Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Paź 2017

    Opady 12°C 7°C

  • 23 Paź 2017

    Opady 9°C 6°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ahoj żeglarze!

Diecezja Radomska

Ahoj żeglarze!

02 wrzesień 2017 / Tekst

18 załóg wzięło udział w V Regatach Żeglarskich Diecezji Radomskiej im. ks. dra Zdzisława Domagały. Zawody odbyły się dziś na zalewie Siczki w Jedlni-Letnisku.

 

 

To był debiut nowego miejsca. Dotychczas regaty odbywały się bowiem w Zarzęcinie. - Do tej pory przedszkodą był brak omeg - żaglówek, na których mogłyby być rozgrywane te zawody, ale w tym roku gospodarze z Jedlni-Letniska zdabali o to, żeby te łódki przygotować - mówi diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ks. Grzegorz Wójcik.

Z organizacji regat na zalewie Siczki cieszy się wojt Piotr Leśnowolski.

- Załogi muszą wykazać się umiejętnościami, znawstwem różnych rzeczy m.in. przewidywaniem pogody. Muszą znać reguły, jakie są podczas takich regat - mówi koordynator imprezy Juliusz Monkosa.

Od 5 lat właśnie w ten sposób miłośnicy żeglarstwa upamiętniają niezapomnianego duszpasterza ks. Zdzisława Domagałę. Impreza jest okazją do wspominania mazurskich rejsów z ks. Domagałą. Regaty zorganizowali: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, Środowisko "Inicjatywa", Gmina Jedlnia Letnisko, Klub Żeglarski "Ikar" z Jedlni-Letnisko oraz Klub Żeglarski "Pionki". Imprezie patronowało Radio Plus Radom.

 

V Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Dr Zdzisława Domagały 02.09.2017 Jedlnia Letnisko

I miejsce – Klub Żeglarski „IKAR” z Jedlni Letnisko w składzie:

- Robert Dąbrowski sternik

- Emil Zieja

- Krzysztof Łaszanowski

- Marek Kwaśnik

 

II miejsce – ZEFIR RADPEC Radom w składzie:

- Lech Zembrzuski sternik ( najstarszy sternik)

- Przemek Wolszczak

- Jarek Cieplak

- Grzegorz Piwoński

 

III miejsce – Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w składzie:

- Maciej Malborski sternik ( najmłodszy sternik )

- Adrianna Karpuć

- Michał Maj

- Katarzyna Skórkiewicz

 

IV miejsce – Klub Żeglarski „IKAR” Jedlnia Letnisko w składzie:

- Miłosz Brzozowski ( sternik)

- Dominik Ćmiel

- Patrzyk Brzozowski

- Bartłomiej Czech

 

Na V miejscu znalazły się dwie załogi:

„Były Harceski Klub Żeglarski - WIKING” Pionki w składzie:

- Marcin Chmielewski ( sternik)

- Hubert Nawrotek

- Robert Zwolski

- Kamil Zwolski

 

Oraz :

ZEFIR RADPEC Radom w składzie:

- Janusz Frydrych ( sternik)

- Stanisław Ziętek

- Darek Ziętek

- Marek Falkiewicz

 

VI miejsce – Stowarzyszenie „ INICJATYWA” Radom w składzie:

- Sławomir Ruta ( sternik)

- Maria Ruta

- Daniel Reguła

 

VII miejsce – Klub Żeglarski „ PIONKI” z Pionek w Składzie:

- Paweł Starosta ( sternik)

- Marek Urbański

- Krzysztof Monkosa

- Hania Monkosa

- Jasio Monkosa

 

VIII miejsce – Harcerski Klub Żeglarstwa Morskiego „ SZKUNER” w składzie:

- Marek Dobrowolski ( sternik)

- Franek Dobrowolski

- Zosia Dobrowolska

- Szymon Dobrowolski

- Kolega Franka Dobrowolskiego

 

IX miejsce – Związek Harcerstwa Polskiego Pruszków w składzie:

- Paweł Horsztyński ( sternik)

- Bartłomiej Horsztyński

- Karol Niciński

- Gabriela Nicińska

- Konstanty Horsztyński

 

X miejsce – ZEFIR RADPEC Radom w składzie:

- Arkadiusz Bernat ( sternik)

- Marek Gaca

- Stanisław Warchołowski

- Władysław Drab

 

XI miejsce – Radomski Klub Żeglarski w składzie:

- Sławomir Korba ( sternik)

- Wojciech Filipowski

- Tomasz Perzyński

- Grzegorz Zawada

 

XII miejsce – Stowarzyszenie „ Solidarność Polskich Rodzin” Radom w składzie:

- Wiesław Sokołowski ( sternik)

- Józef Celi

- Roman Dorociak

 

Na XII miejscu znalazły się dwie załogi:

 

Szkolna Sekcja Żeglarska L.O. Kopernika Radom w składzie:

- Tomasz Kmiotek ( sternik)

- Lucyna Kmiotek

- Ola Pawlak

- Jakub Ziętek

 

ORAZ:

ROWEROWI JP II Z Garwolina w składzie:

- Tomasz Kocon ( sternik)

- Monika Kocon

- Agata Kocon

- Marcin Malitka

- Kacper Pawłowski

 

 

XIV miejsce – Parafia św. Barbary w Pionkach w składzie:

- Łukasz Górski ( sternik)

- Ania Podlaska

- Marzena Rusinowska

- Tomasz Sołśnia

- Mieszko Rusinowski

 

XV miejsce – ORATORIUM RODZIN im. Św. Filipa Neri ( parafia MBKŚ) Radom w składzie:

- Jarosław Maruszyk ( sternik)

- Kamil Pacocha

- Franciszek Matuszyk

- Antoni Matuszyk

- Stanisław Matuszyk

 

Ostatnie:

XVI miejsce – Parafia Katedralna PW. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu

w składzie:

- Michał Pyka ( sternik)

- Grzegorz Nyc

- Wojciech Nyc

- Natalia Nyc

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA