Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Adopcja z różańcem w ręku

Diecezja Radomska

Adopcja z różańcem w ręku

25 marzec 2019 / Tekst

W tego rodzaju adopcji najważniejsza jest modlitwa, która może zdziałać cuda. W diecezji radomskiej już ponad 7 tys. osób podjęło Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziś mogą dołączyć kolejne.

Adopcja z różańcem w ręku
fot. http://parafia-alberta.eu

- Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Modlitwa ta podejmowana jest na czas dziewięciu miesięcy, czyli na taki czas, w jakim rozwija się dzieciątko w łonie mamy. W związku z tym dziełem codziennie podejmowany jest dziesiątek modlitwy różańcowej. Do tego jest też specjalna modlitwa w intencji tego dzieciątka. Można również dobrowolnie podjąć jakieś postanowienia - mówi diecezjalny doradca życia rodzinnego Kamila Rzepka.

Dziś w Dzień Świętości Życia można uroczyście podjąć taką adopcję. Podczas Mszy Św. chętni złożą przyrzeczenia. Jest także możliwość złożenia przyrzeczenia prywatnie. To udogodnienie zwłaszcza dla osób chorych. - Takim osobom podajemy podstawowe informacje, na czym polega ta modlitwa, jak wygląda formuła przyrzeczenia. Wówczas osoby, które z wielu względów nie mogą udać się do świątyni, by w sposób uroczysty złożyć to przyrzeczenie, powinny odczytać taką formułę np. pod krzyżem czy przed obrazem Matki Bożej i od tego momentu rozpocząć taką modlitwę - mówi Kamila Rzepka.

- Serdecznie zachęcam wszystkich do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to duchowa pomoc matkom w stanie błogosławionym, które znajdują się w trudnej sytuacji. Jednocześnie jest to ogromne wsparcie dzieła ochrony ludzkiego życia - zwrócił się do diecezjan także biskup radomski Henryk Tomasik.

 

O Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz Dniu Świętości Życia rozmawialiśmy z diecezjalnym duszpasterzem rodzin ks. Sławomirem Adamczykiem i diecezjalnym doradcą życia rodzinnego Kamilą Rzepką: 

Program:

17 - IX Marsz dla Życia – sprzed Katedry pw. Opieki NMP do kościoła pw. św. Katarzyny (oo. Bernardyni); w drodze rozważania różańcowe (tajemnice radosne)

18 - Droga Krzyżowa w intencji obrony i poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci

18.30 - Msza św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika

20 - Procesja ze świecami pod „Pomnik Maryi Matki Życia” i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia

20.30 - Zakończenie procesji 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4