Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

Opoczno

Burmistrz Reszelewski: Kto nie widział, niech żałuje

środa, 09 października 2019 17:19 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Drzewicy zakończyły się prace przy budowie i rozbudowie dworca autobusowego. Dzięki inwestycji nie tylko zmodernizowany został sam budynek, powstały również drogi dojazdowe i chodniki.

Młodzieżowa Rada Miejska powstanie w Drzewicy. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówił o tym burmistrz Janusz Reszelewski. Wyjaśnił, że wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy odbędą się 20 grudnia. Wyłonią one 15 radnych z gminnych szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowej funkcjonującej na terenie Drzewicy. Decyzja o utworzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej jest następstwem udanej I Sesji Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w Drzewicy 1 czerwca. Inicjatywa ta miała na celu m.in.: upowszechnianie idei samorządowych i aktywności społecznej oraz uczczenie 590. rocznicy nadania praw miejskich Drzewicy. – Ta nauka demokracji i samorządności naprawdę została znakomicie przez młode pokolenie zdana, stąd idziemy krok dalej, chcemy powołać Młodzieżową Radę Miejską, która będzie miała kadencję dwuletnią – wyjaśniał w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski.

Burmistrz Drzewicy mówił także o tym, że aż 11 jednostek OSP z terenu gminy Drzewica jeszcze w tym roku otrzyma dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotacja dla każdej straży wyniesie 5 tys. zł. Symboliczne przekazanie dotacji odbyło się w budynku opoczyńskiego starostwa, dokąd ze strażakami ochotnikami udał się również burmistrz Drzewicy. Janusz Reszelewski uczestniczył także w inauguracji trzeciego etapu rozbudowy PKP Intercity Remtrak. Inwestycja w Idzikowicach pochłonie 135 mln. zł. Dzięki niej w zakładzie zatrudnionych zostanie dodatkowo około 400 osób. – Liczę na to, że znaczną część nowej załogi stanowić będą mieszkańcy naszej gminy – mówił burmistrz Drzewicy.

Janusz Reszelewski przypomniała także o kolejnej edycji grantów oświatowych. Nabór wniosków w ramach tego zadania trwa do 15 października. Dofinansowanie otrzymają najciekawsze propozycje dodatkowych zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz innych działań edukacyjnych w formie zajęć pozalekcyjnych. Maksymalna wysokość jednego grantu to 5 tys. zł. Burmistrz Drzewicy wspomniał także o planowanych i realizowanych przez samorząd inwestycjach. Chodzi m.in. o zakończoną już realizację drugiego etapu rozbudowy dworca autobusowego. Po zmodernizowaniu samego budynku dworca, tym razem przyszedł czas na wybudowanie dróg dojazdowych, parkingów i chodników z kostki brukowej. W poniedziałek odbył się już odbiór tej inwestycji. – Kto nie widział nowego dworca w Drzewicy, niech żałuje – mówił burmistrz.

Posłuchaj całej rozmowy z Januszem Reszelewskim, burmistrzem Drzewicy:

ZAPRASZAMY DO NAS