Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Apel Młodych i modlitwa jak w banku

Diecezja Radomska

Apel Młodych i modlitwa jak w banku

19 październik 2018 / Tekst

Już za tydzień, w sobotę 27 października odbędzie się w Radomiu Apel Młodych. Powstanie wówczas Radomski Bank Modlitwy Młodych.

Apel Młodych i modlitwa jak w banku
fot. Radio Plus Radom

Inicjatyw młodzieżowych nie brakuje. Apel Młodych odbył się już tradycyjnie we wrześniu. 16 października zawitał do Radomia Apel Papieski. Teraz jest czas na kolejny Apel Młodych. Tym razem to inicjatywa radomskich centrów - nowych struktur duszpasterstwa młodzieży w diecezji. - Nasze zaproszenie kierujemy w szczególności do osób, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będziemy modlić się o dobre owoce synodu młodych - mówi Aleksandra Kościelniak.

 Hasło spotkania to "Jemu zależy na was" (1 P 5, 7). - Chodzi o to, żeby młodzi odkryli, że przede wszystkim jest Pan Bóg, któremu zależy na nich. Kościół jest wspólnotą, której zależy na młodych ludziach - wyjaśnia ks. Mariusz Krycia, duszpasterz centrum Radom Południe.

Apel Młodych rozpocznie się o godz. 19 w radomskiej katedrze. W programie jest celebracja Słowa Bożego, adoracja Najśw. Sakramentu i Apel Jasnogórski. Owocem apelu ma być Radomski Bank Modlitwy Młodych. - Chcemy zaprosić młodzież, żeby włączyła się do wspólnej modlitwy poprzez jedną dziesiątkę różańca dziennie w intencji młodzieży. To kontynuacja modlitwy synodalnej, która trwa w naszej diecezji. Chcemy zaprosić konkretnych ludzi, żeby zadeklarowali, że codziennie będą modlić się w intencji swoich rówieśników - mówi ks. Krycia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4