Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Wniosków więcej niż pieniędzy

Radio Plus Radom

Wniosków więcej niż pieniędzy

17 kwiecień 2019 / Tekst

Prawie 500 wniosków na łączną kwotę prawie 1,3 mld złotych wpłynęło do wojewody mazowieckiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - W puli jest 500 mln złotych plus środki z wieloletniego programu przebudowy dróg lokalnych - komentuje Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, który był gościem Bilansu Dnia.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- Już widać, że nie starczy środków na wszystkie projekty. Komisje już oceniają wnioski pod kątem formalnym. W ciągu miesiąca będziemy mieć ocenę merytoryczną. Po tym czasie będziemy mogli powiedzieć, które wnioski otrzymają dofinansowanie. Dodam, że w połowie roku kolejny ogłosimy nabór wniosków na 2020 rok. Krok o kroku będziemy poprawiali infrastrukturę drogową w naszym województwie - powiedział wicewojewoda mazowiecki.

Naszego gościa zapytaliśmy o komentarz w sprawie wsparcia remontu miejskiego odcinka krajowej "siódemki". Chodziło o remont takich ulic jak: Warszawska, Czarnieckiego i Kielecka. Sprawa została poruszona w czasie poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. W czasie kampanii samorządowej politycy PiS mówili o możliwości pozyskania 20 mln złotych na ten cel. - Nie znam wypowiedzi, która mówiła jednoznacznie o przekazaniu 20 mln złotych. Nie znam dokładnie tej historii. Jestem ciekawy, czy miasto złożyło wniosek w tej sprawie, czy ma kosztorys i projekt przebudowy. Zainteresuję się tą sprawą w GDDKiA - powiedział Artur Standowicz.

Z gościem Bilansu Dnia rozmawialiśmy także o rozszerzeniu od 1 lipca 2019 r. programu „Rodzina 500 plus” także na pierwsze lub jedyne dziecko do 18. roku życia – bez kryterium dochodowego i strajku nauczycieli. Rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4