Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Paź 2017

    Rain 8°C 4°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/600 lat parafii w Zakrzewie

Diecezja Radomska

600 lat parafii w Zakrzewie

06 sierpień 2017 / Tekst
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Uroczysta msza święta, poświęcenie pamiątkowej tablicy oraz występy zespołów muzycznych - to wszystko uświetniło obchody 600-lecia parafii w Zakrzewie.

Pierwsza część obchodów rozpoczęła się w sobotę. Wystąpił m.in. zespół ludowy "Zakrzewiaki", zespół "niemaGotu" oraz parafialna schola. W niedzielę odprawiona została uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Po niej poświęcono pamiątkową tablicę, dąb "Janowy" i VIII Kamień Jubileuszowy. Wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, chór gospel z Radomia oraz grupa "Lolek Orkiestra" z Zamościa.

- To wielki przywilej dla mnie być proboszczem w Zakrzewie. To jest fenomen współpracy parafii, gminy, starostwa, szkół, przedszkola, biblioteki. To są owoce, bo to są nasze wspólne sprawy, wspólne dzieła i wspólna radość - mówi ks. Ireneusz Kosecki, proboszcz parafii w Zakrzewie.

Ks. Kosecki dodaje, że parafia w Zakrzewie cały czas się zmienia. To wszystko zdięki współpracy.

Parafia w Zakrzewie istnieje od 1417 roku. Od tego czasu udało się przeprowadzić remonty. Ostatni kilka lat temu. Mówi Sławomir Białkowski, wójt gminy Zakrzew:

- Jesteśmy pełni podziwu dla całej obsługi kościoła - mówi pani Maria.

- Możemy czuć dumę, że dane nam było uczestniczyć w tak pięknym jubileuszu. Myślę, że to jest duża zasługa kolejnych proboszczów. Potrafili zgromadzić wokół kościoła różne grupy. Ta parafia żyje. To nie jest tylko kwestia niedzielnej mszy świętej, ale to przede wszystkim spotkania w duchu religijnym, które przekładają się na codzienne relacje - mówi Leszek Margas, wicestarosta radomski.

Z parafią w Zakrzewie blisko związany jest Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego. Tutaj również przyjął sakrement chrztu świętego.

Organizatorami obchodów 600-lecie parafii w Zakrzewie byli: ks. Ireneusz Kosecki, proboszcz parafii Zakrzew, Sławomir Białkowski, wójt Gminy Zakrzew, Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski, Krystyna Smolińska, dyrektor Gimnazjum w Zakrzewie, Ewa Bartel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, Barbara Ślusarczyk, dyrektor Przedszkola w Zakrzewie i Zofia Maj, dyrektor Biblioteki Gminnej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 5 15
Indykpol AZS Olsztyn 5 12
GKS Katowice 6 11
Cuprum Lubin 6 11
ONICO Warszawa 6 11
Espadon Szczecin 6 10
Asseco Resovia Rzeszów 5 8
Jastrzębski Węgiel 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
PGE Skra Bełchatów 4 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
MKS Będzin 5 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 4 2
Dafi Społem Kielce 6 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA