Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Bardzo pochmurno

8°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 69%

Wiatr: 35.40 km/h

 • 25 Wrz 2018

  Chwilowe opady deszczu 12°C 5°C

 • 26 Wrz 2018

  Bardzo pochmurno 13°C 2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami

Radio Plus Radom

Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami

06 marzec 2018 / Tekst

Przez kilka ostatnich miesięcy w poszczególnych sołectwach w gminie Wieniawa odbywały się spotkania wójta z mieszkańcami. Uczestniczyło w nich ponad 1,5 tys. osób. Ostatnie przeprowadzone zostało wczoraj w miejscowości Plec.

 

 

Wójt gminy Wieniawa po spotkaniach z mieszkańcami
fot. Radio Plus Radom

Spotkania służyły podsumowaniu trzech lat kadencji wójta Krzysztofa Sobczaka i konsultacji przyszłych działań. - Na pierwsze miejsce wysuwa się konieczność prac, związanych z infrastrukturą drogową. Pogoda z ostatnich trzech lat powodowała, że podtapiane były działki rolne. Wobec tego konieczny jest cały system małej retencji, czyszczenie zbiorników wodnych, a przede wszystkim rowów śródpolnych i przydrożnych, aby zabezpieczyć nawierzchnię dróg już wybudowanych - mówił w audycji "Gmina Wieniawa na Fali" w Radiu Plus Radom wójt Krzysztof Sobczak. Mieszkańcy zainteresowani byli również przebiegiem ekspresowej dwunastki. - Te korytarze, które zostały wytyczone przez teren gminy Wieniawa w sposób mało inwazyjny dotyczą poszczególnych domostw, niemniej jednak, jeżeli chodzi o strukturę samych gospodarstw czy gminną infrastrukturę, to jeden z wariantów jest wariantem dosyć mocno inwazyjnym. Mieszkańcy podchodzą jednak ze zrozumieniem, że ta inwestycja musi powstać. Ona jest milowym krokiem, jeśli chodzi o perspektywę dalszego rozwoju gospodarczego gminy - powiedział wójt Sobczak.

Włodarz gminy Wieniawa zadeklarował, że sukcesywnie będa realizowane postulaty mieszkańców. Wiele zależy oczywiście od pogody i środków budżetowych. W strategii rozwoju gminy znajdzie się kanalizacja Jabłonicy,, Kochanowa, Sokolnik Suchych. Poszukiwane będą na te cele środki zewnętrzne.

Rozmawialiśmy także o rozstrzygnięciu przetargu na drogę w Skrzynnie. Inwestycja była wpisana do budżetu na 2017 rok, ale zabrakło środków. Teraz udało się. Kosztować będzie 216 tys. zł.  - Droga będzie łączyła miejscowość Skrzynno i całe jej centrum z powstającym budynkiem, w którym mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się uruchomić przychodnię, a w kolejnych latach dalszą część tego obiektu oddać mieszkańcom - wyjaśnił wójt Wieniawy. Zapowiedział też gruntownią termomodernizację przedszkola w Wieniawie. Ma to mieć miejsce na przełomie lipca i sierpnia. Ostatnie mrozy pokazały jak to ważna i niezbędna inwestycja.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

8°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 69%

Wiatr: 35.40 km/h

 • 25 Wrz 2018

  12°C 5°C

 • 26 Wrz 2018

  13°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

OMD
"Maid of Orleans"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4