Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Z Unii na kanalizację i drogi

Informacje z regionu

Z Unii na kanalizację i drogi

27 maj 2019 / Tekst

- Jesteśmy zainteresowani budowaniem dróg i kanalizacją. Kanalizacja to jest ta kluczowa inwestycja, na którą potrzebujemy ok. 40 mln zł. Mam nadzieję, że te środki pojawią się w unijnym budżecie - mówił w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" w Radiu Plus Radom w kontekście nowego rozdania unijnego wójt Piotr Leśnowolski.

Z Unii na kanalizację i drogi
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Rozmawialiśmy także o reorganizacji struktur piłkarskich. Wójt jest przeciwny likwidacji Okręgowych Związków Piłki Nożnej. - Piłka nożna na poziomie związku okręgowego funkcjonuje dobrze i tutaj na naszym terenie jest bardzo dobra współpraca z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej. Coś co dobrze funkcjonuje, nie powinno być psute.

 W gminie tworzone są place zabaw wraz z siłownią w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności. - Budujemy dwa takie place: przy ul. Nadrzecznej w Jedlni-Letnisku i w Cudnowie. Będą ukończone do końca czerwca i mam nadzieję, że będą z pożytkiem służyć lokalnej społeczności.

Wójta Leśnowolskiego zapytaliśmy o potrzeby w zakresie komunikacji zbiorowej w gminie. Sejm przyjął ustawę, która ma na celu przywrócenie połączeń autobusowych w każdej gminie. Do każdego przejechanego kilometra rząd ma dopłacać maksymalnie złotówkę w ciągu najbliższych trzech lat i do 80 groszy w latach późniejszych. - Myślę, że gmina jest dobrze skomunikowana, choć korekty są zawsze możliwe. Nigdy nie będzie tak, że wszystkim będą pasowały godziny przyjazdów i odjazdów autobusów. Jeśli chodzi o Cudnów, Maryno, Słupicę, tam bardzo dobrze funkcjonuje linia "S", natomiast uruchomiliśmy nową linię - 22 z Lasowic do Radomia. Są sygnały, abyśmy tę linię przedłużyli do placu przy ul. Wernera. Będę rozmawiał na ten temat z dyrektorem MZDiK. Wszystko opiera się o pieniądze. Trzeba pamiętać, że wozokilometr kosztuje w tej chwili chyba 5 zł 60 gr, więc dosyć dużo . Jeśli samorząd ma mieć dopłatę w wysokości złotówki do kilometra, to i tak są zbyt duże obciążenia po stronie samorządu. Nie sądzę, by jakikolwiek samorząd przy takiej proporcji finansowania zdobył się na uruchomienie linii. My już teraz dopłacamy ponad 450 tys. zł.

Trwa akcja pomocowa dla młodego małżeństwa, którego dom spłonął w połowie maja w Myśliszewicach. Wsparcie dała także gmina. - Już następnego dnia po pożarze pracownicy GOPS-u udali się do poszkodowanego małżeństwa. Najważniejszy jest ten pierwszy moment, żeby pomóc i, aby ludzie, których dotknęła ta tragedia, mieli gdzie schronić się. Dążymy to tego, by ten dom został jak najszybciej odbudowany.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4