Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Apostołowie XXI wieku!

Diecezja Radomska

Apostołowie XXI wieku!

22 listopad 2017 / Tekst

Rok temu za wezwaniem papieża Franciszka zeszli z kanapy i wyszli na osiedle, by ze spotkanymi ludźmi modlić się i rozmawiać o Bogu. Teraz młodzi z parafii św. Brata Alberta w Radomiu podsumowują rok ewangelizacji.

Apostołowie XXI wieku!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Wszystko zaczęło się od prostej refleksji: "Dlaczego wszystko możemy znaleźć w internecie, a ludzie zamykają się na swoich braci?". - W którymś momencie wybuchłem i postanowiłem powiedzieć księdzu, że musimy wychodzić na ulicę, że to nasz obowiązek. - wspomina Damian - jeden z pomysłodawców ulicznej ewangelizacji na Prędocinku:

No i wyszli. Mają za sobą 50 spotkań pełnych emocji, wzruszeń i "bożych niespodzianek". Każde spotkanie wygląda podobnie, a jednocześnie wszystkie są tak różne. Młodzi pod przewodnictwem ks. Daniela Glibowskiego - wikariusza w parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku rozpoczynają ewangelizację spotkaniem formacyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie biorą Pismo Święte, obrazki i wyruszają na osiedle. To wymaga od nich odwagi, czasem przezwyciężania swoich słabości, daje również wiele satysfakcji. - Te spotkania pokazały mi, że cuda nie skończyły się dwa tysiące lat temu, tylko one trwają! - cieszy się Damian:

Na ulicy spotykają różnych ludzi: biednych, skłóconych z Bogiem lub Kościołem, uwikłanych w sidła uzależnień. Nie zawsze jest miło i nie zawsze ludzie przyjmują ewangelizatorów z otwartymi ramionami. - Cały czas prosimy Pana Boga o jeszcze większe rozpalenie Ducha Świętego w nas, o jego charyzmaty. - mówi ks. Daniel Glibowski i dodaje: - Wielokrotnie przez ten rok spotykaliśmy wzruszenie i łzy, ale także odrzucenie. Tego doświadczał także Jezus, a my byliśmy na to przygotowani. Ksiądz Daniel wspomina również spotkanie z młodym chłopakiem, który od wielu lat żył zdala od Kościoła:

- Rozmawiamy z ludźmi w różnych miejscach: przy sklepach, na środku chodnika, a nawet... przy śmietniku. Ale nie liczy się miejsce. Przecież jest napisane: gdzie dwóch w imię moje, tam i ja jestem! I to jest łaska. - mówi Szymon, który również zdecydował się w ten sposób świadczyć o Bogu:

Ewangelizacja odbywa się w każdy poniedziałek na ulicach osiedla Prędocinek w Radomiu. W każdą drugą sobotę miesiąca ewangelizatorzy wyruszają również sprzed radomskiej katedry. Takie inicjatywy mogą narodzić się jednak w każdej parafii. Jak się zabrać do zorganizowania podobnej grupy? Podpowiada ks. Daniel Glibowski i dodaje: - Wychodząc w imię Jezusa Chrystusa nie ma się czego lękać!:

Obchody rocznicy rozpoczęła - jak każde spotkanie - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Później odbył się wieczór świadectw, w którym udział wzięli ewangelizatorzy, członkowie Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła. Nie zabrakło jubileuszowego tortu.

Relacje z wieczornych wyjść i informacje dotyczące kolejnych wyjść obserwować można na facebookowym profilu parafii Świętego Brata Alberta w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4