Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: Kościół potrzebuje kapłanów, którzy potrafią być mistrzami życia duchowego

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: Kościół potrzebuje kapłanów, którzy potrafią być mistrzami życia duchowego

18 kwiecień 2019 / Tekst

Kościół potrzebuje kapłanów, którzy potrafią być mistrzami życia duchowego - powiedział bp Henryk Tomasik, podczas Mszy Krzyżma w radomskiej katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Podczas liturgii pobłogosławione zostały oleje chorych, katechumenów i krzyżma, zaś zgromadzeni w świątyni biskupi i księża – prawie 300 – odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Bp Tomasik nawiązując do słów kard. Angelo Amato powiedział, że Kościół potrzebuje doświadczonych przewodników w mądrym rozpoznawaniu tego, co jest dobre, i tego, co jest słuszne. Podkreślał, że młodzi i dorośli potrzebują dzisiaj osób mądrych, które ukierunkują ich wolność na wybory zgodne z Ewangelią. - W świecie fałszywych proroków, którzy reklamują powierzchowne recepty życiowe, kapłan z pokorą i wytrwałością musi pełnić misje pasterza dusz ludzkich, praktykując prawdziwe ojcostwo duchowe. To przepiękna perspektywa i bardzo trudne zadanie. Potrzebuje mocy i o te dary Nieba prosimy dzisiaj dla każdego kapłana - mówił ordynariusz radomski.

Dziękował także za ludzi świeckich, którzy przez modlitwę i zaangażowanie w życie parafii, towarzyszą duszpasterzom na ich drogach powołania i podejmują współodpowiedzialność za Kościół. - Modlimy się za każdego z nas, o dar wierności Chrystusowi. Aby serce każdego kapłana było podobne do serca do Chrystusa, który "umiłowawszy swoich na świecie do końca ich umiłował" - powiedział biskup Henryk Tomasik:

Na koniec Eucharystii życzenia ordynariuszowi radomskiemu i biskupom: Adamowi Odzimkowi i Piotrowi Turzyńskiemu złożyły przedstawicielki sióstr zakonnych, katechetów świeckich oraz ks. Jacek Mizak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. - Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar przyjaźni z Chrystusem - mówił ks. Mizak przypominając, że 1 czerwca odbędzie się uroczystość z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa księży biskupów: Henryka Tomasika i Adama Odzimka:

Siostra Julia Kalarus:

Katechetka Wiesława Buczek:

Mszę św. w katedrze koncelebrowało prawie 300 kapłanów diecezji radomskiej. Do Radomia przyjechał m.in. ks. prof. Marek Chmielewski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Dziękuję Bogu za to, kim jestem, za moje powołanie, za tych wszystkich, których Bóg stawia na mojej drodze. Takie spotkanie są doświadczeniem wspólnoty i potęgi Kościoła lokalnego - powiedział ks. prof. Chmielewski:

Liturgię koncelebrował też ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", który w tym roku obchodzi 25-lecie święceń kapłańskich. - Modlitwa w katedrze jest powrotem do źródeł, a potem - na ile sił wystarczy i ducha - wypłynięciem na głębię. Mam nadzieję, że to będzie poryw adekwatny do natchnienia Ducha Świętego na dzisiejsze czasy - powiedział ks. Kowalczyk:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4