Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Ostatni dzwonek na 500+

11 październik 2017 Written by

Ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą dostać pieniądze z 500 plus. Wnioski można składać osobiście, przez internet lub przez banki.

Małgorzata Jamka z Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego była we wtorek, 10 października gościem Bilansu Dnia na antenie Radia Plus Radom.

Sprawcą strat był orkan Ksawery, który w ubiegłym tygodniu przeszedł nad Polską. 

„Macierzanki” zapraszają młode mamy na kolejne spotkanie do Duszpasterstwa Akademickiego. Tym razem z uczestniczkami spotka się Iga Grzybowska, która podpowie „Jak wygrać swoje małżeństwo".

Znamy datę otwarcia zmodernizowanego targowiska w Jedlni-Letnisku. "Ryneczek" ruszy 14 października.

Projekt Europa cierpi, dlatego, że nie ma fundamentu - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego 10 października odbędzie się konferencja naukowa o kryzysie i nadziejach Europy. Spotkanie na Zamku Królewskim w Warszawie współorganizuje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i Teologia Polityczna.

Rozmowa z Katarzyną Kołodziejską, dyrektor szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu

17 inwestycji za 27 milionów

05 październik 2017 Written by

W tym roku powiat radomski przebuduje 20 km dróg za 27,5 mln zł. To w sumie 17 zadań inwestycyjnych. Część jest już zakończonych.

Według ekonomisty Zbigniewa Kuźmiuka, projekt budżetu na 2018 rok został oparty na dość konserwatywnych założeniach, gdzie wzrost gospodarczy ma wynieść 3,8% PKB (wzrost PKB w roku 2017 najprawdopodobniej lekko przekroczy 4%), inflacja w ujęciu średniorocznym ma wynieść 2,3%, bezrobocie -6,4% (już tego lata wskaźnik ten spadnie poniżej 7% – w sierpniu tego roku stopa bezrobocia wyniosła 7,0%).

Miłość uskrzydla 30+

04 październik 2017 Written by

Miłość jest nie tylko uczuciem, nie jest wzruszeniem ani zakochaniem się. Jest dojrzewaniem, troską i wzajemną odpowiedzialnością za siebie – pisał ks. Jan Twardowski. Te słowa są mottem grupy 30+, która działa przy parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu.

Segregujmy odpady!

04 październik 2017 Written by

Jak powinna wyglądać segregacja odpadów, a jak jest w rzeczywistości? Czy mieszkańcy Radomia segregują odpady? Jakie przepisy normują segregację odpadów? - o tym posłuchać można w Magazynie Ekologicznym.

Samorządowców wybierzemy prawdopodbnie 18 listopada. - Może to jest dobra data - mówił poseł Marek Suski, który był gościem Bilansu Dnia. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do ewentualnego wykupienia akcji Portu Lotniczego w Radomiu przez Skarb Państwa. - Prezes Portów Lotniczych był już w Radomiu. Czekamy teraz na efekty rozmów - poinformował parlamentarzysta.

Dwa razy mniej studentów

02 październik 2017 Written by

Niemal 1600 studentów rozpoczęło dziś studia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. To dwa razy mniej niż w ubiegłym roku, a winne są zewnętrzne limity. Mówił o tym dziś w "Bilansie Dnia" w Radiu Plus Radom prof. Zbigniew Łukasik, rektor UTH.

Komisja Europejska jest oderwana od rzeczywistości - uważa Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego. Polityk skomentował w ten sposób jedną z ostatnich decyzji KE, która uznała obniżenie wieku emerytalnego kobiet w Polsce za ich dyskryminację.

Odpady wielkogabarytowe, szkło, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - takie odpady można zostawić w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Witosa 96 w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA