Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Wójt wierzy, że Jodła wyjdzie z kryzysu

Radio Plus Radom

Wójt wierzy, że Jodła wyjdzie z kryzysu

09 lipiec 2019 / Tekst

- Nie wyobrażam sobie, żeby klubu Jodła nie było - powiedział w audycji Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali wójt Piotr Leśnowolski. W środę 10 lipca ma odbyć się walne zgromadzenie członków klubu. 

Wójt wierzy, że Jodła wyjdzie z kryzysu
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca po 4 latach pracy z klubem rozstał się trener Tomasz Dziubiński. Wcześniej fiaskiem zakończyły się wybory nowego zarządu klubu. - W obliczu sytuacji jaka jest obecnie w klubie, klub poszukuje następujących ludzi jak prezes,trener i nowi zawodnicy. Jeżeli ktoś chcę podjąć wyzwanie zapraszam. Kto ma pomysł na prowadzenie klubu pisać, dzwonić albo napisać komentarz. Pozdrawiam licząc na odzew. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj bądź mailowo albo telefonicznie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 786 969 533) - czytamy na profilu facebookowym GKS Jodła-Jedlnia - Seniorzy. Jodła Jedlnia-Letnisko zakończyła rozgrywki Campeon.pl Ligi Okręgowej na 9 miejscu w tabeli, zdobywając 34 punkty. 

Do sytuacji w klubie odniósł się wójt Piotr Leśnowolski. - Stowarzyszenie Jodła jest stowarzyszeniem niezależnym. Słyszałem, że są różne propozycje rozwoju klubu GKS Jodła. Nie słyszałem, żeby ten klub miał być zlikwidowany. Jak zawsze brakuje chętnych do pracy. Prezesi pracują społecznie, więc wymaga to coraz więcej zaangażowania. To też kwestia rozliczeń, także tych pieniędzy, które Jodła otrzymuje z gminy. Brakuje społeczników. To, co kiedyś nie było problemem, w tej chwili staje się problemem. Równieź zawodnicy, z tego co słyszę, chcą coraz więcej pieniędzy za to, że wychodzą na boisko. Brakuje sposnsorów, a pieniędzy z gminy niestety nie wystarcza - powiedział wójt. Gmina przeznacza obecnie na działalność klubu 120 tys. zł. - Kiedy zaczynałem urzędowanie, było to 30 tys. zł.

Piotr Leśnowolski wierzy jednak i kibicuje Jodle w wyjściu z obecnego kryzysu. - Jest przepiękny obiekt. Mamy też zamiar wybudować obiekt szatniowy, a więc dokończyć tę inwestycję na Kolonce. Mam nadzieję, że to miejsce będzie żyło również z klubem GKS Jodła.

Z wójtem rozmawialiśmy także o zmianach w naliczaniu opłat za odbiór odpadów komunalnych, programie usuwania azbestu oraz nowej inwestycji kanalizacyjnej w Siczkach. Piotr Leśnowolski na falach eteru zaprosił również na Koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarków "Póki Polska żyje w nas". Koncert w najbliższą niedzielę o godz. 20 w kościele letnim. Będzie to też forma uczczenia 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4