Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: dyskusja wokół Smoleńska dzieli Polaków

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: dyskusja wokół Smoleńska dzieli Polaków

10 kwiecień 2015 / Tekst

Dyskusja wokół katastrofy lotniczej coraz bardziej dzieli Polaków - uważa biskup Henryk Tomasik. Dziś przypada 5. rocznica tego zdarzenia. Samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria.

Biskup Henryk Tomasik podkreślił, że 5. rocznica katastrofy jest kolejną szansą, by złożyć wyrazy współczucia rodzinom, które ucierpiały z tego powodu. - Są także w naszej diecezji rodziny, których bliskich zginęły w tej katastrofie. Modlimy się za wszystkich. Pod Smoleńskiem zginęły osoby wierzący i niewierzące. Modlimy się za wszystkich. Ten dzień powinien być dniem modlitwy o dar życia w niebie. Z bólem musimy powiedzieć, że dyskusja wokół przyczyn tej katastrofy coraz bardziej dzieli Polaków - mówił bp Tomasik na antenie Radia Plus Radom.

Z kolei Mieczysław Ziętek, ojciec zmarłego tragicznie w katastrofie kapitana Artura Ziętka, nawigatora samolotu mówi, że w Polsce nie ma woli, by dojść do prawdy, by ustalić przyczynę katastrofy. Jest również zdania, że ostatnia sprawa ze "stenogramami" to brudna gra katastrofą smoleńską.

Dzisiaj przy grobie kapitana Artura Ziętka, nawigatora prezydenckiego samolotu stanęła warta honorowa, zapalono również znicze i złożono kwiaty. Dwukrotnie nad cmentarzem na Firleju, gdzie został pochowany przeleciał wojskowy samolot Bryza. Złożono kwiaty i zapalono znicze przy pomniku pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4