Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Wójt Robert Fidos gościem Bilansu Dnia

Sport w Radomiu

Wójt Robert Fidos gościem Bilansu Dnia

07 kwiecień 2018 / Tekst

Gmina Borkowice przygotowuje publikację, która będzie prezentujować sylwetki okolicznych mieszkańców, walczących o wolną i niepodległą Polskę w czasie powstań narodowych oraz wojen światowych. Zostanie ona wydana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mówił o tym wójt Borkowic Robert Fidos, gość Bilansu Dnia.

Robert Fidos
Robert Fidos

Publikacja będzie miała charakter pracy zbiorowej, pisanej pod redakcją historyka regionalisty Roberta Fidosa, wójta gminy. - Celem tej pracy będzie przywrócenie pamięci o bohaterach walczących o wolność ojczyzny, ale również zachowanie tej pamięci dla przyszłych pokoleń. Praca będzie składać się z charakterystyki poszczególnych okresów w dziejach Polski oraz not biograficznych i fotografii - informuje wójt Fidos.

Z naszym gościem rozmawialismy także o inwestycjach, które będą w tym roku realizowane w gminie Borkowice. Jednak warunkiem wykonania części zadań będzie pozyskanie środków zewnętrznych. I tak, przebudowane zostaną drogi gminne: ul. Polna w Rzucowie, ul. Szkolna w Ruszkowicach oraz 250 metrowy odcinek drogi gminnej Politów-Zdonków. - Po uzyskaniu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska planowana jest budowa sieci wodociągowej Rzuców-Smagów-Niska Jabłonica - mówił wójt Fidos.

Kolejnym zadaniem będzie modernizacja budynku świetlicy wiejskiej i rozbudowa strażnicy OSP w Ninkowie oraz dalsze prace przy modernizacji świetlicy wiejskiej w Niskiej Jabłonicy. Gmina będzie się starać o pozyskanie środków na adaptację dawnego Urzędu Gminy na potrzeby Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkowicach. Odnowiona zostanie elewacja budynku świetlicy w Ruszkowicach a teren wokół świetlicy zostanie zagospodarowany. W Rudnie, Radestowie, Rzucowie i Niskiej Jabłonicy powstaną siłownie plenerowe.

Gmina przeznaczy 100 tys. złotych na dotację dla parafii Świętego Krzyża w Borkowicach na prace restauratorskie i budowlane wpisanego do rejestru zabytków kościoła parafialnego.

Z wójtem Robertem Fidosem, rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4