Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Mieszkańców w gminie Jedlnia-Letnisko przybywa, a wraz z nimi konieczna jest rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. W najbliższym czasie rozbudowywana będzie sieć wodociągowa w Siczkach, Wrzosowie, Antoniówce.

Wczoraj, 9 czerwca obchodziliśmy Dzień Przyjaciela.

Tyle wniosków przygotowało Starostwo Powiatowe w Radomiu do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Nie mając przyznanej dotacji, powiat rozstrzygnął przetarg na jedno zadanie oszczędzając prawie 5 mln złotych. Z naszym gościem Waldemarem Trelką, starostą radomskim rozmawialiśmy także o wyborach do PE, czy decyzji władz Radomia względem naczycieli, którzy wzięli udział w strajku.

- W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa pasa startowego w Radomiu. Dzisiaj mogę powiedzieć wszystkim, że miałem rację stawiając na port lotniczy w naszym mieście - przekonywał poseł Andrzej Kosztowniak, który był gościem Bilansu Dnia. Polityk PiS stwierdził też, że Władysław Kosiniak-Kamysz stracił na wiarygodności przystępując do Koalicji Europejskiej.

Powiat przysuski otrzymał prawie 800 tysięcy złotych na przebudowę mostu na odcinku drogi Sady-Jamki. Poinformował o tym starosta Marian Niemirski.

VIII Radomski Marsz dla Życia i Rodziny już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2019 r., przejdzie ulicami Radomia. Hasłem przewodnim tegorocznego marszu jest: Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci. Zaproszenie na święto rodzin skierowali w "Bilansie Dnia" w czwartek, 6 czerwca nasi goście - Małgorzata Górka oraz ks. Sławomir Adamczyk z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

Spółka miejska Radkom już dwukrotnie wstrzymała odbiór odpadów zielonych w Radomiu. W praktyce oznacza to, że wiele worków wciąż zalega przed posesjami w mieście. Władze nie wykluczają, że w ramach rekompensaty, nie wprowadzą od 1 lipca podwyżek za odbiór odpadów komunalnych.

Już po raz ósmy w najbliższą niedzielę, 9 czerwca ulicami miasta przejdzie Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem przewodnim tegorocznego marszu jest: Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci.

- To był prorok, który nigdy nie patrzył w przyszłość w perspektywie 3, czy 4 lat, ale w perspektywie 50, 100, a nawet 200 lat. Słowa wypowiadane w Radomiu 28 lat temu są jeszcze bardziej aktualne dziś, niż wtedy - mówił ks. Dariusz Kowalczyk prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, który był gościem "Bilansu Dnia" we wtorek, 4 czerwca.

Sołectwa na Mazowszu mają znakomite pomysły i dużo energii do ich realizacji. To nie tylko budowa nowych boisk, czy parków, ale też remonty gminnych bibliotek, a także rozwój i promocja twórczości folklorystycznej.

O budowaniu prawdziwej prawicy w Końskich i jednoosobowych sesjach rady mówił w Bilansie Dnia Grzegorz Piec, pełniący obowiązki organów powiatu koneckiego.

Polskie samorządy muszą się zmierzyć z obowiązkowym raportem o stanie gminy. Dokument będzie omawiany na najbliższych sesjach absolutoryjnych. O nowym wymogu i ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego rozmawialiśmy z wójtem Potworowa w powiecie przysuskim Markiem Klimkiem.

Którą szkołę wybrać?

03 czerwiec 2019 Written by

W audycji Powiat Opoczyński na Fali prezentujemy ofertę edukacyjną powiatowych szkół. W województwie łódzkim składanie wniosków do szkół ponadpodstawowych trwa do 25 czerwca.

- Jesteśmy zainteresowani budowaniem dróg i kanalizacją. Kanalizacja to jest ta kluczowa inwestycja, na którą potrzebujemy ok. 40 mln zł. Mam nadzieję, że te środki pojawią się w unijnym budżecie - mówił w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" w Radiu Plus Radom w kontekście nowego rozdania unijnego wójt Piotr Leśnowolski.

2 czerwca na wyjątkowy Dzień Dziecka zaprasza Muzeum Wsi Radomskiej

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4