Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Częściowe zachmurzenie

9°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 73%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 22 Paź 2018

  Chwilowe opady deszczu 11°C 0°C

 • 23 Paź 2018

  Opady 7°C 4°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Zbigniew Kuźmiuk gościem Bilansu Dnia

Radio Plus Radom

Zbigniew Kuźmiuk gościem Bilansu Dnia

10 październik 2018 / Tekst

Rząd PO-PSL nie chciał walczyć z wyłudzeniami VAT - mówi Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, który był gościem Bilansu Dnia.

Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk

W ostatnich dniach media ujawniły treść notatki z 25 lutego 2015, w której dyrektor departamentu podatku od towarów i usług prosi o potwierdzenie ówczesnego wiceministra finansów Jarosława Nenemana o potwierdzenie decyzji ministra Mateusza Szczurka co do braku zasadności prowadzenia prac legislacyjnych mających na celu zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług uszczelniające pobór tego podatku.

- Potwierdza to powszechne przekonanie, że pracownicy resortu finansów w szczególności departamentu podatku VAT, znali ogromną skalę wyłudzeń tego podatku i chcieli nowelizacji ustawy, natomiast kierownictwo resortu z jakiś powodów nie było tym zainteresowane - uważa poseł Kuźmiuk.

W Sejmie doszło do głosowania wniosków klubów Platformy i Nowoczesnej o odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Wnioski zostały na szczęście odrzucone i prace będą trwały nadal, tak aby Fundusz mógł powstać od 1 stycznia 2019 roku. To zadziwiająca hipokryzja polityków Platformy i Nowoczesnej, bo przecież to z inspiracji posłów obydwu tych ugrupowań, a nawet przy ich pomocy kilkunastu opiekunów osób niepełnosprawnych razem ze swymi podopiecznymi, znalazło się w Sejmie na przełomie kwietnia i maja tego roku i w ten sposób zaczął się trwający 40 dni strajk okupacyjny - mówił poseł Kuźmiuk.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o trwającej kampanii samorządowej. Na banerach widnieją nazwiska znanych lokalnych polityków, takie jak: Rejczak, Kaca, Kowalski, czy Wójcik i wcale nie chodzi o Jana Rejczaka, Marcina Kacę, Jakuba Kowalskiego czy Dariusza Wójcika. Na banerach możemy dostrzec także nazwisko Kuźmiuk. Zbigniew Kuźmiuk? - Nie, to mój syn Mateusz. Właśnie kończy studia na wojskowej uczelni. Zdecydował się na start do Rady Miejskiej. Zawsze mi towarzyszył w mojej drodze politycznej. Wspierał mnie. Roznosił ulotki. Tu nie chodzi o nazwisko, lecz o działanie na rzecz tego regionu i miasta. Jeśli powiedzie się mojemu synowi, będę zadowolony - mówił poseł Zbigniew Kuźmiuk, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

9°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 73%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 22 Paź 2018

  11°C 0°C

 • 23 Paź 2018

  7°C 4°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4