Patron dnia: 17 lutego - Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Zbigniew Kuźmiuk gościem Bilansu Dnia

Radio Plus Radom

Zbigniew Kuźmiuk gościem Bilansu Dnia

10 październik 2018 / Tekst

Rząd PO-PSL nie chciał walczyć z wyłudzeniami VAT - mówi Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, który był gościem Bilansu Dnia.

Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk

W ostatnich dniach media ujawniły treść notatki z 25 lutego 2015, w której dyrektor departamentu podatku od towarów i usług prosi o potwierdzenie ówczesnego wiceministra finansów Jarosława Nenemana o potwierdzenie decyzji ministra Mateusza Szczurka co do braku zasadności prowadzenia prac legislacyjnych mających na celu zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług uszczelniające pobór tego podatku.

- Potwierdza to powszechne przekonanie, że pracownicy resortu finansów w szczególności departamentu podatku VAT, znali ogromną skalę wyłudzeń tego podatku i chcieli nowelizacji ustawy, natomiast kierownictwo resortu z jakiś powodów nie było tym zainteresowane - uważa poseł Kuźmiuk.

W Sejmie doszło do głosowania wniosków klubów Platformy i Nowoczesnej o odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Wnioski zostały na szczęście odrzucone i prace będą trwały nadal, tak aby Fundusz mógł powstać od 1 stycznia 2019 roku. To zadziwiająca hipokryzja polityków Platformy i Nowoczesnej, bo przecież to z inspiracji posłów obydwu tych ugrupowań, a nawet przy ich pomocy kilkunastu opiekunów osób niepełnosprawnych razem ze swymi podopiecznymi, znalazło się w Sejmie na przełomie kwietnia i maja tego roku i w ten sposób zaczął się trwający 40 dni strajk okupacyjny - mówił poseł Kuźmiuk.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o trwającej kampanii samorządowej. Na banerach widnieją nazwiska znanych lokalnych polityków, takie jak: Rejczak, Kaca, Kowalski, czy Wójcik i wcale nie chodzi o Jana Rejczaka, Marcina Kacę, Jakuba Kowalskiego czy Dariusza Wójcika. Na banerach możemy dostrzec także nazwisko Kuźmiuk. Zbigniew Kuźmiuk? - Nie, to mój syn Mateusz. Właśnie kończy studia na wojskowej uczelni. Zdecydował się na start do Rady Miejskiej. Zawsze mi towarzyszył w mojej drodze politycznej. Wspierał mnie. Roznosił ulotki. Tu nie chodzi o nazwisko, lecz o działanie na rzecz tego regionu i miasta. Jeśli powiedzie się mojemu synowi, będę zadowolony - mówił poseł Zbigniew Kuźmiuk, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Och, życie kocham cię nad życie”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 47
ONICO Warszawa 17 38
Jastrzębski Węgiel 17 37
Cerrad Czarni Radom 18 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 17 24
GKS Katowice 18 24
Indykpol AZS Olsztyn 18 22
Trefl Gdańsk 15 20
Asseco Resovia Rzeszów 17 20
Cuprum Lubin 17 17
Chemik Bydgoszcz 18 16
MKS Będzin 18 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4