Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica

Diecezja Radomska

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu zakończyła się tegoroczna Szkoła Lektora - błogosławieństwo do pełnienia tej funkcji otrzymało ponad 60 ministrantów z Radomia i Diecezji Radomskiej.

Wielkim Bożym darem jest życie - przypomina biskup Henryk Tomasik z okazji zbliżającego się Dnia Świętości Życia, który będzie obchodzony 25 marca. W tym dniu ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia.

"Rozmowy o... ewolucji i kreacjonizmie” były tematem kolejnego spotkania dyskusyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Młyńska".

W najbliższy poniedziałek w Radomiu odbędą się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia. Podstawową treścią jest przypomnienie o świętości i nienaruszalności życia od poczęcia do naturalnej śmierci. 

Nawrócona modelka, aktorka, celebrytka Anna Golędzinowska będzie gościem specjalnym rekolekcji dla uczniów szkół średnich z dekanatu Radom-Centrum.

Potwierdzona została autentyczność relikwii Krzyża Świętego. Trzy lata temu przez przypadek odkryli je w koneckiej kolegiacie św. Mikołaja dwaj wikariusze.

Rola i miejsce rodziny w procesie wychowania, profilaktyki uzależnień i resocjalizacji - pod takim tytułem odbędzie się 26 marca konferencja naukowa.

Do wyboru jest aż pięć tras od 42 do 50 km. 12 kwietnia wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z radomskiej katedry do sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku. Można już zapisywać się.

25 marca będziemy obchodzili Dzień Świętości Życia

- Dokładamy wszelkich starań, aby jeszcze nieuregulowane należności zostały opłacone - powiedział Andrzej Stachecki, producent filmu "Klecha", odnosząc się tym samym do medialnych doniesień dotyczących zaległości w wypłatach m.in. dla statystów filmu. Oświadczył też, że film jest w końcowej fazie produkcji. Ukończono montaż, trwają prace nad udźwiękowieniem filmu i efektami komputerowymi.

Ekstremalny debiut

20 marzec 2019

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w tym roku także z parafii św. Wacława w Radomiu. Uczestnicy będą zmierzali do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

To więcej niż Droga Krzyżowa

110 członków i sympatyków Akcji Katolickiej w diecezji radomskiej wzięło udział w rekolekcjach wielkopostnych, które odbyły się w miniony weekend w ośrodku Emaus w Turnie.

Jutro o godz. 16.30 w budynku kurii diecezjalnej przy ul. Malczewskiego w Radomiu odbędzie się kolejne spotkanie grupy wsparcia rodziców po stracie dziecka. 

22 marca wernisaż wystawy malarstwa pt.: Piękna nasza Polska cała...

Wykład w KIK

19 marzec 2019

Gościem będzie prof. Grzegorz Kucharczyk.

Strona 1 z 285
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4