Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Dzisiaj naszym gościem był Tomasz Górka, sekretarz Urzędu Gminy w Potworowie w powiecie przysuskim.

Wybory do Parlamentu Europejskiego, podział statystyczny Mazowsza, strajk nauczycieli - o tym dzisiaj rozmawialiśmy z Adamem Bielanem, wicemarszałkiem Senatu, który był gościem Bilansu Dnia.

- Porozumienie zostało wypracowane, teraz będziemy się spotykać raz na kwartał. To też ustaliliśmy dziś. Mam nadzieję, że od 1 maja będzie nowy harmonogram dyżurów naprzemiennych - mówi Jerzy Zawodnik wiceprezydent Radomia, który był gościem "Bilansu Dnia", w czwartek 4 kwietnia.

Dzień zrównał się z nocą. Wczoraj rozpoczęła się astronomiczna, a dziś kalendarzowa wiosna. A jak wygląda początek wiosny w lesie? Co jest wiosenną zmorą leśników? Dziś gościem "Bilansu Dnia" w Radiu Plus Radom była Edyta Nowicka, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

O sytuacji w rolnictwie mówił w Bilansie Dnia poseł Robert Telus. – Na niektórych rynkach sytuacja jest ciężka – przyznał.

Gmina Jedlnia-Letnisko zajęła drugie miejsce wśród gmin powiatu radomskiego w rankingu najlepiej rozwijających się gmin i miast, który przeprowadziło pismo samorządowe "Wspólnota". Pierwsza w powiecie była gmina Zakrzew.

Rada Europejska zdecydowała, że rząd Wielkiej Brytanii i Izba Gmin mają przed sobą aż 3 scenariusze wyjścia z Unii Europejskiej. Rozmawialiśmy o tym ze Zbigniewiem Kuźmiukiem, posłem Parlamentu Europejskiego. Polityk stwierdził, że wśród posłów, ale także w brytyjskim społeczeństwie, narasta przekonanie o konieczności wyjścia z UE, bez względu na konsekwencje.

- Różaniec noszę zawsze przy sobie. I nie dlatego, że jestem z PiS-u – mówiła Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem „Bilansu Dnia”, w poniedziałek, 1 kwietnia. W ten sposób komentowała ostatnie słowa Róży Thun.

Port w Radomiu, który jeszcze nie powstał, stanowi już konkurencję dla innych - powiedział Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", który dzisiaj był gościem Bilansu Dnia. Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o raporcie z konsultacji w sprawie przeniesienia części ruchu z Lotniska Chopina, który zamieściło na swoich stronach ministerstwo infrastruktury. Sprawa dotyczy administracyjnego podziału ruchu na Mazowszu. Z raportu możemy się dowiedzieć, że kilka linii lotniczych obawia się, że objęcie podziałem lotniska w Radomiu negatywnie wpłynie na ich działalność. Takiego rozwoju wydarzeń nie chcą też dwa lotniska zagraniczne Mediolan i Manchester.

- Nie posiadałem wiedzy o tym, że Igor M. jest zamieszany w korupcję. Nikt takimi rzeczami się nie chwali. Trudno mi uwierzyć, żeby ktoś taki brał łapówki. Ja mogę tylko przeprosić, chociaż sam nie brałem w tym udziału – mówił Andrzej Kosztowniak poseł PiS, który był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek 28 marca.

- Mieszkańcy Radomia sami muszą uwierzyć, że miasto ma potencjał i staje się ważnym ośrodkiem w Polsce - powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, który był gościem Bilansu Dnia. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o podziale statystycznym Mazowsza, czy propozycji objęcia biedniejszej części województwa Programem Operacyjnym Polska Wschodnia.

Starostwo Powiatowe w Radomiu przygotowuje się do pozyskania środków na remonty dróg z Funduszu Dróg Samorządowych. Rozmawialiśmy o tym ze starostą radomskim Waldemarem Trelką.

Do połowy kwietnia można składać wnioski na przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Rozmawialiśmy o tym z Krzysztofem Sobczakiem, wójtem gminy Wieniawa i członkiem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki". Oferta dotyczy osób powyżej 50. roku życia.

Przedterminowe wybory w powiecie koneckim to bardzo prawdopodobny scenariusz. – Pytanie, czy w ogóle wystartuję. Jeśli już, to na pewno nie z PiS-u – mówił Andrzej Marek Lenart, były starosta konecki.

- Trzydzieścioro troje dzieci trafiło w ubiegłym roku do rodzin adopcyjnych – poinformowała Elżbieta Stolarczyk dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego przy Caritas Diecezji Radomskiej. O procedurze, doświadczeniach ze spotkań z kandydatami, warunkach do spełnienia, żeby stać się rodzicami adopcyjnymi rozmawialiśmy w „Bilansie Dnia”, w poniedziałek 25 marca.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4