Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

- Życzę, byśmy byli ludźmi pamięci, takiej dobrej pamięci, przywoływali z naszej historii, z życia naszych bliskich, naszych przodków to z czego możemy być dumni - mówił dziś w audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom kanclerz kurii diecezji radomskiej ks. Edward Poniewierski.

Poseł PE Zbigniew Kuźmiuk spodziewa się, że dochody podatkowe za cały rok 2016 będą o 20 mld zł większe niż w roku 2015 przy podobnym poziomie wzrostu PKB. Jego zdaniem pozytywne efekty przyniosły zmiany w prawie uszczelniające system podatkowy, znacznie efektywniej działają też służby skarbowe, które zdecydowanie "celniej" niż do tej pory wybierają podmioty, które trzeba skontrolować pod kątem unikania płacenia podatków. Poseł Zbigniew Kuźmiuk odniósł się także do programu 500 Plus, który już spowodował, że bieda wśród dzieci praktycznie znika. 

Nawet pół tysiąca szkół, których patronem jest św. Jan Paweł II, może zniknąć z edukacyjnej mapy Polski. Taki może być wynik reformy oświatowej, która zakłada m.in. likwidację gimnazjów i powrót do 8-klasowej szkoły podstawowej. 

- Jako samorządowiec czuję się zagrożony. Obawiamy się zmiany ordynacji wyborczej, ewentualnych przyspieszonych wyborów, osłabienie samorządów, czyli dostajemy kolejne zadania, za którymi nie idą pieniądze -  mówił Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski z PSL w środę, 4 stycznia w „Bilansie Dnia”

- ZNP przygotowuje się do strajku generalnego. Podjęta została także decyzja o  o wszczęciu sporu zbiorowego z dyrektorami szkół. O tym, jaki będzie scenariusz działań najprawdopodobniej dowiemy się w poniedziałek, 9 stycznia – mówił  Tomasz Korczak prezes ZNP w okręgu mazowieckim, który był gościem „Bilansu Dnia”, w czwartek 5 stycznia.

Strona 65 z 65
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4