Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/"Aktywizm światowy" zagrożeniem dla duchowości kapłańskiej

Diecezja Radomska

"Aktywizm światowy" zagrożeniem dla duchowości kapłańskiej

13 czerwiec 2018 / Tekst

O nowych formach stałej formacji kapłańskiej dyskutowali członkowie Rady Kapłańskiej Diecezji Radomskiej. Spotkanie z udziałem księży biskupów Henryka Tomasika i Piotra Turzyńskiego odbyło się dzisiaj, 13 czerwca w sali konferencyjnej Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Bp Piotr Turzyński stwierdził, że ważne jest, by budować wspólnotę rodzinną, czy braterską, aby wszyscy mogli dzielili się swoimi doświadczeniami, umacniając się jednocześnie w wierze. - Mocny akcent padł w wielu wypowiedziach na ewangelizację. Żeby głosić Słowo Boże trzeba nim żyć. Formacja stała ma prowadzić do umocnienia w wierze. Dlatego mówiliśmy o spotkaniach weekendowych dla młodych księży – powiedział ksiądz biskup.

Według niego postępująca laicyzacja dotyka księży i wspólnoty parafialne. - Trzeba stawić temu czoła. Dlatego potrzeba szukać nowych sposobów umacniania się w wierze – dodał bp Turzyński.

W spotkaniu uczestniczył ks. Marek Tatar, krajowy duszpasterz powołań. - Żyjemy w cywilizacji, której akcentem jest sekularyzacja. Dlatego trzeba troszczyć się o formację duchową samych księży. Czas seminarium jest czasem formacji, ale po tym okresie młodzi księżą wychodzą do świata. Dlatego istnieje potrzeba stałej naszej formacji zanim pochłonie wielu nas tzw. aktywizm światowy – powiedział ks. Tatar.

Z kolei ks. Paweł Gogacz, diecezjalny duszpasterz powołań apelował, by kapłani wciąż dbali o swoją tożsamość. - Wiele rzeczy zmienia się w świecie, dlatego my księża nie możemy stracić relacji z Chrystusem. Musimy być solą dla świata, czytelnym znakiem dla innych ludzi – zachęcał ks. Gogacz.

Przypomnijmy, że Rada Kapłańska jest swoistym senatem diecezjalnym, reprezentacją wspólnoty kapłańskiej w diecezji radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4