Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: 22 listopada - św. Cecylia, dziewica i męczennica
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017

    Opady 5°C 1°C

  • 23 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 9°C 2°C

Diecezja Radomska

26 osób ubogich zje obiad w znanej radomskiej restauracji. To inicjatywa Radia Plus Radom, które w związku z I Światowym Dniem Ubogich, ogłoszonym przez papieża Franciszka, zaproponowało 15 restauracjom z Radomia ugoszczenie ludzi biednych. Odpowiedziała tylko jedna - restauracja La Melisa przy ul. Mieszka I.

 

Caritas Diecezji Radomskiej rozpoczeła zbiórkę zimowej odzieży, która następnie zostanie przekazana osobom potrzebującym. Dary należy przynosić do siedziby przy Kościelnej w Radomiu lub do schroniska dla bezdomnych przy Zagłoby.

Biskupi radomscy uczestniczą w rekolekcjach Episkopatu Polski na Jasnej Górze. Dni skupienia pod hasłem „Według miary daru Chrystusowego” prowadzi w tym roku ks. prałat Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, bliski współpracownik trzech papieży.

Buty dla ubogich

20 listopad 2017

Ok. 100 par butów trafi do ludzi szczególnie potrzebujących. Rycerze Kolumba z parafii św. Łukasza w Radomiu przeprowadzili w sobotę zbiórkę obuwia. 

Biskup Henryk Tomasik spotkał się wieczorem, 19 listopada z podopiecznymi schroniska dla bezdomnych w Radomiu. Placówkę prowadzi Caritas Diecezji Radomskiej. Wizyta ordynariusza radomskiego odbyła się z okazji trwającego I Światowego Dnia Ubogich, który ustanowił papież Franciszek.

W kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu celebrowana była msza święta w intencji Orląt Lwowskich i Obrońców Lwowa z 1920 roku. Byli to głównie uczniowie, studenci, robotnicy, urzędnicy, którzy w latach 1918–1920 walczyli w obronie Lwowa.

- Wokół nas są ludzie, którzy potrzebują naszego wsparcia - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik z okazji Światowego Dnia Ubogich, który będziemy obchodzić 19 listopada w całym Kościele. Dzień ten ustanowił papież Franciszek.

 Już 5 lat działają w Pionkach Rycerze Kolumba. 25 listopada odbędą się obchody jubileuszu. Będzie bal charytatywny, na którym zaśpiewa Ryszard Rynkowski.

 

Ten dzień jest kontynuacją nauczania papieskiego o miłosierdziu - powiedział abp Stanisław Gądecki, odnosząc się do I Światowego Dnia Ubogich, który będzie obchodzony w najbliższą niedzielę z inicjatywy papieża Franciszka. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w rozmowie z Radiem Plus Radom mówił także o obywatelskim projekcie zakazującym aborcji eugenicznej, który poparło pół miliona Polaków i Marszu Niepodległości.

Miłosierdzie jest cnotą - mówił abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył Mszy świętej w Bazylice Mniejszej Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W trakcie uroczystości Rycerze Kolumba przekazali inkubator dla miejscowego szpitala powiatowego. Środki na jego zakup pozyskano m.in. ze zbiórki makulatury. W koncelebrze uczestniczyli: biskup Henryk Tomasik i bp Piotr Turzyński.

- Czy nasze wysiłki ewangelizacyjne są mocniejsze od procesów laicyzacyjnych? - pytał biskup radomski Henryk Tomasik podczas Dni Duszpasterskich. Coroczne listopadowe spotkania formacyjne dla księży odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. W tym roku konferencje głosi ks. Jan Sikorski z Warszawy.

Rycerski inkubator

16 listopad 2017

Jeden ze szpitali w diecezji radomskiej otrzyma dziś inkubator - dar Rycerzy Kolumba. Uroczystość odbędzie się w sanktuarium w Skarżysku-Kamiennej.

Bardzo częstym problemem wśród bezdomnych są odmrożenia stóp. Rycerze Kolumba z parafii św. Łukasza w Radomiu zachęcają do podzielenia się obuwiem.

Nie żyje Stanisław Tkaczyk, przewodniczący Zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Radomiu. Miał 68 lat. 

 

Kierunek Bazylea

14 listopad 2017

Do końca listopada można zapisywać się na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które tym razem odbędzie się w szwajcarskiej Bazylei. To szansa na przeżycie wyjątkowego Sylwestra z młodymi z różnych państw i różnych wyznań. 

 

 

O religijności parafii świadczy liczba osób uczestniczących w niedzielnej mszy świętej i sposób w niej uczestnictwa – uważa biskup radomski Henryk Tomasik. Według ubiegłorocznych danych w diecezji radomskiej procent osób uczestniczących w niedzielnej eucharystii wynosi ok. 40 procent, zaś przystępujących do komunii świętej 16 procent.

Strona 1 z 215
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA