Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Opady

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  Rain 6°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  Opady 7°C 2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe?

Radio Plus Radom

Więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe?

15 maj 2018 / Tekst

Jest szansa na wybudowanie ścieżek rowerowych z Radomia w kierunku Domaniowa i do Taczowa. Wszystko zależy od zwiększenia puli pieniędzy na tego typu inwestycje.

Więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe?
fot. http://skaryszew.pl

- Mamy już decyzję Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Jest 14 potencjalnych beneficjentów, którzy liczą na środki. Ale tych środków było niewiele, bo tylko 65 mln zł. Starczyło dla pierwszych dwóch wniosków. My znaleźliśmy się na dobrym piątym miejscu, ale niestety pod kreską. Na tę chwilę tych środków brakuje - powiedział w audycji "Powiat radomski na Fali" w Radiu Plus Radom starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Trwają jednak starania o zwiększenie puli środków na ten konkurs. - Mam bardzo duże nadzieje na to zwiększenie. Wymaga to po pierwsze decyzji zarządu woj. mazowieckiego, później akceptacji Komisji Europejskiej, bo to są środki unijne i przekładanie z kupki na kupkę wymaga tej akceptacji. Wiem, że takie działania są już wdrożone. Cierpliwie trzeba poczekać. Myślę, że do końca maja temat powinien się rozstrzygnąć. Jest przychylność marszałka Adama Struzika. Mocno angażują się też radni wojewódzcy: Bożenna Pacholczak i Zbigniew Gołąbek. Abyśmy otrzymali dofinansowanie to zwiększeniu musi być w granicach 90 mln zł - wyjaśniał starosta radomski.

Przypomnijmy, że powiat radomski stara się o dofinansowanie inwestycji razem z miastem Radomiem. W przypadku powiatu jest to przebudowa dwóch dróg powiatowych: Młódnice – Jarosławice – Cerekiew – Radom oraz Taczów – Taczówek – Milejowice wraz z budową ścieżek rowerowych. Miasto stara się także o wybudowanie parkingu Parkuj i jedź, o zakup niskoemisyjnych autobusów, inteligentne sterowanie ruchem, ale także o budowę ścieżek rowerowych w Radomiu. - Jest to kompleksowy projekt, który na pewno sprowadzi się do poprawy i wygody turystyki rowerowej, ale również zwiększenia bezpieczeństwa w Radomiu - powiedział Mirosław Ślifirczyk. Projekt ma kosztować 70 mln zł. - Liczymy na dofinansowanie w granicach 50 mln zł, z czego powiat liczy na 22 mln zł, a miasto - 28 mln zł - poinformował starosta.

W dalszej perspektywie jest kontynuacja ścieżki rowerowej do Domaniowa i później do Przytyka. Powiat chce też budować ścieżki w kierunku Jastrzębi i Gębarzowa. Koncepcja ścieżek rowerowych w powiecie radomskim przewiduje także budowę ścieżek wokól Iłży i w Pionkach.

Ze starostą radomskim Mirosławem Ślifirczykiem rozmawialiśmy także o cyklu imprez "Niedziela z powiatem", który rusza już 27 maja.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  6°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  7°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Vox
"Bananowy song"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4