Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 19 stycznia - św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe?

Radio Plus Radom

Więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe?

15 maj 2018 / Tekst

Jest szansa na wybudowanie ścieżek rowerowych z Radomia w kierunku Domaniowa i do Taczowa. Wszystko zależy od zwiększenia puli pieniędzy na tego typu inwestycje.

Więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe?
fot. http://skaryszew.pl

- Mamy już decyzję Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Jest 14 potencjalnych beneficjentów, którzy liczą na środki. Ale tych środków było niewiele, bo tylko 65 mln zł. Starczyło dla pierwszych dwóch wniosków. My znaleźliśmy się na dobrym piątym miejscu, ale niestety pod kreską. Na tę chwilę tych środków brakuje - powiedział w audycji "Powiat radomski na Fali" w Radiu Plus Radom starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Trwają jednak starania o zwiększenie puli środków na ten konkurs. - Mam bardzo duże nadzieje na to zwiększenie. Wymaga to po pierwsze decyzji zarządu woj. mazowieckiego, później akceptacji Komisji Europejskiej, bo to są środki unijne i przekładanie z kupki na kupkę wymaga tej akceptacji. Wiem, że takie działania są już wdrożone. Cierpliwie trzeba poczekać. Myślę, że do końca maja temat powinien się rozstrzygnąć. Jest przychylność marszałka Adama Struzika. Mocno angażują się też radni wojewódzcy: Bożenna Pacholczak i Zbigniew Gołąbek. Abyśmy otrzymali dofinansowanie to zwiększeniu musi być w granicach 90 mln zł - wyjaśniał starosta radomski.

Przypomnijmy, że powiat radomski stara się o dofinansowanie inwestycji razem z miastem Radomiem. W przypadku powiatu jest to przebudowa dwóch dróg powiatowych: Młódnice – Jarosławice – Cerekiew – Radom oraz Taczów – Taczówek – Milejowice wraz z budową ścieżek rowerowych. Miasto stara się także o wybudowanie parkingu Parkuj i jedź, o zakup niskoemisyjnych autobusów, inteligentne sterowanie ruchem, ale także o budowę ścieżek rowerowych w Radomiu. - Jest to kompleksowy projekt, który na pewno sprowadzi się do poprawy i wygody turystyki rowerowej, ale również zwiększenia bezpieczeństwa w Radomiu - powiedział Mirosław Ślifirczyk. Projekt ma kosztować 70 mln zł. - Liczymy na dofinansowanie w granicach 50 mln zł, z czego powiat liczy na 22 mln zł, a miasto - 28 mln zł - poinformował starosta.

W dalszej perspektywie jest kontynuacja ścieżki rowerowej do Domaniowa i później do Przytyka. Powiat chce też budować ścieżki w kierunku Jastrzębi i Gębarzowa. Koncepcja ścieżek rowerowych w powiecie radomskim przewiduje także budowę ścieżek wokól Iłży i w Pionkach.

Ze starostą radomskim Mirosławem Ślifirczykiem rozmawialiśmy także o cyklu imprez "Niedziela z powiatem", który rusza już 27 maja.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4