Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Adoracja Krzyża w centrum liturgii wielkopiątkowej

Diecezja Radomska

Adoracja Krzyża w centrum liturgii wielkopiątkowej

19 kwiecień 2019 / Tekst

- Chrześcijanin, który opuszcza niedzielną mszę świętą, nie ma w sercu wdzięczności wobec Chrystusa - mówił podczas liturgii Wielkiego Piątku bp Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski celebrował liturgię Męki Pańskiej w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej była adoracja Krzyża. W nabożeństwie uczestniczył m.in. bp Adam Odzimek.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

W homilii bp Henryk Tomasik powiedział, że krzyż Chrystusa jest zaproszeniem do tego, by wspólnie, ze Zbawicielem składać wynagrodzenie za zło, które istnieje w świecie, za nasze winy, za grzechy drugiego człowieka. Dodał, że to wynagrodzenie składamy ofiarując każde dobro, które czynimy.

Biskup Tomasik mówił także o darze trudnego dobra, które możemy złożyć na ołtarzu. - To doświadczenie choroby, krzywdy, czy oszczerstwa, którego doświadczamy. Każda trudna chwila może nabierać nowego sensu, gdy jest złączona z ofiarą Chrystusa. Wynagrodzenie to szczególny sposób współczucia i wdzięczności, które składamy Chrystusowi za to wszystko co uczynił dla każdego z nas - mówił ksiądz biskup Tomasik.

Ordynariusz radomski powiedział również, że nasz udział w eucharystii jest najpiękniejszym sposobem okazania wdzięczności Chrystusowi. Dodał, że chrześcijanin, który opuszcza niedzielną mszę świętą nie ma w sercu wdzięczności wobec Chrystusa.

 

W Wielki Piątek nie jest sprawowana msza św. W kościołach odprawiana jest natomiast Liturgia Męki Pańskiej, a na ulicach wielu miast sprawowana jest publicznie Droga Krzyżowa. Jest to dzień postu ścisłego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4