Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: nie dajmy sobie wmówić, że sumienie jest tylko kategorią religijną

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: nie dajmy sobie wmówić, że sumienie jest tylko kategorią religijną

11 marzec 2019 / Tekst

Nie dajmy sobie wmówić, że sumienie jest tylko kategorią religijną - powiedział biskup Henryk Tomasik na antenie Radia Plus Radom. Ordynariusz radomski z niepokojem odniósł się do coraz bardziej popularnego w przestrzeni publicznej hasła "Chrystus tak, Kościół nie", które powstało w nurcie laicyzującej się Europy.

- Prasa laicka usiłuje wmówić, że sumienie jest tylko kategorią religijną, że to nasza wewnętrzna sprawa. Nie. Sumienie ma każdy człowiek. To akt naszego rozumu, który rozpoznaje prawdę o dobru, które należy uczynić. Sumienie to sąd naszego rozumu, które pełni funkcję prawodawcy, świadka. Sumienie jest drogowskazem w kierunku dobra. Takie sumienie ma każdy, nawet niewierzący - mówił ordynariusz radomski. Dodał, że każdy z nas ma obowiązek kształtowania własnego sumienia.

Biskup Tomasik jest zdania, że wiele współczesnych przekazów medialnych realizowanych jest w myśl popularnego hasła w laicyzującej się Europy "Chrystus tak, Kościół nie".

- Takie myślenie wynika z niewiedzy, ignorancji, a nawet złośliwości. Nie ma Kościoła, który składa się z tylko biskupów i księży. Wszyscy jesteśmy Kościołem. Zbliżające się rekolekcje wielkopostne są szansą do pogłębienia naszych serc. Dlatego zachęcam do dobrego przeżycia tych spotkań, by nie ograniczyć ich tylko do spowiedzi, czy wysłuchania jednej nauki. Zachęcam do lektury dobrych książek, w tym Biblii, do pogłębiania wiedzy religijnej - mówił biskup Henryk Tomasik, z którym rozmawiał ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4