Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 marca - św. Aleksandra, męczennica
Pochmurno

-5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -6°C

  • 21 Mar 2018

    Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami

Radio Plus Radom

Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami

06 marzec 2018 / Tekst

Przez kilka ostatnich miesięcy w poszczególnych sołectwach w gminie Wieniawa odbywały się spotkania wójta z mieszkańcami. Uczestniczyło w nich ponad 1,5 tys. osób. Ostatnie przeprowadzone zostało wczoraj w miejscowości Plec.

 

 

Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami
fot. Radio Plus Radom

Spotkania służyły podsumowaniu trzech lat kadencji wójta Krzysztofa Sobczaka i konsultacji przyszłych działań. - Na pierwsze miejsce wysuwa się konieczność prac, związanych z infrastrukturą drogową. Pogoda z ostatnich trzech lat powodowała, że podtapiane były działki rolne. Wobec tego konieczny jest cały system małej retencji, czyszczenie zbiorników wodnych, a przede wszystkim rowów śródpolnych i przydrożnych, aby zabezpieczyć nawierzchnię dróg już wybudowanych - mówił w audycji "Gmina Wieniawa na Fali" w Radiu Plus Radom wójt Krzysztof Sobczak. Mieszkańcy zainteresowani byli również przebiegiem ekspresowej dwunastki. - Te korytarze, które zostały wytyczone przez teren gminy Wieniawa w sposób mało inwazyjny dotyczą poszczególnych domostw, niemniej jednak, jeżeli chodzi o strukturę samych gospodarstw czy gminną infrastrukturę, to jeden z wariantów jest wariantem dosyć mocno inwazyjnym. Mieszkańcy podchodzą jednak ze zrozumieniem, że ta inwestycja musi powstać. Ona jest milowym krokiem, jeśli chodzi o perspektywę dalszego rozwoju gospodarczego gminy - powiedział wójt Sobczak.

Włodarz gminy Wieniawa zadeklarował, że sukcesywnie będa realizowane postulaty mieszkańców. Wiele zależy oczywiście od pogody i środków budżetowych. W strategii rozwoju gminy znajdzie się kanalizacja Jabłonicy,, Kochanowa, Sokolnik Suchych. Poszukiwane będą na te cele środki zewnętrzne.

Rozmawialiśmy także o rozstrzygnięciu przetargu na drogę w Skrzynnie. Inwestycja była wpisana do budżetu na 2017 rok, ale zabrakło środków. Teraz udało się. Kosztować będzie 216 tys. zł.  - Droga będzie łączyła miejscowość Skrzynno i całe jej centrum z powstającym budynkiem, w którym mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się uruchomić przychodnię, a w kolejnych latach dalszą część tego obiektu oddać mieszkańcom - wyjaśnił wójt Wieniawy. Zapowiedział też gruntownią termomodernizację przedszkola w Wieniawie. Ma to mieć miejsce na przełomie lipca i sierpnia. Ostatnie mrozy pokazały jak to ważna i niezbędna inwestycja.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA