Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bierzmowanie to również odpowiedzialność ze strony rodziców

Diecezja Radomska

Bierzmowanie to również odpowiedzialność ze strony rodziców

10 czerwiec 2019 / Tekst

Biskup Henryk Tomasik zachęcił rodziców do większej współpracy z parafiami w przygotowywaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. W diecezji radomskiej do tego sakramentu przystępuje rocznie ok. 9 tys. osób.

Bp Henryk Tomasik wyraził wdzięczność duszpasterzom, którzy szukają nowych i ciekawych form w przygotowywaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. - Cieszę się, że księża szukają różnych form, bowiem trzeba dużo wysiłku, by przygotować młodych. Ciekawe formy są związane z tworzeniem np. małych grup prowadzonych przez liderów czy animatorów. To daję większą szansę do rozmowy na temat wiary, wspólnej modlitwy, czy świadectwa - powiedział bp Tomasik na antenie Radia Plus Radom.

Wielu duszpasterzy organizuje też trzydniowe rekolekcje zamknięte. Jednak niektórzy księża sygnalizowali, że spotkali się z pewnym niezrozumieniem ze strony rodziców, bowiem pojawiły się pytania dotyczące czasu trwania takich spotkań czy nabożeństw. - Trochę to niepokoi. Nam wszystkim zależy, by młodzież dobrze przygotowała się do tego sakramentu. Dlatego zachęcam rodziców, by podjęli większą współpracę z duszpasterzami - powiedział ksiądz biskup Tomasik.

Według biskupa radomskiego młodzi mogą kształtować swoją wiarę w ruchach, wolontariacie, czy w służbie liturgicznej. Ksiądz biskup dodał, że to wszystko daje szansę na wzrost duchowy młodego człowieka.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4