Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/100 lat od objawień fatimskich. Sympozjum w Turnie

Diecezja Radomska

100 lat od objawień fatimskich. Sympozjum w Turnie

13 maj 2017 / Tekst

W ośrodku EMAUS w Turnie odbyło się sympozjum "Zjednoczenie Serc Jezusa i Maryi - 100 lat objawień fatimskich".

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Sympozjum trwało dwa dni. Rozpoczęła je w piątek (12 maja) o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O 15:30 biskup Henryk Tomasik sprawował mszę świętą. Następnie wygłosił referat "Orędzie fatimskie. Modlitwy Anioła". O przymierzu Serc Jezusa i Maryi mówił ks. prof. Janusz Królikowski. Po tym odbył się koncert majowy i Apel Jasnogórski.

Sobotnią część sympozjum rozpoczął wykład ks. dra Sylwestra Jaśkiewicza "Serce Jezusa i Maryi w przepowiadaniu papieży". - Trzeba było wielu wieków, żeby kult Serca Przenajświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi ukonstytuował się w Kościele. Ta prawda jednak ciągle żyła i była obecna. W chwilo obecnej, zwłaszcza obecni papieże, myślę tutaj o papieżach przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia, nawiązywali do tego bogactwa prawdy i jednocześnie pobożności życia przekazywanego poprzez Kościół. Zasadnicza prawda, jaka kryje się i jest przekazywana w otwartym Sercu Jezusa i Niepokalanym Sercu Maryi, to jest oczywiście prawda o miłości Boga do człowieka.

- Zarówno kult Przenajświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi jest odpowiedzią Kościoła na trudne czasy - dodaje ks. dr Jaśkiewicz.

O świadectwie wiary Polaków poza granicami kraju mówił europoseł i prezes Prawicy Rzeczpospolitej - Marek Jurek. - Bardzo często jak rozmawiam z cudzoziemcami, to są zbudowani tym, że tak naprawdę Polacy, którzy wyjechali i założyli wspólnoty katolickie w Wielkiej Brytanii, w Irlandii, we Francji, czy w Niemczech, pokazują, jak wygląda rzeczywiste życie katolickie. Pokazują na przykład masową praktykę spowiedzi, obchodzenie świąt, również tych, które przypadają w dzień pracy. To jest zachęta to odnowy Kościoła również na Zachodzie - mówi Marek Jurek.

Marek Jurek dodał także, że w Parlamencie Europejskim europosłowie, którzy popierają wartości chrześcijańskie i pro-life działają razem, ale są w mniejszości.

- Musimy przebudzić opinię chrześcijańską i musimy mieć samodzielną reprezentację, bo siły polityczne dziś dominujące, to jest jedynie konkurencja destrukcji i zabiegów pochwały Unii Europejskiej z obojętnością i walką o władzę - mówił Europoseł.

Ewa Nosiadek, założycielka Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, mówiła o realizacji orędzia fatimskiego przez Wspólnoty.

- Najważniejszym tutaj było, żeby odwrócić się od grzechu, żeby się nawrócić, żeby przepraszać nie tylko za grzechy swoje, rodzin, ale i całego świata. Podjęcie przez Wspólnoty tego dzieła było z myślą o tym, żeby Pan Jezus był kochany, żeby nie był obrażany [...] Bardzo koresponduje objawienie fatimskie, gdzie jest prośba o wynagrodzenie i zadośćuczynienie z tym, co Wspólnoty robią - mówiła Ewa Nosiadek.

- Matka Boża nieustannie wzywa nas wszystkich do pokuty, do odmawiania różańca, do modlitwy o pokój. Jesteśmy tutaj po to, by te treści sobie przybliżać. To jest wezwanie Maryi aktualne. Ciągle trzeba je w sobie odświeżać. Żeby budować pokój, trzeba mieć pokój w sobie. I dlatego chcemy tego pokoju tutaj zaznać - podczas tego sympozjum, podczas tego spotkania. Chcemy zjednoczyć nasze serca z Sercem Jezusa i Maryi. Wtedy będzie pokój - mówił na zakończenie ks. Marek Tomulczuk.

Sympozjum w Turnie zakończyła msza święta pod przewodnictwem o. Waldemara Sojki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4