Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Częściowe zachmurzenie

9°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 73%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 22 Paź 2018

  Chwilowe opady deszczu 11°C 0°C

 • 23 Paź 2018

  Opady 7°C 4°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/List Pasterski w trosce o młodzież

Diecezja Radomska

List Pasterski w trosce o młodzież

24 wrzesień 2018 / Tekst

Biskup Henryk Tomasik zaprosił młodzież do "żywego udziału w życiu własnej parafii". Ordynariusz radomski pisze o tym w liście pasterskim z racji Synodu o młodzieży, który rozpocznie się 3 października w Rzymie.

Bp Tomasik z młodzieżą w czasie ŚDM
Bp Tomasik z młodzieżą w czasie ŚDM

W liście bp Tomasik pisze, że "odpowiedzią człowieka na głos Boga jest wiara". - Ma ona różne wymiary: posłuszeństwo Bożemu słowu, zawierzenie Panu Bogu, spełnianie Bożych oczekiwań. Ważnym znakiem naszej wiary jest osobista modlitwa, dobre uczestnictwo w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, życie sakramentalne, troska o pogłębienie wiedzy religijnej przez katechezę, własną lekturę Pisma Świętego, książek i pism religijnych oraz postępowanie zgodne z nauczaniem Chrystusa. Jest to mówienie „tak” Chrystusowi w każdej sytuacji - czytamy w liście.

Bp Tomasik podkreśla, że "właściwą odpowiedzią na miłość jest tylko miłość". - A zatem prawdziwą odpowiedzią człowieka na objawienie się Boga-Miłości jest wiara, która ma kształt miłości - napisał biskup radomski. Przypomniał też słowa poetki Anny Kamieńskiej, że "Wierzyć – kochać. To jedno. Gdy się to zrozumie – dziwne wydają się wszelkie „wątpliwości” wiary. Kto kocha, nie ma wątpliwości”. Bp Tomasik dodał tez, że "piękne wyznanie wiary składali nasi święci, także bardzo młodzi: Św. Kazimierz, Św. Stanisław Kostka, Św. Teresa od Dzieciątka Jezus czy Bł. Karolina.

Bp Henryk Tomasik zaprosił młodych do "budowania wspaniałej wspólnoty wiary, którą jest Kościół". - Zapraszamy Was, Kochani, do wspaniałomyślnego zaangażowania się w sprawy Kościoła. Zapraszam do żywego udziału w życiu własnej parafii. Zapraszam do kształtowania postawy ucznia Chrystusa w Ruchu Światło-Życie, w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, w scholi, w służbie liturgicznej, w naszych duszpasterstwach oraz w wielu innych stowarzyszeniach i organizacjach katolickich podejmujących pracę formacyjną - zachęca ordynariusz radomski.

Zachęcił również do "pogłębionej refleksji nad kształtem Waszej miłości i życiowego powołania". - Jeżeli planujecie założenie rodziny, to bardzo poważnie przygotujcie się do przyjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka i powstającą rodzinę. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa – to przede wszystkim pogłębienie więzi z Chrystusem i kształtowanie w sobie dojrzałej wiary i miłości. To także pogłębianie znajomości podstawowych prawd wiary, aby w przyszłości przekazać je dzieciom, a wszystko w duchu miłości, której uczy nas Jezus Chrystus - czytamy w liście pasterskim.

W środę, 3 października 2018 roku, w dniu rozpoczęcia Synodu, księża oraz siostry zakonne będą modlić się w katedrze radomskiej, o godzinie 19.30, w intencji młodzieży i Synodu. Z kolei w dniach od 4 do 27 października będzie trwała w parafiach - według wyznaczonego kalendarza - modlitwa w intencji młodzieży i Synodu. Będzie to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu połączony z modlitwą w intencji młodzieży.

W czasie trwania obrad Synodu poszczególne diecezje oraz zgromadzenia zakonne podejmą czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Diecezja radomska będzie czuwała na Jasnej Górze w nocy z 19 na 20 października.

27 października 2018 roku młodzież diecezji radomskiej, a szczególnie kandydaci do sakramentu bierzmowania, będzie modliła się w centrach duszpasterstwa młodzieży za siebie nawzajem.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

9°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 73%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 22 Paź 2018

  11°C 0°C

 • 23 Paź 2018

  7°C 4°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4