Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 marca - św. Patryk, biskup
Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 17 Mar 2018

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • 18 Mar 2018

    Pochmurno -5°C -11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Budowa sali gimnastycznej w Ludwikowie, wykonanie ul. Radosnej w Wielogórze, remont sali gimnastycznej w Jedlińsku - to najważniejsze inwestycje, realizowane w mijającym roku w gminie Jedlińsk.

- To był bardzo dobry rok dla naszej gminy. Inwestycje przekroczyły ponad 5 mln zł -  powiedział w audycji "Gmina Gózd na Fali" wójt Paweł Dziewit.

Jerycho Różańcowe w intencji ojczyzny i Różaniec bez granic - te dwa wydarzenia wskazuje ks. Edward Poniewierski, które warto zauważyć w kończącym się 2017 roku. Z kanclerzem kurii biskupiej w Radomiu podsumowaliśmy ważne wydarzenia w Kościele w Polsce i w diecezji radomskiej.

- Kiedy będziemy podnosić kieliszki z szampanem kończąc ten rok, pomyślmy o tym wielkim sukcesie, to jest sukces całego naszego miasta – mówił Andrzej Kosztowniak poseł PiS, były prezydenta Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 29 grudnia.

- 1,5 miliarda złotych to kwota, którą chcą zainwestować w rozwój Koleje Mazowieckie. Połowa tej kwoty ma pochodzić z Unii Europejskiej – mówił Dariusz Grajda wiceprezes Kolei Mazowieckich, który był gościem Radia Plus Radom.

Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego podsumował 2017 rok. Według ekonomisty plusem jest pozycja polskiej gospodarki, będącej na fali wysokiego wzrostu, także w 2018 roku. Minusem są natomiast nieuzasadnione ataki unijnych instytucji na nasz kraj.

W samorządzie nie może być miejsca na upartyjnienie - mówił Krzysztof Sońta, były radny Wspólnoty Samorządowej w Radomiu i poseł na Sejm. Nasz gość nie wykluczył kandydowania na prezydenta Radomia. Zaznaczył, że gdyby na taki ruch zdecydował się Rafał Czajkowski, zagłosowałby na byłego sekretarza Miasta Radomia.

- Święta Bożego Narodzenia powinniśmy spędzić z najbliższymi, z tymi których kochamy. Ale przede wszystkich z Panem Jezusem. To Jego należy zaprosić do wigilijnego stołu - mówi ks. Marek Adamczyk proboszcz parafii św. Jadwigi w Radomiu. 

Polskie Stronnictwo Ludowe do wyborów samorządowych idzie pod własnym szyldem. Mówił o tym poseł tego ugrupowania Mirosław Maliszewski, który był gościem Bilansu Dnia.

- Myślę, że jest szansa, by byli już radni PO przyłączyli się do PiS. Droga otwarta. Zresztą dla mnie nigdy do Platformy nie pasowali – mówiła Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem „Bilansu Dnia” w środę, 20 grudnia.

Ojciec Ksawery Knotz – kapucyn, doktor teologii pastoralnej, duszpasterz małżeństw i rodzin był gościem audycji „Rodzinka na Plus”.

Nie milkną echa poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Pierwszy raz w historii radomskiego samorządu prezydentowi miasta zabrakło większości do przegłosowania budżetu. Tymczasem klub Prawa i Sprawiedliwości chce zawiesić radną Katarzyną Wróbel.

Jest już propozycja listu intencyjnego przejęcia radomskiego lotniska przez Polskie Porty Lotnicze. Poinformował nas o tym Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, ktory był gościem Bilnasu Dnia. Niewykluczone, że radomski port będzie obsługiwał linie niskokosztowe typu Ryanair, Wizz Air czy Easy Jet.

Ten budżet jest szczególny, ponieważ rozpoczynamy wielką inwestycję pod nazwą "kanalizacja" - mówił w Radiu Plus Radom o projekcie przyszłorocznego budżetu wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA