Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Pogodnie

-1°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 87%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 26 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 8°C 0°C

  • 27 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 5°C 1°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Akcja Katolicka umocniona na 2016 rok

Diecezja Radomska

Akcja Katolicka umocniona na 2016 rok

17 styczeń 2016 / Tekst
Akcja Katolicka ma w swoją nazwę wpisane działanie, ale jest też czas na budowanie wspólnoty. Tak było i dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, gdzie na tradycyjnym "opłatku" spotkali się członkowie AK z całej diecezji radomskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i podsumowania ubiegłorocznych działań Akcji Katolickiej. Przed stowarzyszeniem obfitujący w wydarzenia czas, naznaczony Rokiem Miłosierdzia, 1050-leciem Chrztu Polski i Światowymi Dniami Młodzieży. Diecezjalna AK przeprowadzi w tym roku dobrze już znane inicjatywy jak Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę, czy regaty na Zalewie Sulejowskim. Nie zabraknie też formacji rekolekcyjnej. Prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej Jerzy Skórkiewicz:

 Były podsumowania, były plany. My zapytaliśmy uczestników jakie znaczenie w ich życiu ma Akcja Katolicka.

Centralnym punktem była Msza Św. pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Pasterz radomskiego Kościoła mówił o Miłosierdziu Bożym, odniósł się do niedzielnych czytań ze słowem kluczem "revelatio", co z łaciny znaczy objawienie. Warto dostrzec jak rewelacyjna jest dobra nowina o Bożym Miłosierdziu. W przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan ks. bp Tomasik mówił także o potrzebie jedności w Kościele, w którym dobro wspólne powinno zwyciężać nad partykularnymi ambicjami.

Na koniec Mszy Św. reprezentanci AK złożyli biskupowi Tomasikowi życzenia z okazji wtorkowych imienin, ale także minionych 70. urodzin oraz rocznicy sakry biskupiej. Nie zabrakło też odśpiewania "Życzymy, życzymy...".

Akcję Katolicką zasiły też nowe twarze. Nominację parafialnego asystenta w Gowarczowie odebrał ks. Adam Głuszek, a legitymację członkowską - pani Maria Zagnańska z Rusinowa.

Na seminaryjnym refektarzu uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Asystent diecezjalny AK ks. Andrzej Jędrzejewski w imieniu wszystkich członków życzył ks. bp Tomasikowi, aby jego serce wśród wielu pasterskich trosk wypełniała radość płynąca z cudu Bożego Narodzenia. - Życzymy, aby pośród tych radości, których daj Boże niech będzie jak nawięcej, była też radość z tego, że jest Akcja Katolicka w diecezji i jak może tak działa, pracuje, stara się, żeby tutaj na ziemi służyć Królestwu Bożemu. Gdy słuchamy księdza biskupa to jednym z najczęstszych motywów jest pragnienie jedności w Kościele i między nami. Niech także to spotkanie opłatkowe będzie znakiem jedności. - Wam zaś bracia i siostry dziękuję za gorliwą pracę, często bardzo odważną i niełatwą i życzę, byście z tego źródła, które jest w Betlejem czerpali przekonanie, że warto jeszcze bardziej szukać Jezusa Chrystusa, że warto służyć Kościołowi Chrystusowemu w Akcji Katolickiej - zwrócił się do członków Akcji Katolickiej.

Uroczystość zakończył występ chóru „ADORAMUS” z parafii św. Stefana w Radomiu, który wykonał kolędy i utwory o Bożym Miłosierdziu z repertuaru zespołu „Lumen”.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-1°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 87%

Wiatr: 11.27 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA