Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 listopada - św. Klemens I, papież i męczennik
Bardzo pochmurno

7°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 82%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 23 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 3°C

  • 24 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 8°C 2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: tak dużo jest spraw, za które trzeba Pana Boga przepraszać

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: tak dużo jest spraw, za które trzeba Pana Boga przepraszać

13 maj 2017 / Tekst
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

– To na naszych oczach pojawia się dyskusja, co do wartości człowieka przed narodzeniem, sakramentalności małżeństwa, Prawa Bożego, zasad moralnych. Tak dużo jest spraw, za które trzeba Pana Boga przepraszać – mówił bp Henryk Tomasik w 100. rocznicę objawień fatimskich.

Radomskie obchody 100-lecia objawień fatimskich odbyły się  w parafii św. Pawła Apostoła przy ul.ks. P. Skargi. Rozpoczęła je msza święta, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

- Módlcie się. Módlcie się bardzo dużo. Ofiarujcie Najwyższemu modlitwy i ofiary. Czyńcie ze wszystkiego, co możecie ofiarę i ofiarujcie je Bogu, jako wynagrodzenie za grzechy.– mówił bp Henryk Tomasik, cytując fragment drugiego objawienia Anioła z Fatimy.

- A może od dzisiaj każdy z nas podejmie ten trud modlitwy i wynagrodzenia za kogoś jednego? Tylko jednego. Tylko Chrystus może zbawić cały świat. My możemy pomóc poszczególnym osobom. A może każdy z nas już teraz widzi, za kogo trzeba się szczególnie modlić? A może za coś? – pytał biskup radomski. - Bo popatrzmy, za ile rzeczy musimy wynagradzać. Runęły nam dni święte na naszych oczach. Runął nam sakramentalny charakter małżeństwa. To na naszych oczach, w naszych środowiskach, w naszych rodzinach zawiązki niesakramentalne. To naszych oczach rozpad małżeństw, ponieważ niedoceniono sakramentu małżeństwa, nie było przygotowania, ale i konsekwencji. To na naszych oczach dokonuje się straszna rzecz – krzywda wobec dzieci, które nie mają religijnego wychowania, przykładu ze strony rodziców. To na naszych oczach pojawia się dyskusja, co do wartości człowieka przed narodzeniem, sakramentalności małżeństwa, zasad moralnych. Tak dużo jest spraw, za które trzeba Pana Boga przepraszać – mówił dalej biskup Tomasik.

Biskup radomski przywołał także historię Łucji, Hiacynty i Franciszka – dzieci, które były świadkami objawień fatimskich. Przypomnijmy, że dziś odbyła się kanonizacja Franciszka i Hiacynty.

- Mamy nowych świętych. Nie są męczennikami, ale zostali kanonizowali dlatego, że przyjęli misję przekazaną im przez Pana Boga. Przyjęli misję, której celem było wynagradzanie. Te niewinne dzieci składały niesamowite wynagrodzenie za grzechy, za grzeszników. Ich świadectwo, powie jeden z profesorów, ich świadectwo w istocie polega na podjęciu odpowiedzialności w imię Boga za innych. Na podjęciu odpowiedzialności za świat. Za to zostały te dzieci wynagrodzone przez Pana Boga, ale także Kościół dostrzega ich ofiarę. Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy, że te dzieci chodziło w świetle Maryi – powiedział biskup radomski.

Biskup Henryk Tomasik przypomniał także o cudach, które się dokonały przez wstawiennictwo pastuszków z Fatimy.

 Posłuchaj całej homilii biskupa Henryka Tomasika w dniu 100. rocznicy objawień fatimskich.

Mszę świętą koncelebrowali m.in. biskup Piotr Turzyński i ks. prof. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Po mszy świętej zgromadzeni wierni wzięli udział w nabożeństwie fatimskim. Dzisiaj obchodzona była również 30. rocznica rozpoczęcia nabożeństw fatimskich w parafii św. Pawła Apostoła.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA