Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Zmiany w Urzędzie Gminy

Informacje z regionu

Zmiany w Urzędzie Gminy

04 marzec 2019 / Tekst

Urząd Gminy Jedlnia-Letnisko ma nową strukturę organizacyjną. Podzielony został Referat Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Środków Unijnych.

Zmiany w Urzędzie Gminy
fot. Radio Plus Radom

Powołane zostały dwa nowe referaty:  Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej oraz Zamówień Publicznych i Środków Zewnętrznych. Kierownikiem pierwszego został Rafał Faryna, a drugiego - Tomasz Sowa. Zmiany weszły w życie 1 marca. W lutym z kolei z dotychczasowego Referatu Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska zostały wydzielone dwa nowe referaty: Rolnictwa i Ochrony Środowiska, którego kierownikiem została Dorota Maciejewska oraz Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej. W tym ostatnim obowiązki kierownika pełni Tomasz Bąk.

- Zawsze reorganizacja ma usprawnić pracę każdego urzędu. Takie też poczyniliśmy kroki. Poprzedzone były wieloma rozmowami z nowym sekretarzem, który od niedawna pracuje w Urzędzie Gminy. Te referaty były do tej pory dosyć duże. Jest ogromna ilość zadań, a ciągle dochodzą nowe, sprawozdawczość. To wymaga ogromnego wysiłku, natomiast szeroki zakres obowiązków nie zawsze daje dobre efekty pracy - powiedział nam wójt Piotr Leśnowolski. Za reorganizacją nie idzie zmiana liczby etatów. - Mieliśmy wakaty po osobach, które odeszły na emeryturę czy zmieniły pracę. Mieścimy się w etatach i środkach zaplanowanych na wynagrodzenia.

Wójt potwierdził kolejny raz potrzebę powołania wicewójta. Podkreślił jednak, że nie spieszy się z tą decyzją. - Najpierw chcieliśmy uporządkować to, co jest najważniejsze, a więc pracę referatów. To ze względu na mieszkańców. Natomiast o wicewójcie myślimy spokojnie. Jeszcze chwilkę.

Z wójtem Piotrem Leśnowolskim rozmawialiśmy także o budowie chodnika przy ul. Porannej w Radomiu, procesu likwidacyjnego szkoły w Gzowicach czy 10-lecia harcerstwa w Jedlni-Letnisku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4