Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 15 listopada - św. Albert Wielki, biskup i doktor Kościoła
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 15 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 7°C 3°C

 • 16 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 3°C -2°C

Diecezja Radomska

Płyta prosto z serca

15 listopad 2018

- Inspirujemy się Ewangelią, miłością Pana Boga. Chcemy przekazywać to, co nam Pan Bóg dał, a miłość jest czymś najważniejszym, co od Niego otrzymaliśmy. Życie ma tylko wtedy sens, kiedy zaprosimy do niego Pana Boga, a jak pisał św. Jan - Bóg jest miłością - tak o pierwszej płycie zespołu "Prosto z Mostu" mówi ks. Krzysztof Kołtunowicz.

Od roku w parafii św. brata Alberta w Radomiu istnieje Dzieło Przyjaciele Bezdomnych

O obrazie współczesnej młodzieży mówił ks. prof. Krzysztof Pawlina, w czasie zakończonych dzisiaj Dni Duszpasterskich w Radomiu. - Ich mentalność kształtowana jest przez memy, a nie mamy – powiedział rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Współczesną młodzież określa milenialsami. To ludzie urodzeni na przełomie XX i XXI wieku.

- Pamięć o ks. Romanie Kotlarzu jest bardzo żywa. Można w tym przypadku mówić o kulcie - mówi ks. Edward Poniewierski, który został postulatorem procesu beatyfikacyjnego niezłomnego kapłana i męczennika czasów komunizmu. Przypomnijmy, że Stolica Apostolska - dekretem z dnia 26 października 2018 roku - wyraziła zgodę na rozpoczęcie sprawy. Wicepostulatorem sprawy został ks. Albert Warso z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

W Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku rozpoczęły się trzydniowe ogólnopolskie rekolekcje duszpasterzy leśników. Z uczestnikami spotkania spotkał się m.in. Andrzej Konieczny, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Rekolekcje prowadzi ks. Zbigniew Niemirski z Gościa Niedzielnego. W Polsce jest 40 duszpasterzy leśników.

- Duszpasterstwo młodzieży musi być oparte na parafii - mówił bp Marek Solarczyk podczas tradycyjnych listopadowych Dni Duszpasterskich w Radomiu. Zachęcał też do tego, żeby ksiądz był zawsze pośród młodych ludzi, by ta obecność "ostatecznie prowadziła człowieka do tajemnicy Boga". W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 księży. Wcześniej celebrowana była msza święta za zmarłych księży diecezji radomskiej.

12 listopada koncert patriotyczny Macieja Miecznikowskiego: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”.

Stolica Apostolska wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza - niezłomnego kapłana i męczennika czasów komunizmu. Poinformował o tym Biskup Radomski Henryk Tomasik. Postulatorem procesu na szczeblu diecezjalnym został ks. Edward Poniewierski, Kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu, zaś jego zastępcą ks. Albert Warso z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Pierwszą sesję procesu zaplanowano na 1 grudnia w radomskiej katedrze.

Podziękowaliśmy za dar Niepodległej

Na wieży radomskiej fary powiewają narodowe flagi.

Chóry polonijne zaśpiewały w radomskiej katedrze

Bal dla Niepodległej

11 listopad 2018

Organizatorzy mówili, że to jedyny taki bal w Radomiu. Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka zaprosiło swoich przyjaciół do tanecznego uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Owocem jest 12 240 zł dla zdolnej młodzieży.

Tuż tuż mistrzostwa

10 listopad 2018

W sobotę 24 listopada rozpoczną się eliminacje do XVIII Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej w diecezji radomskiej. Zagra 100 drużyn.

W poniedziałek, 12 listopada ulicami Skarżyska-Kamiennej przejdzie Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej. W tym roku procesję poprowadzi bp Artur Miziński.

Dzwony na stulecie

09 listopad 2018

W kościołach diecezji radomskiej w niedzielę, 11 listopada zabrzmią dzwony. Zachęca do tego biskup Henryk Tomasik w odpowiedzi na apel prezydenta Polski Andrzeja Dudy. - Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości, prosimy o włączenie dzwonów we wszystkich kościołach i kaplicach o godz. 12.00 - czytamy w komunikacie Kurii Diecezjalnej w Radomiu.

Parafia św. brata Alberta w Radomiu zaprasza do wspólnego dziękczynienia za niepodległą Polskę

Strona 1 z 264
Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 15 Lis 2018

  7°C 3°C

 • 16 Lis 2018

  3°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA