Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Z Eurowizji do Drzewicy

Radio Plus Radom

Z Eurowizji do Drzewicy

21 marzec 2019 / Tekst

Wiemy już kto wystąpi podczas tegorocznych Dni Drzewicy i dożynek gminnych. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówił o tym burmistrz Janusz Reszelewski.

Z Eurowizji do Drzewicy
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Janusz Reszelewski mówił w Radiu Plus Radom o kilku ważnych inwestycjach, do których realizacji przygotowuje się drzewicki samorząd. Jedną z nich jest budowa świetlicy wiejskiej w Werówce. Samorząd właśnie rozstrzyga przetarg na wykonanie tego zadania., a już latem firma wejdzie na budowę. Prace potrwają dwa lata. – Co ważne na realizację tego zadania pozyskaliśmy 500 tys. zł środków unijnych – podkreślał burmistrz. Janusz Reszelewski wyjaśnił także, że w przygotowaniu jest również kilka innych przetargów m.in. na budowę dróg dojazdowych i parkingów przy dworcu autobusowym w Drzewicy. Chodzi o kontynuację ubiegłorocznego zadania. Urząd planuje także m.in. wykonanie oświetlenia drogowego w Trzebinie i przy ulicy Hubala w Drzewicy.

Burmistrz Drzewicy odniósł się również do ostatniego posiedzenia drzewickiej rady, podczas którego przedstawione zostało sprawozdanie z działalności sportowej uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Tych osiągnięć uczestnicy drzewickiego WTZ mają całkiem sporo, głównie w piłce nożnej. – Chodzi o panów Mariusza Tomczyka i Łukasza Tępińskiego. W Danii reprezentowali oni nasz kraj w Europejskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Dodatkowo pan Łukasz wziął udział w XIII Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Atenach – wyjaśniał Janusz Reszelewski.

Burmistrz mówił także o przygotowaniach do obchodów Dni Drzewicy. Jak wyjaśnił podczas obchodów święta miasta wystąpi w Drzewicy Kamil Bednarek. Zaplanowany został także koncert Smolastego. Z kolei na dożynki samorząd zaprosił Tulię, czyli zespół który wcześniej reprezentował będzie Polskę w Izraelu w konkursie Eurowizji.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4