Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Apel bp. Tomasika do młodzieży

Diecezja Radomska

Apel bp. Tomasika do młodzieży

11 maj 2016 / Tekst
Biskup Henryk Tomasik zachęcił młodych do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. W diecezji radomskiej rejestracja uczestników kończy się 15 maja. Zgłoszenia zbierane są we wszystkich parafiach. Ostateczny termin dotyczy zarówno grup, które chcą uczestniczyć w całych Światowych Dniach Młodzieży (25 - 31 lipca), jak i tych, które decydują się na weekendowe spotkanie z Ojcem Świętym (28 - 31 lipca).

Biskup Tomasik wyraził nadzieję, że "jeszcze wielu młodych zgłosi swój udział w lipcowym spotkaniu z papieżem Franciszkiem, że wielu rodziców pomoże swoim dzieciom włączyć się w to niezwykłe wydarzenie". Krajowy duszpasterz młodzieży podkreślił, że "Światowe Dni Młodzieży są wielkim świętem wiary i owocem wspaniałego pontyfikatu św. Jana Pawła II".

- To spotkanie jest żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata i czasem budzenia młodzieńczego entuzjazmu. Te określenia Jana Pawła II pokazują sens tego wydarzenia. Mam nadzieję, że wielu młodych ludzi zgłosi swój udział w ŚDM. Dlatego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym święcie wiary. Polska jest gospodarzem krakowskiego wydarzenia, dlatego każdy z nas powinien poczuć się jego współgospodarzem. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla ŚDM. Zapraszam wszystkich młodych Polaków - mówił biskup Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Biskup Tomasik wiele uwagi poświęcił kontynuacji pracy z młodzieżą po Światowych Dniach Młodzieży. - Będzie to Forum Młodzieży, w którym będą uczestniczyli przedstawiciele wszystkich parafii. Ta inicjatywa zakończy się Apelem Młodych we wrześniu w Radomiu. W wielu naszych środowiskach powstały grupy wolontariatu, które zajmują się teraz konkretnymi zadaniami związanymi ze ŚDM. Te grupy będą szansą ożywienia duszpasterstwa młodych po spotkaniu w Krakowie - zakończył biskup Tomasik.

Przypomnijmy, że miejscem pobytowym dla pielgrzymów z diecezji radomskiej w czasie Światowych Dni Młodzieży będzie teren Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim. Teren ma 130 hektarów i może pomieścić ok. 30 tys. osób. Będą przygotowane namioty 10-osobowe, prysznice i catering, za który będzie odpowiedzialna krakowska Caritas. Miejscowość leży 14 km od Brzegów, gdzie odbędzie się spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4