Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: Potrzebny szacunek dla drugiego

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: Potrzebny szacunek dla drugiego

01 wrzesień 2017 / Tekst

Biskup radomski Henryk Tomasik apeluje o większą kulturę bycia, zachowania, słowa. To lekcja płynąca z tak dramatycznych wydarzeń jak II wojna światowa.

 

Bp Tomasik: Potrzebny szacunek dla drugiego
fot. http://bosko.pl

Biskup nawiązując do dzisiejszej rocznicy zachęca do modlitwy za poległych, podziwu dla bohaterów, ale i do wyciągania wniosków. - Jest takie smutne powiedzenie, że historia jest nauczycielką życia. Uczy, uczy, uczy i niestety nie wszystkich nauczyła prawdy. To, co obserwujemy w świecie napawa niepokojem. Jest kilka miejsc, które są potencjalnym ośrodkiem wybuchu konfliktu, ale zawsze jest tak, gdy człowiek nie szanuje drugiego człowieka. Kiedy podnosi rękę na drugiego człowieka to znaczy, że zagubił jakąś wielką wartość i niestety w tej wielkiej międzynarodowej polityce jest za mało szacunku dla drugiego człowieka - zauważa ks. bp Tomasik. Mówi on o dominacji racji politycznych i ekonomicznych.

To jednak także lekcja dla każdego człowieka, wskazująca na potrzebę kultury słowa. - Mam na myśli szereg ostatnich wydarzeń. Jak bardzo potrzebna jest kultura kontaktu, kultura słowa, kultura rozwiązywania trudnych spraw i to dotyczy wszystkich, każdego z nas. Są fundamentalne zasady niezależne od ustroju, polityki. To szacunek dla drugiego człowieka, to miłość bliźniego, to wierność prawdzie, to wspólne poszukiwanie odpowiedzi, jaka jest prawda, jak należy rozwiązać konkretny problem - mówi biskup radomski. Bez podejścia z szacunkiem do drugiego człowieka trudno będzie rozwiązał i te małe i duże problemy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4