Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 13 grudnia - św. Łucja, dziewica i męczennica
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 13 Gru 2018

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • 14 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami

Radio Plus Radom

Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami

06 marzec 2018 / Tekst

Przez kilka ostatnich miesięcy w poszczególnych sołectwach w gminie Wieniawa odbywały się spotkania wójta z mieszkańcami. Uczestniczyło w nich ponad 1,5 tys. osób. Ostatnie przeprowadzone zostało wczoraj w miejscowości Plec.

 

 

Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami
fot. Radio Plus Radom

Spotkania służyły podsumowaniu trzech lat kadencji wójta Krzysztofa Sobczaka i konsultacji przyszłych działań. - Na pierwsze miejsce wysuwa się konieczność prac, związanych z infrastrukturą drogową. Pogoda z ostatnich trzech lat powodowała, że podtapiane były działki rolne. Wobec tego konieczny jest cały system małej retencji, czyszczenie zbiorników wodnych, a przede wszystkim rowów śródpolnych i przydrożnych, aby zabezpieczyć nawierzchnię dróg już wybudowanych - mówił w audycji "Gmina Wieniawa na Fali" w Radiu Plus Radom wójt Krzysztof Sobczak. Mieszkańcy zainteresowani byli również przebiegiem ekspresowej dwunastki. - Te korytarze, które zostały wytyczone przez teren gminy Wieniawa w sposób mało inwazyjny dotyczą poszczególnych domostw, niemniej jednak, jeżeli chodzi o strukturę samych gospodarstw czy gminną infrastrukturę, to jeden z wariantów jest wariantem dosyć mocno inwazyjnym. Mieszkańcy podchodzą jednak ze zrozumieniem, że ta inwestycja musi powstać. Ona jest milowym krokiem, jeśli chodzi o perspektywę dalszego rozwoju gospodarczego gminy - powiedział wójt Sobczak.

Włodarz gminy Wieniawa zadeklarował, że sukcesywnie będa realizowane postulaty mieszkańców. Wiele zależy oczywiście od pogody i środków budżetowych. W strategii rozwoju gminy znajdzie się kanalizacja Jabłonicy,, Kochanowa, Sokolnik Suchych. Poszukiwane będą na te cele środki zewnętrzne.

Rozmawialiśmy także o rozstrzygnięciu przetargu na drogę w Skrzynnie. Inwestycja była wpisana do budżetu na 2017 rok, ale zabrakło środków. Teraz udało się. Kosztować będzie 216 tys. zł.  - Droga będzie łączyła miejscowość Skrzynno i całe jej centrum z powstającym budynkiem, w którym mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się uruchomić przychodnię, a w kolejnych latach dalszą część tego obiektu oddać mieszkańcom - wyjaśnił wójt Wieniawy. Zapowiedział też gruntownią termomodernizację przedszkola w Wieniawie. Ma to mieć miejsce na przełomie lipca i sierpnia. Ostatnie mrozy pokazały jak to ważna i niezbędna inwestycja.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 13 Gru 2018

  0°C -1°C

 • 14 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA