Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: w sercach ludzi wiary i Kościoła też jest zło

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: w sercach ludzi wiary i Kościoła też jest zło

13 maj 2019 / Tekst

- W naszych czasach potrzebni są ludzie, którzy podejmą wielki trud wynagradzania za zło, które istnieje w świecie - mówił biskup radomski Henryk Tomasik, który celebrował mszę świętą w kościele św. Pawła Apostoła w Radomiu. To również ośrodek kultu fatimskiego. 13 maja w rocznicę rozpoczęcia objawień maryjnych, odbyła się procesja różańcowa.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- W świecie jest dużo zła, wielu ludzi obraża Boga. Człowiek wciąż rani serce Boga. W tych naszych czasach potrzebni są ludzie, którzy podejmą wielki trud wynagradzania za zło, które istnieje w świecie - mówił ordynariusz radomski.

Bp Tomasik zwrócił uwagę, że od lat "płynie wielki głos Kościoła o wynagrodzenie za grzechy". - Dzisiaj świat chce uczynić Boga wielkim nieobecnym. I czyni to w różny sposób m.in. poprzez odrzucanie istnienia Boga, atakując prawdy wiary i Kościół, również w sensie instytucjonalnym. Doświadczamy różnych ataków. Bolejemy nad tym, że to co jest święte dla wielu Polaków, czyli obraz Matki Bożej Częstochowskiej został sprofanowany. Potrzebne jest zadośćuczynienie. Bolejmy nad tym, że w nas, ludziach wiary, ludziach Kościoła też jest zło i ranimy serca Boga. Potrzebni są ludzie, którzy zamiast oceniać, uklękną i powiedzą: Boże bądź nam litościw. Wynagrodzeniem powinien być każdy akt miłości. Im większa miłość tym większe wynagrodzenie. Modlimy się, aby zbawienia nastało w ludzkich sercach, również w tych, które nienawidzą Chrystusa i Kościoła, które pogubiły się przez grzech - mówił ksiądz biskup:

Dziś parafia św. Pawła Apostoła w Radomiu przeżywała odpust, czyli tzw. Wielką Fatimę. Kościół parafialny jest bowiem ośrodkiem kultu Matki Bożej Fatimskiej, a 13 maja obchodzimy jej wspomnienie liturgiczne. Odbyła się także procesja różańcowa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4