Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 marca - św. Patryk, biskup
Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 17 Mar 2018

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • 18 Mar 2018

    Pochmurno -5°C -11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Warsztaty, debaty, szkolenia to propozycje 10. edycji Światowego Dnia Przedsiębiorczości w Radomiu.

 

Nie jest tak źle!

08 listopad 2017 Written by

- O tym, że ma być spotkanie z ministrem Gowinem dowiedziałem się z mediów. Mnie nikt na takie spotkanie nie zapraszał – mówił dziś prof. Zbigniew Łukasik rektor UTH w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 8 listopada.

Tyle planuje przeznaczyć na przyszłoroczne inwestycje Starostwo Powiatowe w Radomiu. Do połowy listopada samorządy mają czas, by projekt budżetu trafił do przewodniczących rad i Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Ponad 600 tys. złotych w ciągu ostatnich 22 lat udało się zabrać Społecznemu Komitetowi Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu. W tym czasie udało się ocalić od całkowitego zniszczenia 20 zabytkowych nagrobków.

O ograniczeniu handlu w niedzielę, nowej partii Jarosława Gowina czy ostatnim sondażu prezydenckim w Radomiu, rozmawialiśmy z poseł Anną Kwiecień z Prawa i Sprawiedliwości.

Na rynku lotniczym w Polsce jest miejsce dla Modlinia i Radomia - uważa Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Od wielu miesięcy specjaliści zastanawiają się nad tym, kto przejmie pasażerów z przepełnionego lotniska Chopina w Warszawie. Z kolei lotnisko w Radomiu straciło kilka dni temu ostatniego przewoźnika, natomiast w Modlinie obsługiwana jest tylko jedna linia.

Niesłychane! Najlepiej zarabiający od 1999 roku nie płacili składek ZUS. Rząd chce to zmienić.

- Uroczystość Wszystkich Świętych to jest taki dzień, kiedy oddajemy cześć tym wszystkim ludziom, którzy już osiągnęli świętość – przypomina ks. Piotr Zamaria dyrektor cmentarza przy ulicy Limanowskiego w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 31 października.

Jest już pozwolenie na budowę na etap V kanalizacji w Jedlni-Letnisku, po drugiej stronie torów w stronę Piotrowic. 

 

 

Od dzisiaj znacznie więcej policjantów, niż na co dzień, będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach Mazowsza i odwiedzających cmentarze. Policja rozpoczyna akcję "Znicz".

- Jestem zdziwiony i zaskoczony, że sprawa dotycząca wygaśnięcia mandatu prezydenta Radomia została odroczona. Myślałem, że prezydentowi zależy na tym, żeby to jak najszybciej wyjaśnić. – mówił Zdzisław Sipiera wojewoda mazowiecki, który był gościem „Bilansu Dnia”, w poniedziałek 30 października.

W Radomiu pojawili się filmowcy, którzy rozpoczęli jesienne zdjęcia do obrazu "Klecha" w reżyserii Jacka Gwizdały, opowiadającego o proteście radomskich robotników w czerwcu 1976 r. Jednym z bohaterów tego zrywu był ks. Roman Kotlarz, który był prześladowany przez Służbę Bezpieczeństwa i zmarł na skutek pobicia przez "nieznanych sprawców". Premiera filmu odbędzie się 17 października 2018 roku.

Każdego roku na polskich drogach ginie ok. 3,5 tys. osób. Z powodu smogu dwa razy więcej. Mówiła o tym Bożenna Pacholczak, wiceprzwodnicząca Sejmiku Województwa mazowieckiego, z którą rozmawialiśmy o przyjętej uchwale smogowej.

Ambitne plany Wieniawy

26 październik 2017 Written by

W ostatnią fazę wchodzi opracowanie Planu Rewitalizacji Gminy Wieniawa w powiecie przysuskim. Poinformował nas o tym wójt gminy Krzysztof Sobczak.

Rozpoczęła się gra na czas - uważa sekretarz miasta Radomia Rafał Czajkowski, komentując decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który miał dzisiaj wydać orzeczenie w sprawie wygaszenia mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA