Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bez przebaczenia nie ma przyszłości

Diecezja Radomska

Bez przebaczenia nie ma przyszłości

13 styczeń 2017 / Tekst

Chrześcijańskie przebaczenie jest nakazem, którego nie możemy pominąć - powiedział ks. prof. Wiesław Przygoda, członek komisji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Ponad stu samorządowców z województwa mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego wzięło dzisiaj udział w spotkaniu opłatkowym z biskupem radomskim Henrykiem Tomasikiem w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Referat do samorządowców wygłosił ks. prof. Wiesław Przygoda, członek komisji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. - Miłosierdzie jest nie tylko przymiotem i domeną Boga, ale miłosierdzie ma być naturalnym przejawem życia uczniów Chrystusowych. Jesteśmy wezwani do życia miłosierdziem. Przebaczenie zniewag staje się najbardziej ewidentnym wyrazem miłości miłosiernej, a dla nas chrześcijan jest nakazem, którego nie możemy pominąć - mówił ks. prof. Przygoda, nawiązując do ostatnich wydarzeń w kraju. Przypomniał też, że chrześcijaństwo jest religią miłości i przebaczenia. 

Biskup radomski Henryk Tomasik podczas spotkania, kolejny raz podziękował samorządowcom za współorganizację Światowych Dni Młodzieży. - Przekazaliśmy młodym z różnych krajów piękną Polskę, kulturę, historię, geografię, ale przede wszystkim, polską pobożność i gościnność. Pokazaliśmy Polskę, która razem podejmuje wyzwania i dokonuje niezwykłych rzeczy. Widać to było w prasie europejskiej - powiedział biskup radomski.

Ordynariusz radomski podziękował samorządowcom za troskę o człowieka, wspólnoty i samorządy. - Dziękuję za troskę o ludzi potrzebujących. Samorządność to jedno z największych osiągnięć Polski ostatniego ćwierćwiecza - powiedział biskup Tomasik. 

Wśród zaproszonych gości byli marszałkowie, starostowie, burmistrzowie, wójtowe oraz przewodniczący rad z terenu województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wśród nich Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego. - Jestem wdzięczny biskupowi radomskiego za organizacje takiego spotkania. To spotkanie bardziej integruje środowisko samorządowe. To również okazja do pewnych podsumowań. Myślę, że ubiegły rok był dobry - powiedział Rafał Rajkowski. 

W spotkaniu uczestniczył też starosta opoczyński Józef Róg. - Ludzi powinni się spotykać i rozmawiać ze sobą. Tu nie tylko składamy życzenia, ale tworzymy samorządową rodzinę - powiedział starosta opoczyński. Podobnego zdania był też starosta przysuski Marian Niemirski. - Ten rok chcemy rozpocząć z Bogiem. Tu ładujemy duchowe akumulatory - powiedział starosta przysuski. Do Radomia przyjechali m.in. wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i marszałek województwa łódzkiego Artur Bagieński. 

Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa, podczas którego kolędy śpiewał zespół Signum z parafii Chrystusa Nauczyciela w Radomiu. Patronem medialnym spotkania było Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4