej było znacznie ograniczone, natomiast nowa podstawa programowa, która jest w klasie IV i VII kładzie duży nacisk na kształtowanie postaw obywatelskich. W starej podstawówce była jedna godzina historii w klasie IV i V, w VI były dwie godziny. W nowej podstawie programowej w klasie IV jest jedna godzina, natomiast od klasy V są dwie godziny w każdej klasie - mówił w audycji "Gmina Gózd na Fali" Sławomir Czyż.

Program nauczania to jednak nie wszystko. Ważne jest, aby uczeń zaciekawił się przekazywanymi treściami, żeby nie był to tylko maraton osób, dat i miejsc. - Staramy odwoływać się do konkretów, żeby uczeń potrafił wyobrazić sobie, co to znaczy, że Polska przez 123 lata nie była niepodległa, żeby potrafił wczuć się w atmosferę, która panowała - mówił dyrektor Czyż. Nauczyciele korzystają z nowoczesnych technologii. Nie stronią od aktywnych form np. inscenizacji.

W audycji "Gmina Gózd na Fali" rozmawialiśmy także o świetlicach środowiskowych. Jest ich aż 11. - Mają one bardzo dobrą lokalizację. Najczęściej usytuowane są blisko szkół. Dzieci mogą swobodnie po szkole wpaść do nas - powiedziała koordynatorka świetlic Weronika Fołtyn-Dudziak. Przychodzą dzieci od 6 do 15. roku życia. Świetlice przeżywają największe oblężenie w ferie i wakacje. Wtedy dzieci spędzają tam praktycznie cały dzień. - Są to bardzo dobrze wyposażone świetlice. Mamy komputery, dostęp do internetu, ale także dużo przestrzeni. Każda świetlica ma stół bilardowy i do tenisa - wymieniała koordynatorka. Uczestnicy mogą zatem zażyć rozrywki, ale także zdobyć umiejętności rękodzielnicze, odrobić lekcje. Świetliczanki prowadzą np. "pogotowie plastyczne", czyli pomagają dzieciom w pracach plastycznych.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 6.44 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Sugar Baby Love

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21 58
PGE Skra Bełchatów 21 47
ONICO Warszawa 21 47
Asseco Resovia Rzeszów 21 42
Trefl Gdańsk 21 40
Indykpol AZS Olsztyn 21 36
Jastrzębski Węgiel 21 34
Cuprum Lubin 21 33
Cerrad Czarni Radom 21 29
GKS Katowice 21 26
Espadon Szczecin 21 25
Aluron Virtu Warta Zawiercie 21 23
MKS Będzin 21 19
Łuczniczka Bydgoszcz 21 19
Dafi Społem Kielce 21 14
BBTS Bielsko-Biała 21 10

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA