Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Anna Kwiecień posłanka PiS apeluje do Marszałka Mazowsza i prezesa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, o zaprzestanie działań restrukturyzacyjnych. Lecznica znalazła się na liście sieci szpitali. Zdaniem Anny Kwiecień to zdecydowanie poprawi sytuację finansową lecznicy, zmniejszy też kolejki do specjalistów.

Wszystko wskazuje na to, że siedziba brygady Wojska Obrony Terytorialnej powstanie w Warszawie, a nie w Radomiu. Taką opinię wyraził poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceszef sejmowej komisji obrony narodowej. - To skandal. W ten sposób tracimy ok. 200 miejsc pracy  - mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd przyjął projekt ws. utworzenia sieci szpitali. Nowe przepisy będą obowiązywały od 1 października, a nie od 1 lipca jak planowano. 

64 łóżka na pięciu oddziałach zostaną zlikwidowane w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. To zakłada proces restrukturyzacji, który będzie obowiązywał juz od 1 lipca. Pracę straci też kilku lekarzy.

Budowa boisk wielofunkcyjnych w Słupicy i Myśliszewicach oraz rozbudowa szkoły w Natolinie. Takie są najbliższe plany inwestycyjne w oświacie w gminie Jedlnia-Letnisko.

 

Michał Tusk miał świadomość, że pracuje u oszusta, że Marcin P. był osobą skazaną, Komisja Nadzoru Finansowego złożyła zastrzeżenia do tej piramidy finansowej a ministerstwo wykresiło ją z działalności tzw. domów składowych - tak o ostatnim posiedzeniu komisji ds. Amber Gold mówił jej wiceprzewodniczący Marek Suski, który był gościem audycji "Bilansu Dnia".

- Chodzi głównie o to, by pokazać , że Radom zajmuje bardzo ważne miejsce w historii Polski, ale też przywrócenie dumy z tego, co wydarzyło się 41 lat temu – mówił Mateusz Tyczyński dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 23 czerwca.

Przesłanie św. Brata Alberta jest wciąż aktualne - przekonywał ks. Marian Ślusarczyk, proboszcz radomskiej parafii pod wezwaniem tego świętego i budowniczy kościoła. Dzisiaj odbyły się tam diecezjalne uroczystości ku czci założyciela wspólnot zakonnych albertynek i albertynów.

Jaskółki na wakacje

22 czerwiec 2017 Written by

W poniedziałek rozpoczynają się wakacje. To ważny i potrzebny czas także dla seniorów. Będzie z pewnością okazją do intensyfikacji kontaktów z wnukami, ale nie tylko.

- 124 nauczycieli straci pracę, w tym 91 szkół gimnazjalnych. Z kolei 364 pedagogów będzie miało ograniczone etaty, 118 z tej grupy to również nauczyciele gimnazjów. Niestety są to rekordowe zwolnienia – mówił Karol Semik wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 21 czerwca.

Retoryka "albo my albo oni" nie służy budowaniu jedności narodowej - przekonywała Lucyna Wiśniewska z Prawicy Rzeczpospolitej. Wzięła ona udział w Chrześcijańskim Kongresie Społecznym, który odbył się w Warszawie.

Idziemy pod prąd - mówił Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, który był gościem Radia Plus Radom. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ocenił w ten sposób politykę polskiego rządu w sprawie uchodźców.

- Boże Ciało, ta uroczystość pokazuje, że Eucharystia to nie tylko świątynie, Eucharystia i kult eucharystyczny, to jest to co przeżywamy, w czynie, w chrześcijańskiej postawie, dlatego ta forma procesji ulicami miasta – mówił ks. Roman Adamczyk proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego na radomskich Glinicach, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 14 czerwca.

Wystąpi ponad 20 kapel i zespołów śpiewaczych. W niedzielę w Starej Błotnicy odbędzie się wyjątkowy festiwal.

- Misją Ośrodka jest jak najlepsze przygotowanie wychowanków, powierzonych naszej opiece, do tego, by po zakończonym kształceniu mogli się zintergować ze środowiskiem, do którego powrócą - mówi Małgorzata Zięba dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu. Placówka ma już 50 lat. W piątek, 9 czerwca odbyły się obchody jubileuszu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA