Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 14°C 9°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 10°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Z. Kuźmiuk: "bankowy żubr" wraca do Polski

Radio Plus Radom

Z. Kuźmiuk: "bankowy żubr" wraca do Polski

08 czerwiec 2017 / Tekst

O finalizacji transakcji nabycia akcji banku Pekao S.A od włoskiego Unicredit, głosowaniu w sprawie Polski na członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz oddzielnym budżecie dla krajów strefy euro, rozmawialiśmy z posłem do Parlamentu Europejskiego Zbigniewiem Kuźmiukiem.

Poseł Zbigniew Kuźmiuk przypomniał, że na początku grudnia poprzedniego roku oficjalnie ogłoszono, że dwa polskie podmioty PZU i PFR podpisały z włoskim bankiem Unicredit umowę, która przewiduje zakup przez nie odpowiednio 20% i 12,8% akcji banku Pekao S.A. za łączną kwotę 10,59 mld zł.

- W polskich rękach będzie około 54 % aktywów sektora bankowego w Polsce i jest to znaczący postęp w stosunku do sytuacji sprzed kilku lat, kiedy to w naszych rękach było niewiele ponad 20% aktywów tego sektora - mówił poseł Kuźmiuk.

Jego zdaniem w ostatnich dniach "zawaliła się całkowicie narracja opozycji i zaprzyjaźnionych z nią mediów rozpowszechniana od momentu powstania rządu premier Beaty Szydło o całkowitej izolacji Polski w Europie i na świecie". W głosowaniu na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w tajnym głosowaniu na 192 głosujące kraje, Polska otrzymała aż 190, nikt nie był przeciwny, dwa kraje wstrzymały się od głosu.

- Ta jednomyślność wszystkich głosujących potwierdza z jednej strony skuteczność gigantycznej pracy naszej dyplomacji i to zarówno tej z Kancelarii Prezydenta i samego Andrzeja Dudy, ale także dyplomacji rządowej i samego ministra Witolda Waszczykowskiego, z drugiej natomiast pozycję Polski w Europie i na świecie i brak jakichkolwiek wątpliwości, co do przestrzegania demokracji i praworządności w naszym kraju - mówił Zbigniew Kuźmiuk, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA