Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Robimy wszystko, aby przebudować krajową dwunastkę do standardów drogi ekspresowej - taką deklarację złożył Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były prezydent Radomia. Był on gościem magazynu "Bilans Dnia".

To będzie próba ręcznego wpływania na samorządy w Polsce - uważa Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych, która zmieni m.in. zasady wyłaniania prezesów izb. Z naszym gościem rozmawialiśmy o konkursach z Regionalnego Instrumentu Terytorialnego, które ruszają lada dzień, o boomie inwestycyjnym ma drogi wojewódzkie oraz budowie ścieżek rowerowych w województwie mazowieckim.

Licznie odpoczywający nad zalewem Siczki, duża frekwencja na festynach. Tak wygląda czerwiec w gminie Jedlnia-Letnisko, która stawia na ofertę rekreacyjną i turystyczną. 

O finalizacji transakcji nabycia akcji banku Pekao S.A od włoskiego Unicredit, głosowaniu w sprawie Polski na członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz oddzielnym budżecie dla krajów strefy euro, rozmawialiśmy z posłem do Parlamentu Europejskiego Zbigniewiem Kuźmiukiem.

Dzieje się w Wieniawie

08 czerwiec 2017 Written by

Kończą się prace związane z budową dróg w Żukowie, Kłudnie oraz Plecu w powiecie przysuskim. Mówił o tym nasz gość Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz chce zmazania wyroku w sprawie Wincentego Witosa, legendarnego działacza ruchu ludowego w Polsce. Napisał w tej sprawie do Prezydenta Polski, Sejmu i Senatu. - Nadszedł czas zadośćuczynienia prawdzie historycznej – napisał liście otwartym lider Polskiego Stronnictwa Ludowego

ABC przed ślubem!

07 czerwiec 2017 Written by

Nie sukienka, nie garnitur, nie przyjęcie, goście i cała ta otoczka... Najważniejsze jest to co na drugi dzień i przez całe życie, i "że Cię nie opuszczę".

- Jestem gotowy w każdej chwili wsiąść w samochód i jechać do Warszawy, by podpisać porozumienie w sprawie organizacji Air Show, tylko ważna jest teraz decyzja Ministra Obrony Narodowej. Ja jestem gotowy pojechać wszędzie, mogę pojechać do Nowego Jorku, Londynu czy Paryża, a już na pewno do Warszawy, by podpisać porozumienie – zapewnia Radosław Witkowski prezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 6 czerwca.

 

Gmina Stara Błotnica przeznacza w tym roku na inwestycje ponad 1/4 budżetu. To 6 mln 700 tys. zł. Najważniejsze zadania to budowa sali gimnastycznej przy szkole w Starych Sieklukach i termomodernizacja budynków gminnych.

Muzeum Historii Miasta Radomia będzie znajdować się w kamienicy Deskurów. Placówkę będą utrzymywać wspólnie: gmina i samorząd województwa mazowieckiego. Mówił o marszałek Adam Struzik w Bilansie Dnia.

Polityka musi opierać się na trosce o dobro wspólne, a nie na grze interesów, czy niszczenia przeciwników - uważa ks. Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana na radomskim Idalinie i specjalista Katolickiej Nauki Społecznej. Dzisiaj mija 26 lat od pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. 4 czerwca 1991 roku Ojciec Święty był w Radomiu.

- Rodzina jest pełnoprawnym członkiem naszego społeczeństwa, marsz pokazuje jak ważną komórką w państwie jest rodzina, a wszystko w radości i w hołdzie przede wszystkim Panu Bogu – mówił Michał Podlewski gość „Bilansu Dnia” w czwartek, 1 czerwca.

 

Osoby zamieszane w nieprawidłowości w wydziale komunikacji Urzędu Miejskiego w Radomiu, nadal pracują w magistracie. - Wnioskowałem o odwołanie jednej osoby ze stanowiska i zwolnienie drugiej. W tym ostatnim przypadku prezydent podjął inną decyzję – powiedział Rafał Czajkowski, sekretarz Miasta Radomia, który był gościem Bilansu Dnia.

Jutro Dzień Matki. To święto jest okazją, by powiedzieć: Mamo, dziękuję! Kocham Cię!

- Mam nadzieję, że wreszcie czołowi politycy Platformy Obywatelskiej uderzą się w pierś i powiedzą „przepraszam” po tych kłamstwach, które wmawiali Polakom i rodzinom ofiar katastrofy Smoleńskiej - w ten sposób Wojciech Skurkiewicz poseł PiS, wiceszef sejmowej komisji obrony narodowej komentuje szokujące wyniki ekshumacji ciała gen. Bronisława Kwiatkowskiego oraz gen. Włodzimierz Potasińskiego.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA