Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 kwietnia - św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Zbyt ciężkie tornistry...

Radio Plus Radom

Zbyt ciężkie tornistry...

11 październik 2018 / Tekst

Na Mazowszu ok.48% uczniów nosi w tornistrze zbyt wiele. - Waga tornistra przekracza normę 10% wagi ciała. Tornister "rekordzistki", uczennicy klasy drugiej SP ważył 8 kg. Zadbajmy wszyscy rodzice i nauczyciele o zdrowie naszych pociech – mówiła Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty, która była gościem „Bilansu Dnia”, w czwartek 11 października.

Zbyt ciężkie tornistry...
foto: Ks. Jacek Wieczorek

1 października obchodzony był Ogólnopolski Dzień Tornistra. To okazja do tego, by realizować hasło - "Sprawdzamy, co w plecakach mamy". Okazuje się, że problem wciąż jest bardzo duży, a raczej ciężki. - Tornistry są przeciążone, dlatego stale z Sanepidem prowadzimy kontrole w tym zakresie. W Radomiu 18% uczniów nosi zbyt ciężki tornister, najgorzej w tym zakresie wypadają powiat białobrzeski, grójecki i szydłowiecki – mówiła Aurelia Michałowska. Przeciążone tornistry to temat, który rokrocznie pojawia się w przestrzeni publicznej wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W celu przeciwdziałania zjawisku zbyt ciężkich plecaków podejmowane są różnorodne działania o charakterze legislacyjnym, organizacyjnym oraz edukacyjnym. Pomimo tych aktywności spotykamy się z niepokojem ze strony rodziców, uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół.

W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w szkołach organizowanych jest szereg inicjatyw i wydarzeń. - Tuż przed 11 listopada, w piątek 9 listopada o godz. 11:11 w szkołach odśpiewany będzie Hymn Polski – zapowiada Kurator Oświaty. Posłuchaj całej rozmowy...

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4