Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 marca - św. Patryk, biskup
Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 17 Mar 2018

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • 18 Mar 2018

    Pochmurno -5°C -11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadal wyraża gotowość przejęcia Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Mówiła o tym dr Ewa Markowska-Bzducha, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w Ministerstwie Rolnictwa, która była gościem Bilansu Dnia.

- Polacy coraz więcej wiedzą na temat żołnierzy wyklętych. Społeczeństwo polskie przez kilkadziesiąt lat było pozbawione prawdy o walce żołnierzy wyklętych, w związku z tym wiedza na ten temat była żadna, albo była zniekształcona przez kłamstwa propagandy komunistycznej – mówił prof. Marek Wierzbicki historyk z radomskiej delegatury IPN, który był gościem „Bilansu Dnia”, w czwartek 1 marca.

Ks. Grzegorz Senderski, który był gościem Bilansu Dnia przypomniał, że święty Kazimierz odznaczał się wielką czcią do Matki Najświętszej. Dodał, że u świętego było wielkie pragnienie modlitwy, zwłaszcza adoracji Najświętszego Sakramentu. - Odznaczał się wielką troską o potrzeby ubogich i pokrzywdzonych. Siłę ducha i wrażliwość czerpał z autentycznej pobożności. Był człowiekiem modlitwy, szczególnie ukochał Eucharystię. Wiele czasu spędzał na adoracji Najświętszego Sakramentu - powiedział ks. Senderski.

Sobotnim uroczystościom w bazylice św. Kazimierza w Radomiu będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Początek o godzinie 11.00.

Św. Kazimierz był synem króla Polski Kazimierza Jagiellończyka. Urodził się w 1458 roku w Krakowie. Był gorliwym czcicielem Eucharystii i Najświętszej Maryi Panny. Zmarł 4 marca 1484 roku w Grodnie. Pochowany został w Wilnie. W latach 1481-83 przebywał na radomskim zamku jako namiestnik królewski w Koronie. Doradcą królewicza był nauczyciel-humanista Kallimach.

Od 1983 roku św. Kazimierz jest patronem miasta Radomia, natomiast diecezji radomskiej od 1992 roku. W 2002 roku w Radomiu odbyły się uroczystości jubileuszowe 400. rocznicy kanonizacji św. Kazimierza. Od 1994 roku uroczystości patrona miasta i diecezji obchodzone są w patronalnym kościele św. Kazimierza w Radomiu, który w 2003 roku został wyróżniony przez Jana Pawła II tytułem bazyliki mniejszej.

Z ks. Grzegorzem Senderskim rozmawiał Radosław Mizera:

- Będę się ubiegał o trzecią kadencję. Raczej jako kandydat niezależny, tak jak w minionych wyborach – mówił Dariusz Wołczyński wójt gminy Przytyk, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 28 lutego.

Coraz bliżej otwarcia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Borkowicach. W marcu nastąpi zakończenie prac. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wyposażenie placówki, a jesienią otwarcie.

To będzie kolejna gorąca sesja Rady Miejskiej w Radomiu. 

Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta Radomia zarzuca władzom miejskim niegospodarność. Chodzi - jak twierdzi nasz rozmówca - o zatrudnienie zewnętrznych kancelarii prawnych przez Urząd Miejski w Radomiu. - Przecież w magistracie pracuje 11 radców prawnych – mówił Rafał Czajkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

To zwykła zemsta - tak Wiesław Wędzonka tłumaczy zamiar odwołania przewodniczących kilku komisji Rady Miejskiej w Radomiu. Wniosek w tej sprawie będzie głosowany podczas wtorkowego posiedzenia.

Miasto Radom potrzebuje większej promocji - uważa Wojciech Ścibor, wicedyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej w Polskiej Organizacji Turystycznej. - Nie może być tak, że sztandarowe wydarzenia, takie jak Uliczka Tradycji czy Święto Chleba, są rozpowszechnione tzw. pocztą pantoflowa - powiedział gość Bilansu Dnia.

Wiemy z kim Polskie Stronnictwo Ludowe chce utworzyć koalicję podczas jesiennych wyborów samorządowych w Radomiu. To Wspólnota Samorządowa i Radomianie Razem. - W takiej sile jesteśmy w stanie zdobyć kilka mandatów - mówił Józef Bakuła, prezes radomskich struktur PSL.

- Będzie łatwiej i szybciej. Rolnicy nie powinni mieć problemów z nową aplikacją eWniosekPlus – zapewnia Agnieszka Górska kierownik powiatowego biura ARiMR w Szydłowcu, która była gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 20 lutego.

- O prawdę nie tylko trzeba walczyć, ale trzeba mieć także odwagę głosić prawdę. Wypowiedź premiera w Monachium była znakomita – mówiła Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem "Bilansu Dnia", w poniedziałek 19 lutego.

Mieszkańcy miejscowości Sadków Górki w gminie Jedlnia-Letnisko nie czują się bezpiecznie. Ruch pojazdów jest coraz większy, a piesi nie mają do dyspozycji pobocza czy chodnika. Wójt Piotr Leśnowolski skierował konkretne prośby do prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. 

Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski oczekuje rozwoju radomskiego lotniska. - Czy lotnisko w Radomiu powstanie nie wiem, ale mam nadzieję, że powstanie, dlatego że patrząc z perspektywy mojej firmy, nam potrzebna jest na Okęciu przepustowość - powiedział w audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom.

 

- W 2017 roku o ponad milion więcej podróżnych przewiozły Koleje Mazowieckie. Możemy mówić o małym sukcesie, ponieważ pamiętajmy, że to był trudny rok, kiedy prowadzone były i będą prace modernizacyjne, a to się zawsze wiąże z utrudnieniami dla podróżujących – mówił Dariusz Grajda wiceprezes Kolei Mazowieckich, który był gościem Radia Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA