Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: wielkim Bożym darem jest życie

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: wielkim Bożym darem jest życie

22 marzec 2019 / Tekst

Wielkim Bożym darem jest życie - przypomina biskup Henryk Tomasik z okazji zbliżającego się Dnia Świętości Życia, który będzie obchodzony 25 marca. W tym dniu ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia.

foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
foto: R.Mizera/Radio Plus Radom

Bp Tomasik w odezwie do wiernych napisał, że celem tego dnia jest budzenie wrażliwości na sens i wartość życia ludzkiego na każdym jego etapie. Przypomniał, że w adhortacji apostolskiej Amoris laetitia Ojciec Święty Franciszek zachęca, aby rodziny z radością przyjmowały dar życia. Rodzina – „domowy Kościół” – jest miejscem, gdzie każde ludzkie życie powinno zostać otoczone szacunkiem i miłością. Dzieci, młodzież, małżonkowie i dziadkowie mają w rodzinie swoje niepowtarzalne zadania i role do spełnienia - czytamy w odezwie ordynariusza radomskiego.

Bp Tomasik napisał, że wielkim Bożym darem jest życie. Dodał, że szczególną okazją dla podkreślania jego wartości jest Dzień Świętości Życia. - Serdecznie zachęcam wszystkich do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to duchowa pomoc matkom w stanie błogosławionym, które znajdują się w trudnej sytuacji. Jednocześnie jest to ogromne wsparcie dzieła ochrony ludzkiego życia. Proszę o podjęcie tego dzieła we wszystkich parafiach Diecezji Radomskiej - zachęcił ksiądz biskup.

Centralne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się 25 marca w kościele Ojców Bernardynów w Radomiu. O godzinie 17.00 rozpocznie się Marsz dla Życia z radomskiej katedry do kościoła Ojców Bernardynów. O 18.00 Droga Krzyżowa w intencji poszanowania życia człowieka, następnie Msza św., z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a po liturgii procesja i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zwróciło się z prośbą do księży do podejmowania działań duszpasterskich, mających na celu ukazywania świętości i nienaruszalności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. - Tematykę tę dobrze jest poruszać w działaniach duszpasterskich, szczególnie w homiliach, rekolekcjach, adoracjach, spotkaniach z grupami formacyjnymi. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i upowszechniania tej idei w swoich parafiach - mówi ks. Sławomir Adamczyk.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4