Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/70 lat kapłaństwa ks. Mariana Jaskólskiego

Diecezja Radomska

70 lat kapłaństwa ks. Mariana Jaskólskiego

22 maj 2019 / Tekst

Ma 94 lata, święcenia kapłańskie kapłańskie przyjął w 1949 roku. Ks. Marian Jaskólski - wieloletni proboszcz parafii w Jedlni obchodzi jubileusz 70. lecia święceń kapłańskich. 

70 lat kapłaństwa ks. Mariana Jaskólskiego
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Ks. Marian Jaskólski urodził się 7 września 1925 roku w Sieciechowie. 22 maja 1949 roku - po czterech latach formacji w sandomierskim seminarium - przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Jana Kantego Lorka w ówczesnym kościele mariackim (dzisiejsza katedra). Kościół ten był jednym z pierwszych, w którym miały się odbyć święcenia poza katedrą sandomierską. - Byłem chory, pot zalewał mi twarz. Przyszła jednak nieoczekiwana chwila pomocy  - wspomina dzień przyjęcia święceń ks. Marian: 

Pierwszą pracę ks. Marian Jaskólski podjął w Odrzywole. Po trzech latach jubilat podjął studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku dogmatyka. Po zakończeniu studiów ks. Marian pełnił posługę w Opatowie, następnie wykładając dogmatykę w seminarium. Później ks. Marian wrócił do duszpasterstwa w Radomiu (pracował m.in w katedrze czy w farze) i Jedlni, gdzie był proboszczem przez dwadzieścia lat. Z największym sentymentem wspomina pierwszą parafię, z uśmiechem mówi również o Jedlni i zawiązanej tam przyjaźni, która trwa do dziś. - Ludzie w większości byli życzliwi, chociaż czasy były trudne:

Od 2009 roku ks. Marian Jaskólski jest mieszkańcem Domu Księży Seniorów w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Jest najstarszym podopiecznym domu, również świętowany przez niego jubileusz siedemdziesięciolecia kapłaństwa uznawany jest za rekordowy. Jakie jubilat ma rady dla kapłanów, którzy są na początku drogi?

W intencji jubilata w kaplicy księży seniorów sprawowana była Msza św., której przewodniczył Biskup Radomski Henryk Tomasik. - Jest za co dziękować. To siedemdziesiąt lat posługi ludowi Bożemu, trwania przy Chrystusie, wypełniania zobowiązań kapłańskich - czas budowania Chrystusowego Kościoła - mówi ks. bp Henryk Tomasik: 

Jubilatowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i pogody ducha.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4