Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Diecezja Radomska

Spotkanie w KIK

21 maj 2019

O Prymasie Tysiąclecia przed zbliżającą się beatyfikacją

25 maja po raz ósmy odbędzie się Pielgrzymka do siedmiu kościołów Radomia

Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tys. uczestników, którzy będą nocować w namiotach na terenie skansenu. Do 2 czerwca w parafiach trwają zapisy. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i opiekę medyczną.

Pamiętamy o wydarzeniach i bohaterach naszej ziemi. Pod takim hasłem odbył się w sobotę Pieszy Rajd Patriotyczny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 

Polscy biskupi zachęcają do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem. Stanowisko Rady Stałej KEP zostało odczytane w niedzielę w parafiach diecezji radomskiej. Biskupi podkreślili, że od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Dzień otwarty odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu

Spotkanie w Arce

18 maj 2019

Klubokawiarnia Arka zaprasza na wieczór gier planszowych i nie tylko

18 maja premiera sztuki pt: Igraszki z diabłem

Trzecia odsłona religijnego spotkania pod nazwą "Projekt Wiara 3", odbędzie się w sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Jego celem jest szerzenie chrześcijańskich wartości w lokalnym środowisku, a także integracja młodzieży. Mottem tegorocznej edycji będą słowa św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Bp Piotr Turzynski skierował specjalny list, w którym zaprasza na uroczystości jubileuszu 50 lecia kapłaństwa Księdza Biskupa Henryka Tomasika i Księdza Biskupa Adam Odzimka.

Z Radomia wyruszyła dzisiaj rano biegowa sztafeta do Krościenka. To pierwsza taka inicjatywa w historii Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej. W projekcie uczestniczy 20 osób, wśród nich Teresa Kmieć, siostra Heleny - wolontariuszki, która została zamordowana w boliwijskiej Cochabambie w 2017 roku.

Ewa i Grzegorz Styśkowie pełnić będą od nowego roku formacyjnego, czyli od września posługę Pary Diecezjalnej Domowego Kościoła w naszej diecezji.

Tu wszystko się zaczyna... Pod takim hasłem odbędzie się w sobotę Dzień Otwartych Drzwi w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. 

Stowarzyszenie 'Młyńska” Verum Bonum Pulchrum zaprasza na spotkanie z cyklu 'Rozmowy o...”. Tym razem z naszymi gośćmi porozmawiamy o mediach a zaprosiliśmy na spotkanie dziennikarzy, którzy od wielu lat pracują lub pracowali w lokalnych mediach.

Do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia za Polskę i Europę 25 maja zachęca Fundacja Płomień Eucharystyczny. Inicjatorzy podkreślają, że akcja nie jest wymierzona przeciwko komukolwiek, ma charakter tylko i wyłącznie religijny. Modlitwa będzie miała również charakter przebłagalny za znieważanie Matki Bożej Częstochowskiej.

"Trzeba więcej podobać się Bogu" - pod takim hasłem odbył się Konkurs Wiedzy Religijnej dla klas IV - VI szkół podstawowych.

Strona 1 z 295
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4