Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Spotkanie samorządowców w Przysusze

Diecezja Radomska

Spotkanie samorządowców w Przysusze

14 styczeń 2019 / Tekst

- Tworzymy jedną Polskę, dlatego z bólem słuchamy głosów o rozdziale Kościoła od państwa - mówił biskup radomski Henryk Tomasik na noworocznym spotkaniu z samorządowcami w Przysusze. Ordynariusz radomski nawiązał także do wydarzeń w Gdańsku. Mówił również o dobru wspólnym, które powinno być troską w polskim samorządzie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, posłowie i samorządowcy z powiatu przysuskiego.

Biskup Henryk Tomasik powiedział, że dziennikarze, czy niektórzy politycy mówiąc słowo Kościół myślą o księżach czy biskupach a zapominają, że Kościół to wszyscy wierzący.

Dlatego takim brakiem logiki jest wyłączenie z Polski ludzi wierzących. Jan Paweł II w Krakowie przypominał, że życie duchowe pulsują wokół dobra, prawdy i piękna. Na tych płaszczyznach rozwija się człowiek, kształtuje się jego rozwój. Nie sposób wyłączyć z naszej polskiej historii Kościół rozumiany jako wspólnotę wiernych, bo trzeba byłoby wykreślić z niej Bogurodzicę jako pierwszy hymn narodowy, Sienkiewicza i jego nagrodę Nobla za książkę „Qvo vadis” o prześladowaniach chrześcijan, wyrzucić z polskiej kultury wspaniałych artystów dla których Ewangelia była inspiracją.

Dalej ordynariusz radomski mówił, że z „bólem patrzy na tę zachętę, by nas podzielić, by wyłączyć to co Boże z życia religijnego”. - My jako duszpasterze nie chcemy być posłami, czy ministrami, ale chcemy pokazywać Chrystusa. Życzę odwagi w realizowaniu tego co jest prawdziwe, dobre i piękne, w budowaniu siebie i innych w duchu Ewangelii. Niech dobro wspólne łączy wszystkich. Pomyślmy także o człowiekowi, który doświadczył nienawiści, bo nikomu nie wolno podnosić ręki na drugiego człowieka – zakończył biskup Henryk Tomasik:

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski dziękował samorządowcom za ich codzienny trud na rzecz lokalnych społeczności. - Polska jest jedna, Polska jest piękna. Jestem z tego bardzo dumny i nie żałuję, że zrezygnowałem z wykonywania zawodu lekarza, chirurga. Dzisiaj mam wielką satysfakcję, że mogę działać na rzecz naszego kraju. Dzisiaj ważne jest, abyśmy zwracali uwagę na rodziny, bo wówczas silna będzie Polska - mówił marszałek Stanisław Karczewski:

 Gospodarzem spotkania był Marian Niemirski, starosta przysuski. - Bierzemy się do pracy w nowej kadencji. To nie są plany, lecz konkrety. Na początku otworzyliśmy Dom Seniora, niebawem uczynimy to z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Borkowicach. W tym roku ruszy budowa Sądu Rejonowego w Przysusze. W Zespole Szkół nr 2 powstanie centrum multimedialne w technologii 5D. Będzie to czwarta tego typu pracownia w Europie - wyliczał starosta Niemirski.

- Tutaj w Przysusze pokazaliśmy, jak ważna jest uczciwość w polityce. Pokazaliśmy całej Polsce, jak ważne jest zachowanie tej podstawowej wartości w życiu publicznym. Chcemy zmieniać Polskę na lepsze. Uczciwość to najprostsza droga w dotarciu do wyborców - mówił dalej Marian Niemirski.

Starosta Niemirski wiele uwagi poświęcił zdolnym uczniom z terenu powiatu. - Nasi mieszkańcy sięgają znacznie wyżej. Dwaj nasi obsolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Przysusze, bracia Maksymilian i Krzysztof Gawin, jako studenci Politechniki Warszawskiej tworzą zespół prowadzący badania nad rozwojem technologii kosmicznych. Ich pracą zainteresowana jest NASA pod kątem lotu na Marsa - mówił starosta przysuski.

Spotkanie samorządowe w Przysusze zakończyło się koncertem Haliny Frąckowiak. W spotkaniu uczestniczyło ok. 400 osób m.in. politycy, samorządowcy i kierownicy placówek samorządowych z terenu powiatu przysuskiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4