Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 marca - św. Patryk, biskup
Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 17 Mar 2018

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • 18 Mar 2018

    Pochmurno -5°C -11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Mieszkańcy gminy Jedlińsk nie mają już powodów do niepokoju. Wójt Kamil Dziewierz poinformował, że także po 1 stycznia 2018 roku w jedlińskiej karetce będzie jeździł lekarz. Owocne okazało się spotkanie z wicewojewodą mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim.

 

- Radni PiS zagłosują przeciwko budżetowi, chyba że na sesji prezydent przekona nas do zmiany decyzji. Na kolegium postanowiliśmy, że głosujemy przeciwko – mówił Dariusz Wójcik przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 15 grudnia.

Radomska Caritas zachęca do organizowania adwentowej akcji wspierającej najuboższych w parafiach. Drzewko Adwentowe od wielu lat cieszy się bardzo dobrym odbiorem społecznym i angażuje wiernych. I nie zmienia to faktu, że dzięki rządowemu programowi 500+ zmiejszyła się ilość potrzebujących wsparcia, głównie rodzin wielodzietnych.

22 mln złotych planuje przeznaczyć na inwestycje Starostwo Powiatowe w Przysusze. Sesja budżetowa odbędzie się 20 grudnia.

Dzisiaj wieczorem zostanie otwarta świetlica wiejska w Pogroszynie. To nie jedyna inwestycja, która jeszcze w tym roku zostanie wykonana w gminie Wieniawa w powiecie przysuskim.

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia o godz. 19.30 zapłoną świece. To symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego.

Rodzi się więcej dzieci. Spada liczba bezrobotnych. Zmniejsza się też liczba wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus i o dofinansowanie dożywiania dzieci. To bilans statystyk Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goździe.

- Nie czułem się obrażony, ale uważałem że trzeba kolegom parę słów powiedzieć. Wybory nie były sfałszowane, pan Dariusz Wójcik tak mówi, ponieważ chce zaszkodzić Platformie – powiedział Wiesław Wędzonka wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, szef klubu radnych PO, który był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek 12 grudnia.

Będziemy budować szeroki front wyborczy w przyszłym roku - deklaruje poseł Wojciech Skurkiewicz. - Biorąc pod uwagę wybory samorządowe, na naszych listach nie będzie miejsc dla zdrajców - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Premier Beata Szydło ma na swoim koncie osiągnięcia na płaszczyźnie społecznej, ale rząd PiS stawiając na Mateusza Morawieckiego chce przyśpieszyć reformy w gospodarce - taką opinię przedstawił radny PSL w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, który był gościem Bilansu Dnia.

Swoje sukcesy i porażki wyliczał opoczyński poseł Robert Telus. Okazją do podsumowania było 10-lecie pracy parlamentarnej.

Platforma Obywatelska nigdy nie była tak silna i zjednoczona jak dzisiaj - mówi Rafał Rajkowski, nowy szef partii w Radomiu. Dodaje, że będzie chciał współpracować z każdym, również ze swoim kontrkandydatem w wyborach Wiesławem Wędzonką. Ten z kolei nie kryje rozczarowania wynikiem wyborów. Ciekawostką jest fakt, że radnego Wędzonkę poparli posłowie PO Anna Białkowska i Leszek Ruszczyk.

- Już od prawie 20 lat rozwijamy wolontariat w Arce. Pojawiają się nowe wyzwania, ale wciąż są ludzie gotowi pomagać, z zapałem, z pasją – mówi ks. Andrzej Tuszyński prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia”, we wtorek 5 grudnia.

Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Arka w Radomiu skupia już 1300 osób, dla których wolontariat to styl życia, pasja, wypełnienia specjalnych zadań. - Dzisiaj wszystkim tym osobom chcę powiedzieć dziękuję, za ich trud, poświęcenie, za to że są – powiedział gość Radia Plus Radom.

Ks. Tuszyński zauważył też, że przed Arką nowe wyzwania. - Wiele osób, wolontariuszy wyjeżdża na studia do innego miasta, tracimy zatem te osoby bardzo dobrze przygotowane, przeszkolone, chociaż na ich miejsca pojawiają się nowe osoby i to cieszy. Kolejnym wyzwaniem jest to, że z wolontariatem teraz bardziej musimy wejść do szkół podstawowych, to po reformie edukacji, wcześniej były to gimnazja i szkoły średnie – podkreśla ks. Andrzej Tuszyński.

Posłuchaj całej rozmowy......

W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza rozmawialiśmy nie tylko z prezesem Arki, ale także z samymi wolontariuszami. Gośćmi „Popołudnia Plus” byli Agnieszka Banasik oraz Rafał Graczyk

To dobra wiadomość dla rodzin z gminy Potworów. 1 września 2018 roku ma ruszyć żłobek w miejscowości Długie i przedszkole w Potworowie.

Priorytety to drogi, oświetlenie, oświata, sport, bezpieczeństwo - mówił w Radiu Plus Radom o projekcie przyszłorocznego budżetu gminy Jedlińsk wójt Kamil Dziewierz.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA