Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 kwietnia - św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Zbigniew Kuźmiuk gościem Bilansu Dnia

Radio Plus Radom

Zbigniew Kuźmiuk gościem Bilansu Dnia

10 październik 2018 / Tekst

Rząd PO-PSL nie chciał walczyć z wyłudzeniami VAT - mówi Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, który był gościem Bilansu Dnia.

Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk

W ostatnich dniach media ujawniły treść notatki z 25 lutego 2015, w której dyrektor departamentu podatku od towarów i usług prosi o potwierdzenie ówczesnego wiceministra finansów Jarosława Nenemana o potwierdzenie decyzji ministra Mateusza Szczurka co do braku zasadności prowadzenia prac legislacyjnych mających na celu zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług uszczelniające pobór tego podatku.

- Potwierdza to powszechne przekonanie, że pracownicy resortu finansów w szczególności departamentu podatku VAT, znali ogromną skalę wyłudzeń tego podatku i chcieli nowelizacji ustawy, natomiast kierownictwo resortu z jakiś powodów nie było tym zainteresowane - uważa poseł Kuźmiuk.

W Sejmie doszło do głosowania wniosków klubów Platformy i Nowoczesnej o odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Wnioski zostały na szczęście odrzucone i prace będą trwały nadal, tak aby Fundusz mógł powstać od 1 stycznia 2019 roku. To zadziwiająca hipokryzja polityków Platformy i Nowoczesnej, bo przecież to z inspiracji posłów obydwu tych ugrupowań, a nawet przy ich pomocy kilkunastu opiekunów osób niepełnosprawnych razem ze swymi podopiecznymi, znalazło się w Sejmie na przełomie kwietnia i maja tego roku i w ten sposób zaczął się trwający 40 dni strajk okupacyjny - mówił poseł Kuźmiuk.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o trwającej kampanii samorządowej. Na banerach widnieją nazwiska znanych lokalnych polityków, takie jak: Rejczak, Kaca, Kowalski, czy Wójcik i wcale nie chodzi o Jana Rejczaka, Marcina Kacę, Jakuba Kowalskiego czy Dariusza Wójcika. Na banerach możemy dostrzec także nazwisko Kuźmiuk. Zbigniew Kuźmiuk? - Nie, to mój syn Mateusz. Właśnie kończy studia na wojskowej uczelni. Zdecydował się na start do Rady Miejskiej. Zawsze mi towarzyszył w mojej drodze politycznej. Wspierał mnie. Roznosił ulotki. Tu nie chodzi o nazwisko, lecz o działanie na rzecz tego regionu i miasta. Jeśli powiedzie się mojemu synowi, będę zadowolony - mówił poseł Zbigniew Kuźmiuk, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4