Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Biskupie kondolencje po śmierci prezydenta Gdańska

Diecezja Radomska

Biskupie kondolencje po śmierci prezydenta Gdańska

14 styczeń 2019 / Tekst

Biskup radomski Henryk Tomasik złożył kondolencje po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Rodzinie pana prezydenta Adamowicza składam wyrazy ludzkiego współczucia i łączę się ze wszystkimi w modlitwie - powiedział ordynariusz radomski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został ugodzony przez nożownika.

- Każde wydarzenie tego typu, jak zamach na prezydenta Gdańska jest dla wszystkich wielkim wyzwaniem do ogromnego wysiłku, by podnieść na wyższy poziom wzajemny szacunek. To zadanie dla nas wszystkich, dla duszpasterzy, rodziców, a może przede wszystkim dla ludzi mediów i polityków. Potrzebny jest wysiłek, abyśmy szanowali się, by pogłębiła się troska o drugiego człowieka, by w naszych relacjach było więcej kultury bycia, aby zapanowało poszanowanie wartości drugiego człowieka. Rodzinie Pana prezydenta Adamowicza składam wyrazy ludzkiego współczucia i łączę się ze wszystkimi w modlitwie - powiedział bp Henryk Tomasik.

O tym wydarzeniu bp Tomasik mówił także dzisiaj na noworocznym spotkaniu z samorządowcami w Przysusze. - Pomyślmy także o człowiekowi, który doświadczył nienawiści, bo nikomu nie wolno podnosić ręki na drugiego człowieka – mowił biskup Tomasik.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4