Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bal dla Niepodległej

Diecezja Radomska

Bal dla Niepodległej

11 listopad 2018 / Tekst

Organizatorzy mówili, że to jedyny taki bal w Radomiu. Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka zaprosiło swoich przyjaciół do tanecznego uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Owocem jest 12 240 zł dla zdolnej młodzieży.

Bal dla Niepodległej
fot. Radio Plus Radom

W restauracji Nihil Novi odbył się I Bal Charytatywny. Bawiło się na nim ok. 80 osób. - Są to osoby związane z działalnością Arki, którzy wspomagają na co dzień rozwój tego stowarzyszenia - mówi koordynator balu ks. Krzysztof Bochniak.

Na początku wszyscy odśpiewali hymn Polski. Goście otrzymywali także biało-czerwone akcenty do stroju. O północy złożyli zaś kwiaty przed Pomnikiem Czynu Legionów na radomskim Rynku. Wymiar patriotyczny to jedno. Bal ma też cel charytatywny. Przeprowadzona została licytacja, z której dochód przeznaczony zostanie na fundusz stypendialny. Arka pomaga ubogiej zdolnej młodzieży, a teraz rusza na dobre z funduszem stypendialnym. - Wiadomo, że Arka pracuje z młodzieżą i dla młodzieży i staramy się wspierać młodzież, która znajduje się w trudniejszej sytuacji materialno-bytowej, właśnie różnymi stypendiami w zależności od potrzeb - wyjaśnia wiceprezes stowarzyszenia Ewa Kamińska.

Rozmawialiśmy z uczestnikami balu o ich motywacjach, o ocenie inicjatywy. Wśród nich był wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. - Należy temu tylko przyklasnąć i myśleć, żeby takich akcji charytatywnych było jak najwięcej w naszym mieście, a jeżeli dodatkowo to organizuje Arka, to niesamowicie wiarygodny partner i myślę, że każdy, do którego zwraca się o jakąkolwiek pomoc zawsze przychylnie na to patrzy, ponieważ Arka ma swoją markę - powiedział.

Bal Arki jest nawiązaniem to tradycji bali dobroczynnych, która powoli odradza się w Polsce. - To jest wspaniała tradycja i kontynuowanie tej tradycji, pokazywanie młodym prawdziwej polskości to jest jak najbardziej wskazane - powiedziała Bożena Malinowska.

- Mamy wspaniałą młodzież i działania, które podejmują w związku ze swoją edukacją będą służyć nam i kolejnym pokoleniom, dlatego tu dzisiaj jestem - powiedziała Katarzyna Kołodziejska, dyrektor szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

- Lubię wspierać młodzież i wydaje mi się, że to bardzo dobra inicjatywa i godna polecenia, żeby w następnych latach też była kontynuowana - wyraził nadzieję chirurg Grzegorz Grzechnik.

- To dobra inicjatywa. Jest to okazja, żeby ci ludzie, którzy mają więcej mogli się chociaż raz poczuć lepszymi - dodał dr inż. Stanisław Kozioł.

- Warto być ze wszystkimi, którzy lubią pomagać, ja też lubię pomagać - mówiła o motywach swego udziału w balu przedsiębiorca Ewa Brzezińska.

- Bardzo ciekawa i mądra inicjatywa. Ks. Andrzej Tuszyński ma pomysły zawsze na czasie i wybiegające w przyszłość. Podoba mi się to, bo zdolnej młodzieży trzeba pomagać, o czym sama wiem jako dyrektor szkoły - podkreśliła Bernadeta Kudas, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

- Wsparcie młodzieży jest też wsparciem przyszłości i w takim duchu patriotycznym też wsparciem naszego kraju, bo jeżeli będziemy inwestować w rozwój, edukację młodych ludzi, to będziemy inwestować w pokolenia, które będą tworzyć lepszą Polskę - powiedziała Anna Malinowska, szefowa Wydziału Komunikacji Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

- Cel jest szczytny i godzien naśladowania. My też kiedyś byliśmy młodzieżą i niejeden też miał trudny start - zauważył architekt Maciej Psyk.

Bal Charytatywny to nowa inicjatywa, które ma być kontynuowana w kolejnych latach. - Fajna rzecz, że coś takiego w Radomiu powstaje, bo do tej pory mieliśmy z żoną okazję uczestniczyć w kilku balach Zakonu Maltańskiego - imprezach o statusie wręcz europejskim na ponad tysiąc osób, ale od czegoś trzeba zacząć w Radomiu, także bardzo bardzo miło, że zaczyna się i u nas - stwierdził onkolog Robert Wiraszka.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4