Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: EDK są fenomenem

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: EDK są fenomenem

11 kwiecień 2019 / Tekst

Ekstremalne Drogi Krzyżowe w Polsce stały się fenomenem - uważa biskup Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski porównuje je do Orszaków Trzech Króli, które gromadzą tysiące uczestników. W diecezji radomskiej EDK organizują parafie w Radomiu, Białobrzegach, Iłży, Jastrzębi, Skarżysku-Kamiennej, Szydłowcu i Tczowie.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- Rzeczywiście, Ekstremalne Drogi Krzyżowe w naszych czasach stały się pewnym fenomenem, podobnie jak Orszaki Trzech Króli. Nie możemy zapominać o treści. Jeśli Ekstremalna Droga Krzyżowa wynika z wiary, z podjęcia trudu, by ofiarować to wszystko Chrystusowi, jest to szlachetna intencja. Te wydarzenia są szansą dla człowieka. Przez ten wysiłek można powiedzieć Chrystusowi, że Go kochamy - powiedział bp Tomasik na antenie Radia Plus Radom:

W tym roku, po raz pierwszy EDK wyruszy z parafii św. Wacława w Radomiu. Uczestnicy będą podążali do skarżyskiego sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Trasa liczy 46 km.

- 6 stacji będzie przy kościołach. Mamy gwarancję, że będą otwarte świątynie: Bożego Miłosierdzia przy ul. Starokrakowskiej w Radomiu, w Jastrzębiu, gdzie będzie nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, i w Gąsawach Rządowych. Tam tajemnicę Drogi Krzyżowej będzie można przeżywać jak najbliżej Jezusa Eucharystycznego - informuje ks. Krzysztof Bochniak.Kapłani tak układali trasę, by znalazło się na niej jak najwięcej kościołów.

12 kwietnia Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy też z radomskiej katedry do sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku. - Adresatami są wszyscy, którzy poszukują sensu w życiu, chcą odkryć coś głębszego, bardziej wartościowego. Dla niektórych to będzie pogłębienie, zatrzymanie się. Szczególnie jest to skierowane do ludzi pracy, którzy w natłoku zadań, nie mają czasu na chwilę ciszy, na refleksję - mówi ks. Arkadiusz Bernat, duszpasterz akademicki.

Już tradycyjnie o godz. 19 w katedrze będzie sprawowana Msza Św. Liturgii przewodniczył będzie ks. bp Piotr Turzyński.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4