Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Akcja Katolicka umocniona na 2016 rok

Diecezja Radomska

Akcja Katolicka umocniona na 2016 rok

17 styczeń 2016 / Tekst
Akcja Katolicka ma w swoją nazwę wpisane działanie, ale jest też czas na budowanie wspólnoty. Tak było i dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, gdzie na tradycyjnym "opłatku" spotkali się członkowie AK z całej diecezji radomskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i podsumowania ubiegłorocznych działań Akcji Katolickiej. Przed stowarzyszeniem obfitujący w wydarzenia czas, naznaczony Rokiem Miłosierdzia, 1050-leciem Chrztu Polski i Światowymi Dniami Młodzieży. Diecezjalna AK przeprowadzi w tym roku dobrze już znane inicjatywy jak Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę, czy regaty na Zalewie Sulejowskim. Nie zabraknie też formacji rekolekcyjnej. Prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej Jerzy Skórkiewicz:

 Były podsumowania, były plany. My zapytaliśmy uczestników jakie znaczenie w ich życiu ma Akcja Katolicka.

Centralnym punktem była Msza Św. pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Pasterz radomskiego Kościoła mówił o Miłosierdziu Bożym, odniósł się do niedzielnych czytań ze słowem kluczem "revelatio", co z łaciny znaczy objawienie. Warto dostrzec jak rewelacyjna jest dobra nowina o Bożym Miłosierdziu. W przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan ks. bp Tomasik mówił także o potrzebie jedności w Kościele, w którym dobro wspólne powinno zwyciężać nad partykularnymi ambicjami.

Na koniec Mszy Św. reprezentanci AK złożyli biskupowi Tomasikowi życzenia z okazji wtorkowych imienin, ale także minionych 70. urodzin oraz rocznicy sakry biskupiej. Nie zabrakło też odśpiewania "Życzymy, życzymy...".

Akcję Katolicką zasiły też nowe twarze. Nominację parafialnego asystenta w Gowarczowie odebrał ks. Adam Głuszek, a legitymację członkowską - pani Maria Zagnańska z Rusinowa.

Na seminaryjnym refektarzu uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Asystent diecezjalny AK ks. Andrzej Jędrzejewski w imieniu wszystkich członków życzył ks. bp Tomasikowi, aby jego serce wśród wielu pasterskich trosk wypełniała radość płynąca z cudu Bożego Narodzenia. - Życzymy, aby pośród tych radości, których daj Boże niech będzie jak nawięcej, była też radość z tego, że jest Akcja Katolicka w diecezji i jak może tak działa, pracuje, stara się, żeby tutaj na ziemi służyć Królestwu Bożemu. Gdy słuchamy księdza biskupa to jednym z najczęstszych motywów jest pragnienie jedności w Kościele i między nami. Niech także to spotkanie opłatkowe będzie znakiem jedności. - Wam zaś bracia i siostry dziękuję za gorliwą pracę, często bardzo odważną i niełatwą i życzę, byście z tego źródła, które jest w Betlejem czerpali przekonanie, że warto jeszcze bardziej szukać Jezusa Chrystusa, że warto służyć Kościołowi Chrystusowemu w Akcji Katolickiej - zwrócił się do członków Akcji Katolickiej.

Uroczystość zakończył występ chóru „ADORAMUS” z parafii św. Stefana w Radomiu, który wykonał kolędy i utwory o Bożym Miłosierdziu z repertuaru zespołu „Lumen”.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4