Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Boże szaleństwo

Diecezja Radomska

Boże szaleństwo

20 styczeń 2018 / Tekst

- Trzeba mieć dzisiaj odwagę do Bożego szaleństwa - mówił biskup Piotr Turzyński, który celebrował mszę świętą w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownym w Radomiu. 20 stycznia odbyło się noworoczne spotkanie moderatorów i animatorów gałęzi rodzinnej Domowego Kościoła i animatorów Ruchu Światło-Życie. W trakcie spotkania zbierano środki na organizację planowanego dzieła ewangelizacyjnego na Syberii.

W homilii bp Turzyński mówił, że "chrześcijanie w świecie muszą być niepodobni do świata, a podobni do Boga". - Wśród takich szaleńców Bożych, wielkich ludzi, którzy mieli mieć odwagę być konsekwentnymi chrześcijanami, jest nasz ojciec ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie. Tak też uważał św. Jan Paweł II, który nazywał ks. Blachnickiego "apostołem nawrócenia, wewnętrznej odnowy i wielkim duszpasterzem młodzieży" - powiedział biskup pomocniczy radomski.

Dalej kontynuował, że trzeba mieć dzisiaj odwagę do Bożego szaleństwa, czyli bycia na serio dla Boga. - Jeśli ten dzisiejszy świat wydaje się być pustynią, jeśli widzimy ludzi, którzy się zniechęcają, zostawiają Boga, nie sę wierni w małżeństwie, wpadają w nałogi, to jest pustynia. Oni, dzieci Boże, potrzebują oazy, miejsca, gdzie będzie źródło i będą ludzie, którzy potrafią żyć inaczej, po Bożemu, nawet gdyby to wydawało się szaleństwem. Słowo Boże wzywa nas do odwagi, naszej tożsamości chrześcijańskiej, oazowej, do odwagi wiary, która daje siłę, aby być blisko Boga - mówił bp Piotr Turzyński.

Monika i Jarosław Kołodziejczykowie są parą diecezjalną Domowego Kościoła. - Podstawowym miejscem naszej formacji jest rodzina. Dbamy, by rozwijać relacje małżeńskie poprzez dialog, czy namiot spotkania. To wszystko nas zbliża - powiedział Jarosław Kołodziejczyk. Jego żona Monika dodała, że w dobie, kiedy rodzina przeżywa różne problemy, ważne jest trwanie przy Bogu. - Papież Franciszek powiedział ostatnio, że możemy się kłócić, ale ważne jest, by nad naszym gniewem nie zachodziło słońce - dodała Monika Kołodziejczyk.

W trakcie spotkania zbierano środki na organizację planowanego dzieła ewangelizacyjnego w parafii w Surgucie na Syberii. Głównym celem jest zaproszenie tamtejszych małżeństw na drogę Domowego Kościoła. Ogólny planowany koszt tego wyjazdu to około 650 euro, co jest znaczną sumą dla tamtejszych parafii.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4