Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

- Nieprawdą jest, że miasto nie będzie się starało o dofinansowanie z subwencji drogowej. Ale nie na Wojska Polskiego, tylko na trasę N-S – mówił Radosław Witkowski prezydent Radomia, kry był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 26 stycznia.

- Urzędy pracy nie zajmują się tylko rejestrowaniem bezrobotnych, ale również realizują mnóstwo programów aktywizujących, stąd też efekt spadku bezrobocia – przekonywała Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, dyrektor radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz radna PO, która była gościem „Bilansu Dnia” w środę, 25 stycznia.

Jak zmieni się siatka szkół w gminie w wyniku reformy oświaty? Czy utrzyma się szkoła w Gzowicach? Kiedy pojedziemy ścieżką rowerową z Jedlni - Letniska do Radomia? Na te i inne pytania odpowiadał w Radiu Plus Radom  wójt gminy Jedlnia - Letnisko Piotr Leśnowolski.

Gmina Jedlina - Letnisko zajęła 1690. miejsce w rankingu dochodów podatkowych na głowę, 371. miejsce w rankingu udziału wydatków inwestycyjnych w budżecie i 524. lokatę, jeśli chodzi o przeliczenie wydatków inwestycyjnych na mieszkańca. To dane za 2015 rok. Co oznaczają? Czy są powody do niepokoju, czy nie? O tym rozmawialiśmy z wójtem Piotrem Leśnowolskim w audycji "Gmina Jedlnia - Letnisko na Fali".

- Demografia jest czynnikiem decydującym przy tworzeniu nowej siatki szkół w Radomiu – mówił Karol Semik wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w poniedziałek, 23 stycznia.

Karnawał to idealny czas, by nauczyć się tańczyć – przekonują nasi goście Monika i Roman Pawelec – mistrzowie tańca LA.

Znacznie wyższy kontrakt dla radomskiej Fabryki Broni pozwoli zatrudnić nowych pracowników.  Niewykluczone, że zostanie wybudowana również nowa hala produkcyjna. 

Jaka jest rola wiary i modlitwy w przeżywaniu żałoby? Rozmawialiśmy o tym w kolejnym radiowym spotkaniu z Fundacją Jaskółki.pl.

- Jeśli chodzi o Poradnię Leczenia Uzależnień przy radomskim szpitalu, to niestety klamka zapadła. Dziwię się, że władze miasta rezygnują z takiej placówki – mówiła Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 19 stycznia.

- Zażegnaliśmy konflikt w parlamencie, ale nie jest powiedziane, że do takich sytuacji już nie dojdzie w przyszłości. Myślę jednak, że nie na taką skalę, ponieważ Polacy pokazali, że nie popierają takich działań opozycji  – mówił Jakub Kowalski szef kancelarii Senatu, który był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 17 stycznia.

Rozważane jest zwiększenie kar finansowych za okupowanie mównicy sejmowej. Temat ma być omawiany prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu Prezydium Sejmu. - Trzeba zrobić wszystko, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji. Takie kary powinny być stosowane. Chodzi o to, aby nie dochodziło do gorszących sytuacji w polskim Sejmie - powiedział Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, który był gościem Radia Plus Radom.

Prezydent Radomia niepotrzebne upolitycznia działania CBA wobec jego osoby. Takiego zdania jest wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, który był gościem Bilansu Dnia. Przypomnijmy, że CBA złoży wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Zarzuca mu, że będąc prezydentem miasta zasiadał przez 4 miesiące w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy, a tym samym złamał prawo. 

Wysokie stężenie szkodliwych pyłów występuje w powietrzu w Radomiu. W niektórych przypadkach normy zostały przekroczone. W najbliższych dniach ma być lepiej.

Przepełnione są radomskie schroniska dla kobiet i mężczyzn. W placówce dla mężczyzn przebywa ponad 20 osób. - Ale jeśli byłaby taka potrzeba, jesteśmy w stanie przyjąć nawet 40 osób - informuje Wojciech Dąbrowski, kierownik schroniska dla bezdomnych przy ulicy Zagłoby w Radomiu, które funkcjonuje przy Caritas Diecezji Radomskiej. W domu dla kobiet przebywa obecnie 17 pań i 4 dzieci. 

Reforma oświaty jest krokiem w przód - uważa minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który był gościem Bilansu Dnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA