Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Żywność dla najuboższych Polaków

Radio Plus Radom

Żywność dla najuboższych Polaków

13 czerwiec 2018 / Tekst

Prawie 70 tys. ton darów otrzymają ubodzy Polacy w ramach w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Poinformował o tym Witold Strobel, dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Organizacjami partnerskimi projektu są m.in. Federacja Polskich Banków Żywności i Caritas Polska.

Strobel Witold
Strobel Witold

- W Polsce wciąż mieszka spora grupa ludzi, która potrzebuje wsparcia w zapewnieniu potrzeb żywnościowych. Właśnie temu służy Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa - mówił dyrektor Strobel, który był gościem Radia Plus Radom.

W tym roku potrzebujący otrzymają 69 tysięcy ton żywności. - To mniej więcej 2791 TIR-ów. Gdyby stały jedne za drugim to utworzyłby się sznur pojazdów o długości 53 km. To obrazuje jak bardzo skomplikowana jest to operacja logistyczna. Pomoc trafia do 1,2 mln osób w całym kraju - mówi dyrektor Strobel.

O tym, czy ktoś otrzyma wsparcie decyduje kryterium dochodowe. W przypadku osoby samotnej dochód nie może przekroczyć 1268 zł, zaś na osobę żyjącą w rodzinie nie może być wyższy niż 1028 zł. Produkty, które otrzymują potrzebujący są zgodne z piramidą żywnościową. Obejmują one dania owocowo-warzywne, skrobiowe, mleczne, mięsne, cukier, tłuszcze i również dania gotowe jak chociażby gulasz wieprzowy z warzywami.

Osoby najbardziej potrzebujące będą otrzymywać pomoc żywnościową do czerwca 2019 roku. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa realizuje program dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Instytucją, która kieruje w Polsce tym programem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. KOWR jest instytucją pośredniczącą.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4