Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Paź 2017

    Opady 12°C 7°C

  • 23 Paź 2017

    Opady 9°C 6°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: różaniec to modlitwa dziękczynienia

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: różaniec to modlitwa dziękczynienia

10 październik 2017 / Tekst
pompi/pixabay.com

Do modlitwy za Polskę zachęcą wiernych biskup radomski Henryk Tomasik. Zaprosił jednocześnie do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w tych dniach w kościołach. Październik tradycyjnie już jest w Kościele miesiącem modlitwy różańcowej.

Bp Tomasik zwrócił uwagę, że obecny rok jest szczególnie poświęcony Matce Bożej, która podczas objawień w Fatimie, czy Gietrzwałdzie, wzywała do modlitwy różańcowej. - Najważniejsze jest uwielbienie Boga. Taki jest cel modlitwy różańcowej. Na pierwszym miejscu postawiłbym dziękczynienie za wszystkie dary, za obecność Matki Bożej i Boże miłosierdzie - mówił bp Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Dalej mówił, że ważna jest modlitwa za cały Kościół, "abyśmy byli wierni Chrystusowi, dobrze odczytywali znaki czasu i wypełniali misję chrześcijanina, aby głosić naukę Chrystusa w świecie". - W tym miesiącu w sposób szczególny pamiętamy również o zadośćuczynieniu za grzechy w świecie, za nasze zaniedbania. Ważną intencją jest modlitwa za naszą ojczyznę, aby było w niej miejsce dla Boga, aby nikt nie walczył z tym co święte, by Polacy odnosili się z szacunkiem do rzeczy świętych. Nie zapominajmy w modlitwach o naszych rodzinach i o tych, co przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Dlatego modlimy się za dobrych małżonków. Bardzo proszę o modlitwę w intencji młodzieży, aby wśród tylu propozycji światowych, młodzi dostrzegali sens życia Ewangelią - powiedział bo Tomasik.

Przypomnijmy, że z raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że modlitwa różańcowa to najbardziej popularna forma kultu maryjnego w Polsce. Po różańcu i nabożeństwach majowych, jednym z zasadniczych rysów pobożności maryjnej we współczesnym polskim katolicyzmie jest nabożeństwo fatimskie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA