Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 87%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Diecezja Radomska

"Miłosierdzie jest jedno" - już po raz 23. Caritas Polska wraz z Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła ewangelicko-augsburskiego dołączają do akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece rozprowadzanie będą od pierwszej niedzieli Adwentu, 3 grudnia.

Kolejna restauracja w Radomiu odpowiedziała na propozycję Radia Plus Radom zaproszenia osób ubogich na obiad. Dzięki temu 12 osób będzie mogło dwa razy pożywić się w radomskim barze NieNaŻarty.

Imieniny kościoła

23 listopad 2017

Czy wiesz, patronką którego kościoła w Radomiu jest św. Katarzyna Aleksandryjska?

Pod takim tytułem odbyła się 23 listopada ogólnopolska konferencja naukowa z udziałem prelegentów z KUL, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz Uniwersytetu Szczecińskiego.

Stolica Apostolska wydała dekret, na mocy którego wierni nawiedzający kaplicę w klasztorze sióstr klarysek w Skaryszewie koło Radomia, mogą otrzymać odpust zupełny. Decyzja Watykanu ma związek z rozpoczętym Jubileuszowym Rokiem bł. Salomei, pierwszej polskiej klaryski. Skaryszewska wspólnota klarysek to jedyny zakon klauzurowy w diecezji radomskiej. 

O. Joseph Vadakkel, misjonarz z Indii poprowadzi w sobotę jednodniowe rekolekcje ewangelizacyjne w Centrum Ewangelizacyjnym Zacisze w Jedlni.

 

Kibicujmy ministrantom!

23 listopad 2017

Zagrają 124 drużyny z 60 parafii. W sobotę odbędą się eliminacje do XVII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

 

Przedstawiciele Duszpasterstwa Akademickiego Diecezji Radomskiej uczestniczyli w dzisiejszej audiencji generalnej w Rzymie.

Apostołowie XXI wieku!

22 listopad 2017

Rok temu za wezwaniem papieża Franciszka zeszli z kanapy i wyszli na osiedle, by ze spotkanymi ludźmi modlić się i rozmawiać o Bogu. Teraz młodzi z parafii św. Brata Alberta w Radomiu podsumowują rok ewangelizacji.

W hołdzie wobec myśli Jana Pawła II - pod takim tytułem odbędzie się 23 listopada ogólnopolska konferencja naukowa z udziałem prelegentów z KUL, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Miejscem wystąpień będzie gmach Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

26 osób ubogich zje obiad w znanej radomskiej restauracji. To inicjatywa Radia Plus Radom, które w związku z I Światowym Dniem Ubogich, ogłoszonym przez papieża Franciszka, zaproponowało 15 restauracjom z Radomia ugoszczenie ludzi biednych. Odpowiedziała tylko jedna - restauracja La Melisa przy ul. Mieszka I.

 

Caritas Diecezji Radomskiej rozpoczeła zbiórkę zimowej odzieży, która następnie zostanie przekazana osobom potrzebującym. Dary należy przynosić do siedziby przy Kościelnej w Radomiu lub do schroniska dla bezdomnych przy Zagłoby.

Biskupi radomscy uczestniczą w rekolekcjach Episkopatu Polski na Jasnej Górze. Dni skupienia pod hasłem „Według miary daru Chrystusowego” prowadzi w tym roku ks. prałat Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, bliski współpracownik trzech papieży.

Buty dla ubogich

20 listopad 2017

Ok. 100 par butów trafi do ludzi szczególnie potrzebujących. Rycerze Kolumba z parafii św. Łukasza w Radomiu przeprowadzili w sobotę zbiórkę obuwia. 

Biskup Henryk Tomasik spotkał się wieczorem, 19 listopada z podopiecznymi schroniska dla bezdomnych w Radomiu. Placówkę prowadzi Caritas Diecezji Radomskiej. Wizyta ordynariusza radomskiego odbyła się z okazji trwającego I Światowego Dnia Ubogich, który ustanowił papież Franciszek.

W kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu celebrowana była msza święta w intencji Orląt Lwowskich i Obrońców Lwowa z 1920 roku. Byli to głównie uczniowie, studenci, robotnicy, urzędnicy, którzy w latach 1918–1920 walczyli w obronie Lwowa.

Strona 1 z 216
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA