Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 kwietnia - św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Radio Plus Radom /DIECEZJA/List Pasterski w trosce o młodzież

Diecezja Radomska

List Pasterski w trosce o młodzież

24 wrzesień 2018 / Tekst

Biskup Henryk Tomasik zaprosił młodzież do "żywego udziału w życiu własnej parafii". Ordynariusz radomski pisze o tym w liście pasterskim z racji Synodu o młodzieży, który rozpocznie się 3 października w Rzymie.

Bp Tomasik z młodzieżą w czasie ŚDM
Bp Tomasik z młodzieżą w czasie ŚDM

W liście bp Tomasik pisze, że "odpowiedzią człowieka na głos Boga jest wiara". - Ma ona różne wymiary: posłuszeństwo Bożemu słowu, zawierzenie Panu Bogu, spełnianie Bożych oczekiwań. Ważnym znakiem naszej wiary jest osobista modlitwa, dobre uczestnictwo w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, życie sakramentalne, troska o pogłębienie wiedzy religijnej przez katechezę, własną lekturę Pisma Świętego, książek i pism religijnych oraz postępowanie zgodne z nauczaniem Chrystusa. Jest to mówienie „tak” Chrystusowi w każdej sytuacji - czytamy w liście.

Bp Tomasik podkreśla, że "właściwą odpowiedzią na miłość jest tylko miłość". - A zatem prawdziwą odpowiedzią człowieka na objawienie się Boga-Miłości jest wiara, która ma kształt miłości - napisał biskup radomski. Przypomniał też słowa poetki Anny Kamieńskiej, że "Wierzyć – kochać. To jedno. Gdy się to zrozumie – dziwne wydają się wszelkie „wątpliwości” wiary. Kto kocha, nie ma wątpliwości”. Bp Tomasik dodał tez, że "piękne wyznanie wiary składali nasi święci, także bardzo młodzi: Św. Kazimierz, Św. Stanisław Kostka, Św. Teresa od Dzieciątka Jezus czy Bł. Karolina.

Bp Henryk Tomasik zaprosił młodych do "budowania wspaniałej wspólnoty wiary, którą jest Kościół". - Zapraszamy Was, Kochani, do wspaniałomyślnego zaangażowania się w sprawy Kościoła. Zapraszam do żywego udziału w życiu własnej parafii. Zapraszam do kształtowania postawy ucznia Chrystusa w Ruchu Światło-Życie, w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, w scholi, w służbie liturgicznej, w naszych duszpasterstwach oraz w wielu innych stowarzyszeniach i organizacjach katolickich podejmujących pracę formacyjną - zachęca ordynariusz radomski.

Zachęcił również do "pogłębionej refleksji nad kształtem Waszej miłości i życiowego powołania". - Jeżeli planujecie założenie rodziny, to bardzo poważnie przygotujcie się do przyjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka i powstającą rodzinę. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa – to przede wszystkim pogłębienie więzi z Chrystusem i kształtowanie w sobie dojrzałej wiary i miłości. To także pogłębianie znajomości podstawowych prawd wiary, aby w przyszłości przekazać je dzieciom, a wszystko w duchu miłości, której uczy nas Jezus Chrystus - czytamy w liście pasterskim.

W środę, 3 października 2018 roku, w dniu rozpoczęcia Synodu, księża oraz siostry zakonne będą modlić się w katedrze radomskiej, o godzinie 19.30, w intencji młodzieży i Synodu. Z kolei w dniach od 4 do 27 października będzie trwała w parafiach - według wyznaczonego kalendarza - modlitwa w intencji młodzieży i Synodu. Będzie to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu połączony z modlitwą w intencji młodzieży.

W czasie trwania obrad Synodu poszczególne diecezje oraz zgromadzenia zakonne podejmą czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Diecezja radomska będzie czuwała na Jasnej Górze w nocy z 19 na 20 października.

27 października 2018 roku młodzież diecezji radomskiej, a szczególnie kandydaci do sakramentu bierzmowania, będzie modliła się w centrach duszpasterstwa młodzieży za siebie nawzajem.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4